Aleš Krátoška míří do Slavie, v Plzni končí i Martin Špaňhel

P l z e ň - Útočník Aleš Krátoška, který uplynulou sezónu dohrál na hostování ve Slavii, přestoupil do pražského klubu, kde podepsal víceletou smlouvu. S modrobílým dresem se loučí i Martin Špaňhel, kterému končí hostování ze Sparty Praha a plzeňské vedení ani trenéři neprojevili o jeho další služby zájem. Vedení plzeňského klubu zároveň jedná o dalších změnách v mužstvu.

Aleš Krátoška přišel v létě roku 2001 na západ Čech z finského Pelicans Lahti. Poslední dvě sezóny dokončil ve Slavii Praha, v té letošní byl součástí výměny za brankáře Romana Málka. V Plzni odehrál celkem 77 utkání, v nichž vstřelil 20 branek a přidal 18 asistencí.

Martin Špaňhel byl v sezóně 1999/00 jednou z ústředních postav týmu, který v Plzni vybojoval bronzové medaile. Pak dvě sezóny pendloval mezi Columbusem a farmou v Syracusách. Následně podepsal tříletou smlouvu se Spartou Praha. Odtud však byl po nevydařené sezóně uvolněn do finského IFK Helsinky, kde příliš neuspěl a sezónu dokončil v Plzni. Letos v modrobílém dresu sehrál 26 utkání, vstřelil 3 branky a přidal 4 asistence.