David Moravec v Plzni skončil, loučí se i Tvrdoň, Straka a Freiberg

P l z e ň - V příští sezóně neuvidí fanoušci v plzeňském dresu Davida Moravce, Michala Straku, Romana Tvrdoně ani Petra Freiberga. Po zasedání APK o tom informoval redakci hcplzen.cz prezident klubu Tomáš Král. Všem čtyřem v Plzni skončila smlouva a vedení klubu se s výše uvedenými nedohodlo na další spolupráci. David Moravec v uplynulé sezóně nastřílel 9 branek a přidal 18 asistencí, závěr sezóny strávil ve švédském Malmö a klubu pomohl k postupu do nejvyšší soutěže Elitserien. Michal Straka vstřelil loni jednu branku a na osm nahrál. V závěru sezóny nastupoval ve finském klubu Lukko Rauma, tam dal ve 13 zápasech jeden gól a na čtyři nahrál. V Plzni prožil 15 let.

Roman Tvrdoň v Plzni nepotvrdil zkušenosti z NHL a připsal si ve 39 zápasech jen 9 bodů. Mladý útočník Petr Freiberg přišel v průběhu sezóny z finského klubu IFK Helsinky, trefil se hned v prvním zápase, ale pak si do konce sezóny připsal už jen jednu asistenci.

Již dříve bylo oznámeno, že z týmu odchází obránce Patrik Hučko a nové angažmá si hledá i forvard Josef Vítek. Do Plzně se z hostování v Ústí nad Labem vrací brankář Roman Málek a ze švédského Leksandu obránce Pavel Trnka. Novými posilami jsou zatím obránci David Mazanec s Jiřím Malinským a útočníci Igor Rataj, David Ludvík a Richard Král.