Preview 29.kolo

Domácí šňůra končí, k derniéře zavítá Olomouc!

Plzeň – Domácí extraligový pětiboj končí. Pátým týmem, který zavítá do Home Monitoring Arény, bude Olomouc. Ta, zatím jako poslední celek, dokázala s Plzní naplno bodovat.

HC ŠKODA PLZEŇ
HC OLOMOUC

Home Monitoring Aréna, Plzeň
8. prosince 2017
29.kolo Tipsport extraligy

Předloni začali lépe kohouti, kteří doma těsně uspěli 3:2. Na západě Čech pak domácí dvakrát dohnali vedení soupeře, dokonce se dostali i sami do trháku, ovšem opět zisk všech bodů si Olomoučtí zajistili třemi góly v posledních osmi minutách hry. Pak ale již indiáni na svého soupeře vyzráli, když na jeho ledě slavili po výsledku 3:1 a doma 3:2 v nájezdech. Osud tomu tak chtěl, že se oba mančafty spolu potkaly i ve čtvrtfinále play-off. Modrobílí doma slavili dvakrát po výhrách 1:0 v prodloužení a 4:2, mečbol pak získali ve třetím utkání po kanonádě v poměru 8:1. Druhé utkání v Olomouci sice ztratili těsně 1:2, ale stejným výsledkem v pátém střetnutí potvrdili postup do semifinále před vlastním publikem. Hanáci se pomstili stylově v úvodu loňské sezóny. Indiánskou vesnici vyloupili za dva body, přestože po první části prohrávali již o tři branky. Jenže ani modrobílí si nenechali nic líbit a led soupeře dobyli dokonce v poměru 5:2. A nastolená tradice pokračovala, když mezi svátky Hanáci dotáhli jednogólovou ztrátu a zvládli lépe nájezdy. Poté se již domácí radovali, když Olomouc vyrovnaný duel rozštípla 150 vteřin před třetí sirénou. Letos začali ve velkém stylu modrobílí, kteří doslova zničili svého soupeře ve stylu 10:0. Jenže kohouti se v odvetě pomstili a zvítězili 5:0. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Olomouce

Hanáci loňský ročník zakončili až na dvanáctém místě, letos jsou ambice pochopitelně vyšší. Aktuálně svádí Olomoučtí boj o první šestku, tedy přímý postup do čtvrtfinále play-off. Přesto první čtvrtina základní části nebyla příliš úspěšná, vše ale spravila druhá, ve které kohouti vybojovali hned šestadvacet bodů, jen o tři méně než indiáni. Naposledy v Chomutově sice dvakrát prohrávali, nakonec však uspěli v prodloužení. Aktuální je tak šestá příčka s dvoubodovým náskokem na Spartu a čtyřbodovým mankem na pátou Kometu.

Olomouc dlouhodobě praktikuje defenzivní podobu hokeje, i díky tomu méně branek nastřílely pouze dva poslední celky – Litvínov a Jihlava. A také Liberec, který má ovšem utkání k dobru a je na dostřel jediné trefy. Naopak tradičně úspěšná je obrana, která i přes desítku na západě Čech platí po Plzni, Mountfieldu a Kometě za nejméně propustnou v soutěži. Skóre v osmadvaceti duelech je 67:69.

Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je Branislav Konrád, který úspěšnost zákroků vytáhl na téměř jednadevadesát procent. Vepředu zase nejvíce řádí Jan Knotek. Dravý forvard zatížil konta soupeřů osmi góly a devíti asistencemi. V rámci celé soutěže tento počin stačí na šestadvacátou pozici.

Olomoucké přesilové hry platí za desáté nejproduktivnější, naopak při hře v oslabení jsou úspěšnější již pouze Třinec a Sparta. Olomouc také posbírala čtvrtý nejnižší počet trestných minut, zblokovala pátý nejvyšší počet střel a rozdala třetí nejmenší hitů.

Výsledky posledních zápasů

Piráti Chomutov 2
HC Olomouc 3pp
(1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 20. Vondrka (Skokan), 31. A. Dlouhý (Havel, Růžička ml.) – 24. Jaroměřský (Holec, Sundher), 59. Vyrůbalík (Jaroměřský, Eberle), 61. Knotek (Vyrůbalík, Eberle).
HC Olomouc: Konrád – Vyrůbalík, Jaroměřský, Ondrušek, Houdek, L. Galvas, J. Galvas – Laš, Knotek, Eberle – Burian, Vlach, Skladaný – Káňa, Strapáč, Ostřížek – Holec, Sundher, Jergl.

HC Škoda Plzeň 4
BK Mladá Boleslav 1
(2:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Schleiss), 7. Gulaš (Schleiss, Moravčík), 21. Stach (Indrák, Kracík), 40. Indrák (Mertl, Gulaš) – 26. Orsava (P. Holík, Lenc).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda (Hylák) – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš (C) – Stach, Kracík, Indrák (A) – Straka, Kratěna, M. Chalupa – D. Kindl, Preisinger, Hollweg (A).

Nejtrestanější hráč Ryan Hollweg - 40 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont