Ohlasy PLZ-LIB

Gól není důležitý! Štve mě, že jsem dva body v mínusu, řekl po zápase nováček Martin Ševc

Plzeň - Dvě a půl třetiny indiáni na ledě dominovali a soupeř z Liberce se téměř k ničemu nedostal. Jenže mezi 47. a 54. minutou se Tygři vzmužili a ze skóre 3:0 bylo rázem 3:3. Do konce zbývalo ještě dost času, šance byly na obou stranách. Plzeňáci ale doplatili na svou střeleckou impotenci a zápas tak šel do prodloužení. Ani v něm se rozhodně týmy nesoustředily na obranu. Nakonec se diváci dočkali i samostatných nájezdů. Povedenou premiéru v plzeňském dresu si užil bek Martin Ševc. Ale on sám příliš spokojen nebyl. „Jsem především obránce, vstřelené góly nepočítám, důležité pro mě je, že jsem byl u dvou inkasovaných,“ postěžoval si sám na sebe Ševc

Martin Ševc

Martine, jaká pro vás byla dnešní premiéra v plzeňském dresu?
Rozhodně to byla těžká premiéra, zaplaťpánbůh za dva body. I když je škoda, že jsme nakonec neměli tři, když jsme vedli 3:0. Ale vzhledem k průběhu musím zopakovat, že díky bohu alespoň za dva.

Potěšil vás hned v první zápase vstřelený gól?
Gól samozřejmě potěší, ale já jsem především obránce, takže ty vstřelené moc nepočítám. A nakonec mám dva mínusové body, takže spokojený být nemůžu. Rozhodující u obránce je totiž to, u kolika je vstřelených gólů.

Co se stalo mezi 47. a 54. minutou?
Těžko říct, co se stalo. Dvakrát nám ujeli, dali dva góly. A ještě ke všemu jsme udělali hloupý faul, Liberec to výborně sehrál a my ztratili vedení. Je to škoda, ale alespoň jsme výhru uválčili v nájezdech.

Zdálo se, že nepomohl ani time-out po druhém inkasovaném gólu…
Trenér to chtěl uklidnit, viděl, že děláme zbytečné chyby, chtěl, abychom se srovnali. Stejně jsme udělali další chybu, to se nesmí stávat. Ale znovu se budu opakovat, jsem opravdu moc rád, že jsme nakonec vyhráli.

Milan Gulaš

Milane, vy musíte být se svým výkonem spokojený. Dva vstřelené góly jsou dobrý vklad.
Nechci se bavit o osobních výkonech, jsem rád, že mi tam něco spadlo, ale hlavně jsem rád, že jsme vybojovali 2 body. Ono to vypadalo, že jsme zápas ovládali, ale Liberec rozhodně nebyl špatný. Byl rovnocenným soupeřem.

Jejich všechny tři góly padly ve třetí třetině, byl to pro vás šok?
Liberec neměl co ztratit, otevřel hru, výborně sehráli přesilovku, vzali si oddechový čas, my jsem se zatáhli a začali dělat zbytečné chyby. Nakonec bylo ještě drama. Ani za stavu 3:3 jsme nemohli přestat hrát, šok jsme si nemohli dovolit. Do konce zbývalo ještě hodně času, oba týmy měly šance na gól.

Jel jste ještě samostatný nájezd, útočil na hattrick, co se nepovedlo?
Nevím, co se mi to při tom nájezdu stalo. Člověk si to ani v té rychlosti neuvědomí, ale myslím, že se mi postavil puk. Ještě se na to budu muset podívat na videu. Přesně takhle jsem to chtěl udělat, ale ta závěrečná střela se mi nepovedla. Pavelec se toho ani nedotkl, já jsem jasně přestřelil. Nebyl to dobře provedený nájezd.

Uvědomoval jste si, že proti vám stojí brankář z NHL? Připravoval jste se nějak speciálně?
Ne ne, na Pavelce jsme se nijak speciálně nepřipravili. Věděli jsme, že není úplně v pohodě, že v minulých zápasech dostal pár hloupých gólů. Ale je jedno, kdo stojí v bráně. Každému chcete dát gól a vyhrát.