Extraliga pokračuje – Plzeň jede do Vsetína

P l z e ň - Po reprezentační pauze, kterou vyplnil finský Karjala Cup, se opět roztáčí extraligový kolotoč! Plzeňský LASSELSBERGER zajíždí na led Vsetínské hokejové a.s. Bitvy Plzně a Vsetína, dvou tradičních rivalů, nabízejí vždy vyhecovaný a bojovný hokej. V letošním prvním zápase zvítězila na domácí půdě Plzeň. Kdo se bude radovat z výhry tentokrát?
Utkání se hraje na vsetínském zimním stadionu na Lapači v úterý od 17,00!

Plzeňští hokejisté o reprezentační přestávce rozhodně nezaháleli. Nejdříve trénovali dvoufázově, poté jednofázově a na závěr došlo i na rehabilitaci a zasloužený den volna. Mezera v nabitém extraligovým programu přišla vhod Michalu Strakovi, který se zotavil ze zranění kolena, připraven do hry by měl být i Pavel Trnka.

Aktuální postavení soupeřů v tabulce:

8. HC Lasselsberger Plzeň   21   8  0  4  2   7  52:50  30
13. Vsetínská hokejová a.s.  21   5  1  0  1  14  46:67  18

Vsetínská černá série u konce?

Zdá se, že ve Vsetíně se po černé sérii patnácti zápasů, ve kterých Valaši vyhráli jedinkrát nad Jihlavou, začíná blýskat na lepší časy. V posledních čtyřech extraligových kolech se Vsetínští radovali třikrát z plného bodového zisku, podlehli pouze Vítkovicím. Někdejší sběratel ligových pohárů už se opět může spolehnout na Romana Čechmánka, kterého trápily potíže s třísly.

Duba svoji premiéru nedochytal

Jediného zástupce Plzně si trenéři národního týmu vybrali do nominace pro Karjala Cup – brankáře Tomáše Dubu. Duba si odbyl svou reprezentační premiéru v posledním utkní turnaje proti Rusku. Svůj první zápas v seniorském národním týmu ale nedochytal. Po divoké druhé třetině za stavu 5:2 pro Rusy přenechal místo v brance Adamu Svobodovi. Češi nakonec Rusku podlehli 3:6. I Vsetín měl ve Finsku jednoho vyslance, obránce Rostislava Kleslu. Klesla nastupoval v obranném páru s Radkem Hamrem. Odehrál všechny čtyři zápasy, do statistik kanadského bodování se nezapsal.

Předchozí vzájemné utkání:

Plzeň se letos se Vsetínem utkala v rámci „domácího turné“, kdy hrál Lasselsberger čtyři utkání po sobě na domácím ledě. Duel s týmem z Valašska byl na pořadí jako třetí, předchozí dva mače s Litvínovem i Spartou domácí prohráli. Modrobílí však své fanoušky do třetice zklamat nechtěli, trenéři zamíchali sestavou, v brance Dubu nahradil Pejchar. Změny v sestavě přinesly kýžené ovoce hned v úvodu zápasu, do kterého domácí vletěli jako blesk a brzy si vytvořili dvoubrankové vedení. Vsetín na přesné zásahy Kracíka a Krafta v závěru první třetiny odpověděl přesilovkovou trefou Klesly. Po nepříliš pohledné druhé třetině začaly góly padat opět až v závěrečné části hry. Z druhé branky v zápase se radoval Jaroslav Kracík. Na konečných 4:1 výsledek už jen kosmeticky upravil Matějovský v době, kdy hosté zkoušeli závěrečnou power-play.

Sestavy soupeřů z posledního zápasu :

Vsetín: Čechmánek - Jaškin, Gřegořek, Němec, Gýna, Klesla, Frolo - Radivojevič, Brabenec, Veselý - Zadina, Vlach, Selingr - Kovář, Vak, Demel

Plzeň: Duba - Nedoma, M. Výborný, Cartelli, Jindřich, Výtisk, Špaček - Martin Straka, Kracík, Matějovský - Paroulek, J. Straka, Cibák - F. Mrázek, Jaroslav Kudrna, D. Pospíšil - Míka, Adamský, Důras