Adam Šaffer odchází na hostování do Ústí nad Labem

P l z e ň - Minulý týden avizovalo vedení plzeňského klubu, že jeden až dva hráči budou po příchodu Martina Cibáka zřejmě uvolněni na hostování do první ligy. V pondělí se vedení Plzně dohodlo s Ústím nad Labem na odchodu prvního hráče. Na hostování do konce sezóny byl uvolněn k Ústeckým lvům útočník Adam Šaffer. Informaci potvrdil generální manažer klubu Pavel Setikovský. "Hráč ještě může Plzni pomoci v letošní sezóně v šesti utkáních formou střídavého startu," doplnil manažer.

Šaffer je odchovancem ústeckého hokeje, jako junior přestoupil do Slavie Praha. Dvě sezóny strávil v zámořské Ontario Hockey League, kde nastupoval za London Knights, aby se v létě roku 2000 vrátil do Slavie. Zpočátku pendloval mezi Slavií a prvoligovým Ústím, v sezóně 2002/03 se však natrvalo usadil v kádru týmu, kterému pomohl vybojovat mistrovský titul. Před další sezónou byl jmenován dokonce kapitánem Slavie, ovšem v prvních 13 utkáních neskóroval a odešel na hostování do Plzně. S tou před letošní sezónou podepsal novou dvouletou smlouvu. V Ústí bude působit v jednom klubu i se svým bratrem, který ve Slovanu vykonává funkci generálního manažera klubu.