Dva body z Liberce mají cenu zlata, ví Michal Důras

P l z e ň - Hokejisté Lasselsbergeru Plzeň si udělali výlet na seber Čech do Liberce. Kdyby někdo před zápasem tvrdil, že Plzeň zvítězí, možná by ho leckdo považoval za blázna. Ale opravdu se stalo. Ač celé utkání dotahovali skóre i hru, nakonec dovedli, stejně jako na Slavii, zápas do prodloužení. Tentokrát ho však vyhráli a odvážejí si od Bílých Tygrů dva body. "Mají cenu zlata," řekl spokojeně Michal Důras, střelec vítězného gólu.

Trenér Jiří Kučera dobře věděl, že jeho svěřenci mají za sebou náročný víkend. Ale žádné cíle si pro tyto zápasy nedával. V pátek sice Plzeň prohrála v prodloužení v Sazka aréně, ale plzeňský lodivod na to nemyslel. "Každý zápas je jiný, nemůže se myslet na to, co bylo tam. Samozřejmě jsme byli rádi za bod."

Dnes se Plzeňákům podařil vybojovat i druhý bonusový bod, nebylo to ale jednoduché. "Byl to vyrovnaný zápas. Celou dobu jsme prohrávali, ale měl pro nás šťastný konec. Jsem rád, protože v Liberci se moč často nevyhrává." Takže v trenérských řadách vládla se třemi body ze dvou zápasů naprostá spokojenost.

Po jeho přihrávce Petr Vampola vyrovnal na 2:2 a on sám pak vstřelil vítězný gól v 61.minutě. "Je to supr," odpověděl Michal Důras na otázku, jaké je rozhodnout zápas v Liberci, kde Plzeň nevyhrává. Ale rozhodně nebyli předem odevzdaní. "Jeli jsme sem předvést stejný výkon jako na Slavii, a že uvidíme, co z toho bude. Nakonec jsou z toho dva body," prozradil taktiku patnáctigólový střelce Lasselsbergeru.

Na patnáctý zásah si musel počkat dva zápasy. "Nepřemýšlel jsem nad tím. Člověk tomu musí jít naproti, a když nic neošidí, tak se úspěch dostaví," netrápilo čekání Michala Důrase.