Těším se na plzeňské fanoušky, říká Výtisk

P r a h a - Obranné řady Lasselsbergeru vystuží odchovanec ostravského hokeje Jan Výtisk, který se tak po roční zkušenosti ve Spartě stěhuje ještě dále na západ. "Od Ostravy je Plzeň daleko, ale budu mít s sebou manželku a dcerku, v Plzni si určitě něco pěkného najdeme," říká bek, který si od ledna ve svých třiadvaceti letech plní otcovské povinnosti.

Na ledě nezná Výtisk
bratra(čtvrtfinále
2003/04 SPA-VIT)
Ve Spartě prožil rozporuplnou sezónu, kterou jakoby předznamenaly divoké události předloňského play-off. Po čtyřech zápasech vyřazovacích bojů byl vyřazen z vítkovického kádru. Do Prahy přicházel jako výrazná posila obranných řad, ve Spartě získal celkem šest kanadských bodů, ale také 115 trestných minut. "Ve Spartě mi pak řekli, že už se mnou nepočítají," konstatuje klidným hlasem Výtisk.

Zájem o jeho služby projevila naopak Plzeň. "Začali jsme jednat," popisuje. K dohodě došlo ve čtvrtek 22. dubna. "A jsem za to moc rád, moc se do Plzně těším," neskrývá své pocity. Proč holešovický klub již nestál o služby beka vyhlášeného svým důrazem netuší. "To kdybych věděl. Ale byla to zkušenost," nezoufá si.

Ve Spartě byl doslova žákem dlouholetého kapitána Plzně Josefa Řezníčka. "Je to jeden z nejlepších obránců ligy. Hráli jsme spolu docela dlouho, radil mi," vzpomíná. Žádné rady či zkušenosti ohledně působení v Plzni však od Řezníčka nedostal. "Doposud jsme spolu nemluvili," říká.

V plzeňském týmu na Výtiska čeká hned několik jeho bývalých spoluhráčů ze Sparty. "Pro mě je to určitě lepší, že hodně kluků znám," libuje si. Od plzeňského angažmá si slibuje více prostoru na ledě. "A taky se těším na fanoušky, v Plzni jsou perfektní. Je to něco jiného než na Spartě," vysekl poklonu do plzeňských ochozů.

Na Plzeň má Výtisk příjemné vzpomínky. S Vítkovicemi prošel před západočeský klub v sezóně 2001-02 do semifinále, stopku vystavila Ostravanům až ve finále Sparta. "Moc dobře si vzpomínám, na takové čtvrtfinále se nezapomíná. Byla to perfektní série, vyhecovaná, takové mám rád." Výtisk se jedním gólem podílel na debaklu Plzně 9:1, když dorazil od zadního mantinelu odražený puk za záda Libora Barty. "Zatím jsem toho moc neodehrál, ale tohle bylo jedno z nejlepších play-off co jsem odehrál," říká na závěr bek s výrazem "kliďas".