Hokejistům Plzně začala příprava na novou extraligovou sezónu

Plzeň - V pondělí 4. května se poprvé sešel značně obměněný tým Plzně, aby zahájil přípravu na nový ročník extraligy. Svěřence Mariana Jelínka čeká v nejbližší době “suchá část” letní přípravy, zaměřená na nabrání fyzické kondice. Oproti dřívějším sezónám doznala letošní letní příprava několik změn.

Příprava na novou sezónu odstartovala se vší parádou již toto pondělí. Hráče během letní přestávky čeká náročný dril v podobě nabírání fyzických sil, ale také účast v každoročním Tipsport Hockey Cupu. Není vyloučena ani účast na některém zahraničním turnaji, jako tomu bylo v loňském roce, kdy Lasselsberger zvítězil na vídeňském Kelly´s Cupu.

Suchá část potrvá do poloviny července

Až do poloviny července čeká plzeňské hokejisty neoblíbená příprava na suchu. Nebude chybět samozřejmě posilovna, rotopedy, ale ani různá zpestření v podobě tradičních “fotbálků” či atletiky. Převážnou část suché přípravy budou hokejisté trávit v ČEZ Aréně a ve vedlejší malé hale, kde je tradičně přes léto umístěna palubovka místo ledové plochy. Hokejisty Plzně čeká i obvyklé soustředění na Zadově, kam se modrobílí chystají na konci května.

Zásadní změnou v letní přípravě Plzně je i odbourání třítýdenní dovolené v kuse, která obvykle oddělovala “suchou” část přípravy od nástupu na led. Hokejisty místo toho čekají v průběhu letní pauzy dvou až třítýdenní tréninkové cykly, které budou odděleny týdenní individuální přípravou, která nahrazuje již zmiňovanou třítýdenní pauzu v kuse.

I letos Plzeň uvidíme v Tipsport Cupu

Plzeňští poprvé okusí zúženou ledovou plochu v neděli 20. července, kdy začíná druhá část letní přípravy. Hokejisty čeká v průběhu července a srpna několik přípravných zápasů. Tradiční součástí letní přípravy je i hokejový Tipsport Cup, který bývá vyvrcholením letního tréninkového úsilí. Posledním přípravným zápasem před ostrým startem extraligy bude s největší pravděpodobností utkání s Karlovými Vary, které je naplánováno na 4. září.

Tým se sešel v obměněné sestavě

Zásadních změn doznala soupiska Plzně. Tým opustil Mario Cartelli, Martin Čakajík, Peter Fabuš, Roman Tomas, Tomáš Kubalík, Pavel Vostřák, Michal Důras, Jakub Šindel i brankář Jan Chábera a trenér Hynek. Nového lodivoda našli Plzeňští v osobě Mariana Jelínka. Dobru zprávou pro všechny fanoušky je návrat dlouholetého hráče Plzně Jiřího Hanzlíka, na západě Čech se objevil i zkušený obránce Jaroslav Modrý, ze zámoří se vrací Dominik Boháč a Jan Stránský. Potěší jistě i příchod bývalé opory Pardubic Michala Tvrdíka. A v neposlední řadě - v Plzni zůstává i miláček publika a tahoun mužstva Martin Straka!

Předběžně dohodnuté přípravné zápasy Plzně:

30.7. HC Plzeň - Mladá Boleslav
4.8. HC Plzeň - Hradec králové - Tipsport Hockey Cup 2009
6.8. Sparta Praha - HC Plzeň -Tipsport Hockey Cup 2009 (místo konání Beroun)
11.8. Karlovy Vary - HC Plzeň
13.8. HC Plzeň - České Budějovice - Tipsport Hockey Cup 2009
4.9. HC Plzeň - Karlovy Vary

Může dojít ke změně v přípravných zápasech, dají se očekávat termínové změny, stejně tak je ještě možná i změna soupeře! Další přípravné zápasy jsou v jednání.


Související články

Markus Korkiakoski nastoupí v dresu HC Škoda Plzeň do dnešního duelu v Olomouci

Markus Korkiakoski

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21. Budeš srdcařem?

Informace pro držitele permanentek pro sezonu 2020/21

Peter Čerešňák podruhé v řadě plzeňským vítězem Radegast indexu!

RI Prosinec

Aktualizováno: Indiáni odstartují domácí duely s Mountfieldem a Energií a venkovní zápas v Olomouci dříve

Úprava časů zápasů

Aktuálně na webu

7. kolo EHL: CEB - PLZ 3:2

7. kolo EHL: CEB - PLZ 3:2 - Plzeňští gameři po velkém boji prohráli s Motorem

Rozhovor před PLZ - KVA

Proti Karlovým Varům je to vždycky něco jiného, chceme urvat další tři body, hlásí Filip Suchý

Prodloužení smlouvy s Pourem

HC Škoda Plzeň prodloužil smlouvu s Jakubem Pourem

×
Dnes v 17:20 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Energie Karlovy Vary