Preview 43.kolo

Indiáni míří do Brna, jak završí úspěšný leden?

Plzeň – Indiáni v Brně uzavřeli měsíc říjen, nyní se na jihu Moravy představí v posledním kole ledna roku 2017.

HC KOMETA BRNO
HC ŠKODA PLZEŇ

DRFG Arena, Brno
29. ledna 2017
43. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předloni se na výbornou indiánům povedl první vzájemný duel, když v Brně vyhráli jasně 5:0. Jenže Moravané si nenechali nic líbit a v Plzni zvítězili 5:3, doma pak uhájili své teritorium v poměru 4:2. Poslední slovo ovšem měli opět Západočeši a srovnali tak bodový zisk ve vzájemných zápasech, když opět bez inkasovaného gólu skolili svého soupeře 3:0. Plzeňákům se lépe vedlo i v úvodu loňské sezóny, když smazali dvougólový náskok soupeře a uspěli nakonec 4:3, v odvetě, opět před vlastním publikem, zvítězili díky brance Kubalíka z desáté minuty nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Poté se hrálo dvakrát v Brně a na úvod pod širým nebem domácí nezaváhali 5:2, pak se indiáni vzepjali, zvládli nájezdy a vezli si tak domů dva body. Letos načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Kometa měla výborný vstup do sezóny, do devatenáctého kola byla hned devětkrát usazená na nejvyšší příčce. Jenže od té doby přichází pozvolný pád, aktuální příčka je až pátá a sedmý Chomutov je na dostřel pouhých tří bodů. Naopak manko na vedoucí Liberec je již dvacetibodový. Brno sice v extralize disponuje nejlepší palebnou silou, ovšem problém je v zadních řadách, více branek inkasovalo pouze šest celků, například indiáni jen o tři. Nejproduktivnějším hráčem Jihomoravanů je Marek Kvapil, jenž posbíral jednadvacet asistencí a nasázel čtrnáct branek. Na záda mu dýchá Martin Erat (12+21) a Vojtěch Němec (11+15). V rámci celé ligy to stačí na sedmou, devátou a šestadvacátou příčku. Mezi gólmany se co do procentuální úspěšnosti nejvíce daří Pavlu Jekelovi, který sice odchytal pouze 181 minut, číslo 92,68 ovšem platí v lize k těm vyšším. Ve stále brankářské dvojici se více daří Karlu Vejmelkovi. Mladý brankář se vyšplhal přes devadesát procent, Marek Čiliak je na hodnotě 89,21.

Kometa se těsně před Mountfieldem těsně těší z nejvyšší procentuální úspěšnosti střelby - 11,6%. Jako tým Brno posbíralo sedmý nejvyšší počet trestných minut, hra v oslabení ovšem méně vychází pouze čtyřem mančaftům. Lépe jsou na tom přesilové hry, ty jsou páté nejvyužívanější. Vedení jistě těší návštěvnost, domácí průměrná návštěva činí 7604 diváků a je v celé extralize po propadu Pardubic nejvyšší.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

Nejtrestanější hráč Jakub Lev - 48 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Branky a nahrávky: 45. Žejdl (Klepiš).
HC Kometa Brno: Čiliak – Štencel, O. Němec (A), Gulaši, Trška, Malec, Bartejs, L. Vágner – J. Káňa, Čermák (C), Vincour (A) – M. Kvapil, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák – R. Zohorna, F. Dvořák, Mallet.

HC Škoda Plzeň 4
Piráti Chomutov 1
(0:1, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 28. Indrák (Lev), 38. D. Kubalík (Indrák), 43. D. Kubalík (Kracík), 48. T. Svoboda (Hrnka) – 14. Tomica.
HC Škoda Plzeň: Machovský (Sochůrek) – D. Sklenička, P. Kadlec (A), Pulpán (A), Čerešňák, Moravčík, Frühauf, Kvasnička – D. Kubalík, Kracík, Kratěna (C) – Lev, Stach, Indrák – T. Svoboda, Preisinger, M. Chalupa – Hrnka, Koreis, Vondráček.