PLZ-SLA 3:5: Série bez výhry pokračuje

P l z e ň - Hokejisté Slavie Praha oplatili domácím porážku z první čtvrtiny a po výborném výkonu porazili Plzeň 5:3. Největší podíl na vítězství hostů měl kapitán Beránek, který výborně připravoval šance pro své spoluhráče. Domácím se sice podařilo 10 minut před koncem vyrovnat, ale Slavie dokázala získat vedení zpět. Branky Plzně stříleli Sedlák, Matějovský a Straka.

HC Škoda Plzeň - HC Slavia Praha

3:5
0:1, 1:1, 2:3

Branky: 37. Sedlák (Výborný), 45. Matějovský (Pospíšil), 52. Straka (Andrašovský) - 4. Beránek (Kadlec, Hruška), 32. Staněk (Dlouhý, Jaroš), 43. Novák (Hruška, Beránek), 53. Novák (Hruška, Beránek), 59. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Homola - Křivský, Hejduk, Vyloučení: 2:6. Bez využití. Diváci: 5784.

Šmíd - Nedoma, Cartelli (21. Vobořil), Dobroň, Hanzlík (44. Cartelli), Posmyk, Vobořil - Andrašovský, Straka, Jakeš (21. Sedlák) - Pospíšil, Krátoška, Matějovský - Sedlák (21. Švík), Adamský, Důras

HC Slavia Praha

Málek - Kolařík, Novák, Staněk, Kadlec, Graňák, Kuntoš, Pojkar - Sup, Beránek, Hruška - Tomica, Martinec, Kropáč - Dlouhý, Kopecký, Jaroš - Antoš, Vondrka, Klepiš

Statistiky: Petr Naar
Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistentPozitivní účastNegativní účast
3:58 Josef Beránek Petr Kadlec David Hruška Beránek, Kadlec, Hruška, Staněk, Sup Nedoma, Cartelli, Andrašovský, Straka, Jakeš
31:08 Ondřej Staněk Radek Dlouhý Petr Jaroš Staněk, Dlouhý, Jaroš, Kolařík, Kuntoš Nedoma, Hanzlík, Andrašovský, Straka, Pospíšil
36:32 Zdeněk Sedlák Martin Výborný Sedlák, Výborný, Nedoma, Andrašovský, Straka Kadlec, Pojkar, Antoš, Vondrka, Klepiš
42:49 Jan Novák David Hruška Josef Beránek Novák, Hruška, Beránek, Sup, Kolařík Dobroň, Hanzlík, Pospíšil, Krátoška, Matějovský
44:27 Radek Matějovský David Pospíšil Matějovský, Pospíšil, Krátoška, Dobroň, Certelli Kolařík, Novák, Tomica, Hruška, Kropáč
51:02 Josef Straka Dušan Andrašovský Straka, Andrašovský, Sedlák, Výborný, Nedoma Staněk, Kadlec, Antoš, Vondrka, Klepiš
52:03 Jan Novák David Hruška Josef Beránek Novák, Hruška, Beránek, Sup, Kolařík Posmyk, Vobořil, Adamský, Důras, Švík
59:49 David Hruška Josef Beránek Hruška, Beránek, Sup, Novák, Kolařík Andrašovský, Nedoma, Straka, Krátoška, Matějovský, Sedlák
Roman Málek

David Schlegel - Plzeňští nevstoupili do utkání dobře. První šanci měla sice Krátoškova řada, ale už ve 4. minutě modrobílí prohrávali. Po Kadlecově přihrávce dostal puk na hůl hostující kapitán Josef Beránek, snadno přešel přes obránce Cartelliho a v úniku dvou slávistů na jediného obránce zvolil střelu zápěstím - 0:1. O dvě minuty šel za katr Matějovský za hru vysokou holí a Plzeň se v oslabení dostala pod velký tlak. Fanouškům zatrnulo nejvíce v okamžiku, kdy Kolařík dostával přihrávku zpoza branky od Martince, ale bývalý slávista Posmyk včas zasáhl. V 9. minutě si zahrála přesilovku Plzeň, ale ani ona faul Kuntoše nepotrestala. Po přihrávce Andrašovského dobře vypálil Pospíšil, ale minul levý horní růžek. Plzeňští se v početní výhodě nebojácně tlačili před branku, ale Málek držel Slavii nad vodou. Další střelu Pospíšila Málek chytil bravurně do lapačky. Kdyby ji jen vyrazil, Adamský by dorážel do odkryté branky... Na druhé straně dvě Kropáčovy dělovky otřásly mantinelem. V 16. minutě plzeňská obrana pustila do šance Supa, který však střílel nad, při následném reparátu ho vychytal Šmíd. Brankář Šmíd nechytal špatně, ovšem někdy až příliš vyrážel puky před sebe. Přesně tam vyrazil Kopeckého ránu, puk se odrazil ke Kadlecovi, jeho střelu však Šmíd skvěle zlikvidoval.

Do druhé třetiny nastoupil místo Cartelliho Martin Výborný, který sehrál proti Slavii jedno z nejlepších utkání v sezóně. Několikrát se blýskl tolik potřebným důrazem. Na lavičce zůstala kromě Cartelliho i posila ze Sparty Jiří Jakeš, do hry se naopak dostal Jan Švík. Při vyloučení Martince pokračovala plzeňská ofenzíva, ale Málek čaroval, když Andrašovskému dokonale vykryl střelecký úhel. Další šanci Andrašovskému připravil Pospíšil, jenž mu přihrál přes celou šířku kluziště, slovenský útočník pálil bez přípravy, ale skvělý Málek se stačil přemístit. Slavia hrála v plném počtu jen dvě vteřiny. Při vyloučení Kadlece si počínal nejaktivněji Matějovský, několikrát se po boji s těsnou slávistickou obranou výborně uvolnil před Málkem, ale přihrávku nedostal. Ve skvělé střelecké pozici se objevil krátce před koncem přesilovky Výborný, ovšem nevystřelil. Střelu Posmyka pak chytil Roman Málek. Ve 27. minutě byl vyloučen poprvé v utkání Marek Posmyk a Slavia roztočila před Šmídem ruské kolo. Největší šanci však paradoxně měla Plzeň. Straka s Andrašovským jeli na jediného obráncem, ale perfektní Málkův semafor ukázal puku červenou. Další příležitost k vyrovnání měla Plzeň při vyloučení Staňka. To poprvé trochu zaváhal i Málek, jenž jen koncem lapačky vyrazil dalekonosnou střelu Straky ze středního pásma. Při signalizované výhodě Slavie našel z levé strany Radek Dlouhý Ondřeje Staňka, který poté, co naskočil z trestné lavice, zůstal zcela nekrytý, a ten z pravé strany překonal už bezmocně ležícího Šmída podruhé. Ve 32. minutě byl vyloučen Graňák za faul vysokou holí na Důrase. Krátoška našel před brankou Výborného, ale ten nedal, střele Dobroně, který si efektně položil Dlouhého, zase chyběly centimetry. Ve 37. minutě se tlačil na druhé straně Tomica přes Hanzlíka, ten mu však mnoho nedovolil a "Tombův" bekhend skončil mimo branku. Ve 37. minutě se blýskl nádhernou individuální akcí Zdeněk Sedlák. Po přihrávce Výborného udělal z ostříleného reprezentanta Kadlece neškodné nemluvně a v samostatném nájezdu prostřelil poprvé Málka. Hned vzápětí hosté sevřeli hokejisty Lasselsbergeru do kleští, tlak vyvrcholil Beránkovou střelou, kterou Šmíd s obtížemi vyrazil lapačkou. Ve 39. minutě mohl vyrovnat Výborný, ale hezké akci chybělo lepší zakončení.

Na začátku třetí třetiny našel Adamský Důrase, který však neukončil čekání na svůj první extraligový gól. V téže minutě jeli tři slávsité na dva plzeňské obránce. Hruška přenechal puk dojíždějícímu Novákovi, který překvapil Šmída. Na první pohled se zdálo, že jde o laciný gól, ovšem Beránkova střela byla tečována domácím obráncem. Po gólu odstoupil ze hry nemocný Jiří Hanzlík, jenž měl zvýšenou teplotu. O pár vteřin později rozezvučel Kadlec břevno Šmídovy branky. Ve 45. minutě vyslal Pospíšil do akce Matějovského. ten se prokličkoval až před Málka a zvedl mu puk nad vyrážečku - 2:3. Plzeň sice prohrávala, ale výkon z její strany byl dobrý. To ocenili i diváci, kteří mohutně povzbuzovali modrobílé barvy. Ve 46. minutě se vyznamenal po Hruškově ráně Zdeněk Šmíd. Pak následovaly dvě dobrá střídání Plzně. Pospíšil, Matějovský a poté ani Sedlák však touhu diváků po gólu ještě neukojili. Při vyloučení Tomicy přišel drtivý nápor Plzně, ale velké závary gól nepřinesly. Jakmile Tomica naskočil z trestné na led, dostal se do úniku, ale Šmíd ho vychytal. Vyrovnání přišlo až v 52. minutě. Straka si nabruslil před branku, položil si Málka a zavěsil do odkryté části branky. Z vyrovnání se Plzeň neradovala dlouho. V 53. minutě totiž Slavia znovu udeřila. tentokrát už smrtelně. Hruška našel Jana Nováka, který střelou z pravé strany proálil Šmída počtvrté. Vyrovnat zkoušel Švík, jenž se protlačil před branku, ae Graňák mu znemožnil pořádně vystřelit. V závěru pak Slavia úporně bránila. Po zakázaném uvolnění Slavie si vzala Plzeň minutu před koncem oddechový čas a chystala se k závěrečnému náporu. Domácí však prohráli buly a Sedlák silou vůle vychytal před prázdnou brankou Beránka. V samotném závěru se ještě ke střele dostal Nedoma, ovšem jeho střela od modré trefila jednoho ze slávistů do nohy a v nájezdu Beránka s Hruškou na nikoho pečetil druhý jmenovaný výsledek utkání.

Miroslav Přerost (Plzeň): "Po prohrané první třetině jsme si dokázali získat převahu, ale po individuálních chybách jsme opět inkasovali. Naše hra je solidní, ale produktivita je špatná. Dostáváme branky po individuálních chybách obrany."

Jiří Kalous (Slavia): "Je to pro nás velmi cenné vítězství. Plzeň i za stavu 1:3 nesložila zbraně a vyrovnala. My jsme však nepodlehli panice a v závěru jsme dokázali otočit utkání v náš prospěch."