HC Škoda Plzeň mění s HC Verva Litvínov. Do Plzně přichází Jánošík, opačným směrem míří Moravčík

HC Škoda Plzeň a HC Verva Litvínov se dohodly na výměně hráčů s okamžitou platností do konce sezóny 2019/20. Na západ Čech přichází obránce Adam Jánošík, opačným směrem se stěhuje Michal Moravčík.

„Bylo to pro nás těžké rozhodování, protože Michal Moravčík byl naším hráčem už od svých mládežnických let. Odvedl u nás velký kus práce, za který mu moc děkujeme! Víme ale, že po sezóně bude odcházet, a Adama jsme měli vytipovaného, že by mohl zaujmout jeho místo. Pro výměnu jsme se rozhodli už nyní a doufáme, že bude pro všechny strany přínosná,“ uvádí Tomáš Vlasák, sportovní manažer HC Škoda Plzeň.

27letý Adam Jánošík je rodákem ze slovenské Spišské Nové Vsi se zkušenostmi z kanadské QMJHL, kde po dobu tří let oblékal dres týmu Gatineau Olympiques. Poslední ze zmíněných tří sezón dokonce nosil kapitánské céčko. Do dospělého českého hokeje si slovenského mládežnického i dospělého pravidelného reprezentanta vytáhl v sezóně 2012/13 Liberec, za něhož hrál v dorosteneckém i juniorském týmu před svým odchodem za moře.

Po dvou letech mezi seniorským celkem Bílých Tygrů zamířil zpět na Slovensko do Košic, následně se vrátil do extraligy, v níž po sezónu nastupoval za Chomutov a po další dva roky znovu za Liberec. V minulé sezóně 180cm vysoký bek hrál KHL za tým Slovan Bratislava. V letošním roce hájil barvy Litvínova s bilancí 37 zápasů, 5 branek a 7 nahrávek.

Michal Moravčík hrál v české extralize jen za tým Plzně. Nastoupil celkem k 273 utkáním, v nichž si připsal 19 branek a 54 nahrávek. V porovnání +/- zaznamenal + 71. Za modrobílé přidal 13 zápasů v Lize mistrů (1+2).


Související články

Filip Přikryl a David Jiříček se probojovali do finálové trojice v anketě Nováček sezony!

Nováček sezony finále

Na první přípravný kemp před světovým šampionátem byla pozvána i pětice indiánů

Reprezentační kemp

Aktuální opatření v organizaci provozu Zimního stadionu Plzeň v rámci onemocnění Covid – 19 na základě usnesení Vlády ČR ze dne 18. 3. 2021 č. 298 a 299

Aktuální opatření v organizaci provozu ZS

V aukci originálních dresů z European Trophy bylo vybráno téměř 90 000 korun

Výtěžek aukce European Trophy

Aktuálně na webu

Rozhovor s Václavem Benákem

Práce s dětmi mě hrozně baví a nabíjí, říká bývalý obránce Václav Benák

Soutěž nejmenších indiánů

Soutěž nejmenších indiánů pod patronátem Jaroslava Špačka!

Rozhovor Tomáš Vlasák

​Tomáš Vlasák o velkých změnách: Mám z nich dobrý pocit