„Věřím, že se budeme prát o horní příčky,“ hlásí Roman Málek

P l z e ň - Po roce a půl vyjel opět na plzeňský led brankář Roman Málek, který se v květnu upsal LASSELSBERGERu na tři roky. Hlavní strůjce úspěchu v předloňské sezóně na prvním tréninku téměř dvě hodiny nepřetržitě čelil střelám spoluhráčů. “To dostávání se do toho je ze začátku vždycky těžké. Tušil jsem, že to bude hrozný. Na led jsem se už ale těšil,“ podělil se o dojmy ze začátku přípravy na ledě Málek. “Je to úplně jiný pohyb, než jsme dělali teď v létě, kdy jsme běhali a posilovali. Musím si dávat pozor, abych si neudělal něco s třísly, takže ten první týden je to spíše takové oťukávání.“

Málek, stejně jako ostatní spoluhráči, vyfasoval novou výstroj, se kterou však ze začátku trochu zápasil. Na pomoc musel přispěchat kustod Zdeněk Šmíd. “Špatně jsem si udělal vestu, takže mi ji musel Zdeněk opravit. Ale to je normální. Vždycky výstroj ladím alespoň čtrnáct dní,“ směje se gólman, který oblékl černý tréninkový dres s číslem dvacet jedna. Po angažmá v ruském Metallurgu Magnitogorsk a v Karlových Varech Málek zažil suchou přípravu pod vedením trenérů Sýkory a Rulíka. “V Magnitogorsku jsem letní přípravu prakticky nezažil. Byl jsem tam týden na suchu a pak jsme šli hned na led. Jsem zvyklý na přípravu, jakou jsme měli tady v Plzni a to mi vyhovuje,“ říká Roman Málek navzdory tomu, že oproti ostatním hráčům neměl jakožto brankář prakticky žádné úlevy. “Jenom jsem si mohl dávat menší váhy v posilovně, ale jinak jsem dělal všechno, co kluci.“

Dovolenou letos Roman Málek strávil převážně doma v Berouně. “Máme šestiměsíčního kluka, takže jsme letos nikde pryč nebyli, protože to by asi nebyla žádná dovolená,“ směje se dvojnásobný taťka. A jak vidí šance LASSELSBERGERu v nadcházející sezóně? “Když jsem tady byl předloni, tak mužstvo bylo skvělé, jinak by nemohlo skončit čtvrté. Doufám, že toto mužstvo je ještě lepší a že se budeme prát o horní příčky,“ říká Málek. Plzeňští fanoušci věří, že Málek po uplynulé sezóně, kdy se Plzeň do vyřazovacích bojů neprobojovala, dovede mužstvo v novém extraligovým ročníku do vytoužené osmičky. Dá se tedy očekávat, že na osmadvacetiletého brankáře bude vyvíjen ještě větší tlak než v sezóně předloňské. “Tlak na brankáře je vždycky. Samozřejmě s tím počítám, ale zatím si to absolutně nepřipouštím. Teď mám starosti s tím, abych se do toho dostal.Liga je přece jen až 9. září, takže mám na to dost času.“