Preview 27.kolo

Druhá polovina základní části je tady! Na úvod přijíždí Litvínov!

Plzeň – Západočeši pokračují ve své domácí sérii a po Zlínu přivítají další tým ze druhé poloviny průběžné tabulky – do Home Monitoring Arény zavítá Litvínov.

HC ŠKODA PLZEŇ
HC VERVA LITVÍNOV

Home Monitoring Aréna, Plzeň
1. prosince 2017
27.kolo Tipsport extraligy

V předloňském prvním vzájemném měření sil modrobílí sice z domácího střetnutí uzmuli pouze dva body, ovšem po dvou třetinách prohrávali 0:3! Lépe se indiánům vedlo i v Litvínově a třetí výhru v sezóně si připsali i podruhé před svými fanoušky. V posledním duelu předloňské sezóny se ale již po výsledku 3:1 radovali černožlutí. Indiáni vloni v létě přidali o branku navíc a radovali se ze zisku pomyslného bodu. V extralize ovšem na západě Čech Litvínov uspěl těsně 4:3 a doma s čistým štítem 2:0. Modrobílí prolomili sérii nezdarů až počátkem roku 2017, kdy své fanoušky potěšili vítězstvím v poměru 4:2, ovšem poslední slovo měli opět Severočeši, kteří znovu před svými fanoušky udrželi čisté konto - 2:0. Oba celky zkřížily hokejky hned v úvodním duelu sezóny 2017/18. Vyrovnané utkání zlomili Západočeši v jeho druhé polovině a zvítězili 5:1. Uloupili i bodík na severu Čech, kde padli 1:2 v prodloužení, jediným střelcem byl Stach. Jakou zápletku nám oba soupeři nachystají nyní?

Pod pokličkou Litvínova

Jako na houpačce si musejí připadat fanoušci Vervy. V sezóně 2011/12 skončil jejich klub po základní části předposlední, poté šestý. Následně jedenáctý a zase druhý. Předloni opět třináctý a vloni pátý. Co tedy vychází na letošní ročník? A skutečně. Severočeši jsou zatím aktuálně třináctí. Na poslední Jihlavu mají náskok pět bodů, ta má ovšem duel k dobru. Na desáté Pardubice naopak ztrácí pouze čtyři, na šestou Olomouc devět. Vše ovlivnila první čtvrtina, ve které svěřenci kouče Rulíka zaznamenali hned deset porážek. Ve druhé porci třinácti utkání naopak zápasy bez bodu byly pouze čtyři, jeden právě v posledním kole na ledě Brna 2:6.

Litvínov trápí útok i obrana. Méně branek (55) nasázela pouze Jihlava (52), více zase inkasovalo (73) jen Dynamo (75), Liberec (77) a Chomutov (77). I tak má Verva ve svých řadách co do úspěšnosti zákroků jednoho z nejlepších gólmanů soutěže. Michael Petrásek vytáhl tuto statistiku na hodnotu 92,55 procent a je třetí za plzeňským Miroslavem Svobodou. Naopak zcela propadla letní posila Pavel Kantor, jenž dosáhl na číslo 83,58. Nejproduktivnějším hráčem Severočechů je se čtyřmi góly a deseti asistencemi obránce Karel Kubát. O dvě finální příhry zpět je útočník František Lukeš. Tento počin v celé soutěži stačí na jednačtyřicátou a devětapadesátou pozici.

Jako tým má Verva po Jihlavě nejméně produktivní přesilové hry, sedmá nejlepší je pak schopnost čelit soupeřům v oslabení. Osmý a devátý pak celkový počet nasbíraných zblokovaných střel a trestných minut, nejvyšší pak množství rozdaných hitů.

Výsledky posledních zápasů

HC Kometa Brno 6
HC Verva Litvínov 2
(1:0, 4:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Horký (L. Čermák, Dočekal), 23. L. Čermák (Horký, Bartejs), 30. Gulaši (Dočekal, J. Krejčík), 37. Hruška (H. Zohorna, Horký), 40. Zaťovič (Barinka, M. Erat), 43. R. Zohorna (Mallet, Haščák) – 33. Trávníček, 54. Válek (Matoušek, Jurčík).
HC Verva Litvínov: Kantor (od 41. Soukup) – Kubát, Sörvik, L. Doudera, Gula, Dietz, K. Pilař, Z. Sklenička – J. Černý, V. Hübl, Jánský – Trávníček, Gerhát, Vandas – Matoušek, Válek, Jurčík – Helt, J. Šimeček, Stříbrný.

HC Škoda Plzeň 1
Aukro Berani Zlín 2pp
(0:0, 1:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Stach (Mertl) – 51. Šťastný (Honejsek, Freibergs), 62. J. Ondráček (Veselý, Freibergs).
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – Jones, J. Kindl, L. Kaňák, Moravčík, Čerešňák, Kvasnička, D. Sklenička – Gulaš, Mertl, Kratěna – Indrák, Kracík, Stach – Straka, Preisinger, D. Kindl – Hollweg, Kodýtek, Schleiss.

Nejtrestanější hráč Ryan Hollweg - 40 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont