Geoff Kinrade dal přednost plzeňským indiánům před německou DEL

Plzeň - Geoff Kinrade, kanadská akvizice plzeňské obrany, si ve středu dopoledne vyzkoušela, jaké je domácí kluziště indiánů. Po náročném letu na ledě šestadvacetiletý bek sice nevypadal unaveně, v kabině však probdělé hodiny přiznal. "Byla to opravdu dlouhá cesta. Teď si musím zařídit bankovní účet a mobil, ale pak budu hlavně spát," řekl.

Geoff, jaké jsou vaše první pocity z úvodního tréninku v novém působišti?
Jsem především unavený, byla to opravdu dlouhá cesta. Moc jsem toho nenaspal, navíc ten časový posun. Překvapivě se ale cítím poměrně dobře.

Jaké byly oslavy po výhře v AHL?
Opravdu jsme si je užili. Byla to ale vážně dlouhá sezóna, sehráli jsme asi 102 zápasů, skončili jsme až v červnu, a proto jsme byli opravdu rádi, že jsme nakonec Calder Cup vyhráli.

Co dovolená? Měl jste čas vůbec odpočívat?
Ani moc ne. Jsem surfař, proto jsem odjel na západní pobřeží. Byl to však jen týden, protože jsme skončili tak pozdě. Celkově jsem měl volno asi měsíc a půl.

Co víte o plzeňském týmu?
Abych byl k vám upřímný, téměř vůbec nic. Znám se s Tylerem Scofieldem, který tu hrál, bavil jsem se s hráči, kteří působili v Evropě a Českou republiku si pochvalovali. Nechal jsem to na svém agentovi, který mi o nabídce Plzně řekl. Ve hře bylo také moje působení v německé DEL, ale já si vybral Plzeň a jsem rád.

A znáte někoho z hráčů? Alespoň třeba podle jména.
Na ledě jsem se potkal s Tomášem Kubalíkem, sehráli jsme proti sobě asi dva zápasy, ale blíže se neznáme. Samozřejmě Martina Straku znám a také jsem slyšel o Tomáši Vlasákovi, který vyhrál loni bodování. Celkově ale nevím moc o mezinárodním hokeji a o to je to také více vzrušující moci být tady. Vím ale, že česká soutěž je kvalitní a rozhodně mě nečeká nic jednoduchého. Hokej ale není nikdy snadný.

Jaký je váš nejbližší program?
Musím si jít zařídit účet do banky a mobil, abych mohl být s lidmi vůbec v kontaktu. Ale hlavně pak budu spát. Brzy nám začne European Trophy, tak doufám, že nebudu přetažený ještě z play-off AHL.

Nemáte obavy z evropského stylu hokeje?
Přímo bych neřekl, že bych se bál, ale jsem na to spíše zvědavý. Jsem podle mého dobrý bruslař, a jak mi bylo řečeno, tahle hokejová vlastnost je nezbytná, pokud chcete hrát na větším kluzišti. Když jsem byl ještě na univerzitě, polovina z ploch, na kterých jsme hráli, měla olympijské rozměry. Tak už jsem si na to trochu zvykl.

Je vaším snem sehrát v NHL více utkání?
Sehrál už jsem tam jedno utkání, takže pokud bych ještě nějaké nepřidal, mám alespoň to jedno. (úsměv) Chtěl bych se tady převést dobře a pak bych mohl dostat další šanci. Každý hokejista se o to snaží. Ale hlavně chci hrát ten nejlepší hokej, na který budu mít. Pokud už se do NHL nepodívám, nezlomí mi to celé srdce.

Na závěr se nemohu nezeptat; a české, především to plzeňské, pivo znáte?
Samozřejmě, pivo Pilsner Urquell znám, je to něco jiného, než jsme měli my. Ale musím přiznat, že preferuji víno, jelikož moje rodina vlastní doma vinice. A také si pochutnám na pravé kanadské whisky.


Související články

Taťka si myslel, že si dělám srandu, prozrazuje David Jiříček po nominaci do reprezentace

Rozhovor Jiříček, Špaček

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák

Ladislav Čihák

Jede se zde všechno nadoraz a to mi vyhovuje, říká Matěj Stříteský

Matěj Stříteský #11

Čeho si na Škodovce nejvíce cením? Asi fanoušků, vždycky nás úžasně podporují, prozradil Roman Vráblík

Roman Vráblík

Aktuálně na webu

Rozhovor Jiříček, Špaček

Taťka si myslel, že si dělám srandu, prozrazuje David Jiříček po nominaci do reprezentace

Turnaj Karjala 2020

David Jiříček v nominace národního týmu na Turnaj Karjala! Ve výběru figuruje i čtveřice náhradníků z Plzně

Tisková zpráva

Hráči A týmu HC Škoda Plzeň přistoupili na snížení platů