Hokejisté vyrazili za fotbalem do Radkovic u Přeštic

Letní přípravu hokejistům Plzně zpestřují přátelská fotbalová utkání. Jedno z nich sehráli s TJ Spartou Radkovice, která bojuje o postup do okresního přeboru. Ale Radkovice pro plzeňský hokejový tým rozhodně nejsou neznámým pojmem. Podle slov funkcionáře místního klubu pana Jana Kydlíčka se jednalo už o páté vzájemné střetnutí. „Radkovice spadaly do těch pár fotbalů, co kluci hrají během letní přípravy. Pan Kydlíček mě oslovil, tak jsme to domluvili,“ vysvětlil trenér Jiří Kučera.

Protože hokejistů dorazilo přesně jedenáct, a neměli tedy možnost střídaní, hodnotili 1. poločas, který skončil bezbrankovou remízou, střízlivě. „Zatím nás to baví, ale už nemáme moc sil, je to náročné. Moc svítí sluníčko a po včerejším zápase ve Vejprnicích jsme unavení,“ řekl Radek Matějovský. Na otázku, jestli nastupuje stejná sestava, odpověděl: „Ne, ne. Dneska hraje takové béčko. Dneska je to totiž dobrovolné.“ Michal Důras, právě jeden z těch, kteří hráli také předchozí zápas ve Vejprnicích, dodal: „Jsem unavený, ale dneska mě to baví.“ A jeho přestávkovým tipem na konečný výsledek byla remíza 1:1. Michal Dvořák svůj odhad prozradit nechtěl. Sebevědomě však tvrdil: „Netipuji, ale ještě jsme nic neprohráli, tak bychom měli vyhrát i dneska. “ Kdyby tak tušili...

Přišel 2. poločas a s ním konečně očekávané góly. A možná že Michal Dvořák by i rád změnil svoje prohlášení: „Dneska je to dobré, fotbal je super vždycky.“ Ač, coby dle svých vlastních slov „takovej předstoper“, výborně čelil útočným manévrům domácí Sparty, dokázali Radkovičtí za jeho působení v obranné dvojce s Michalem Důrasem vstřelit dva góly. Poté vystřídal Jiřího Dobrovolného v brance a ten se v poli osvědčil. Podařilo se mu snížit na rozdíl jediného gólu. Jenže pak opět zaúřadovali domácí útočné formace a nový brankář Michal Dvořák stejně jako jeho předchůdce hned dvakrát inkasoval.

Utkání tedy skončilo vítězstvím domácích 4:1. Jak ho vnímal Angel Nikolov, který i dle svých slov vypadal unaveně? „Je to spíš zpestření, myslím si, že ti kluci, co jsou tady, to tak berou. Navíc to bylo dané formou, kdo chce, tak jede.“ A jaký význam má zápas s hokejisty pro fotbalisty TJ Sparta Radkovice nám řekl Jan Kydlíček: „Je to prestižní utkání, chceme je porazit. Plzeň hrála včera zápas, tak to dneska nebylo ani tak těžké. Naši kluci ale hráli dobře.“

Sestavy:

Plzeň: Dobrovolný – Dvořák, Důras, Kracík, Benák, Nikolov, Laš, Adamský, Martinec, Kubalík, Matějovský.

Radkovice: Jelínek – Regner, Dušek (Vašák), Kovářík, Jonáš (Vojta), Tocháček (Toma), Auterský, Baumruker, (Cibulka), Hajšman, Ježek (Sikyta).