Hra vypadá dobře, musíme u toho vydržet a zlomí se to, hodnotí Peter Čerešňák

Plzeň - Indiáni dlouho vedli proti Tygrům z Liberce v rámci šestatřicátého kola Tipsport extraligy, nakonec bláznivá závěrečná pětiminutovka poslala vyrovnanou bitvu do prodloužení.

V něm přišlo přísné vyloučení a rozhodující zásah Podještědských. Ti tak nakonec urvali z duelu dva body, přesto podle obránce Západočechů Petera Čerešňáka není důvod k propadání panice: „Já si myslím, že jsme neodehráli špatný zápas. Oproti posledním duelům tam bylo herní zlepšení, jen nás trápí vyloučení. To rozhodlo i dnešní utkání, díky tomu se lámal chleba.“

Hosté dvěma brankami v rychlém sledu střetnutí v jeho samotném závěru otočili ve svůj prospěch, přesto se ještě Škoda dokázala nadechnout k vyrovnání. Je tedy ve výsledku bod zisk nebo dva ztráta? „Jsme rádi za každý bod, který získáme. Ale je pravdou, že jsme dnes měli na všechny tři a vlastní nezodpovědností jsme se o ně připravili,“ naráží nejproduktivnější obránce Plzně na fakt, že hned sedmkrát musely jeho barvy za katr a soupeři se mimo jiné dostalo více než sto vteřinové dvojnásobné výhody. 

Více trestných minut navíc v celé soutěži posbíraly pouze České Budějovice a Vítkovice, i hlavní trenér Ladislav Čihák na tiskové konferenci mluvil o tom, že se na této věci musí zapracovat. „Nikdo nechce být vyloučený, ale snažíme do jakéhokoliv souboje chodit naplno. Někdy se to přežene nebo mu nechtěně vyletí hokejka a je z toho faul... Je potřeba si na to dávat pozor,“ popisuje stálice plzeňských obraných řad.  

Západočechům se vracejí hráči, kteří z různých důvodů chyběli v minulých zápasech. Je to poznat i přímo na ledě? „Já si myslím, že určitě ano, ale stále ještě nejsme kompletní. Už se ovšem vracíme nazpět do toho herního režimu a hra vypadá tak, jako když se nám nedávno dařilo. Musíme u toho vydržet a věřit, že to v zápasech zlomíme,“ říká.

Hned v úterý čeká na Škodu další extraligový duel, ten je zavede do Zlína. „Má to svoje výhody i nevýhody. Je méně času na regeneraci a doléčení zranění, avšak zase se dá vše snadno hodit za hlavu a jít bojovat o další tři body. Záleží na tom, jak si to člověk vezme,“ usmívá se na závěr. 


Foto: Marek Švamberg


Fotogalerie

Související články

Letošní druhý souboj s Tygry uvidí Plzeň!

Preview

PLZ - LIB 2:3pp - Indiáni proti Tygrům ulovili jeden bod

Report

V posledních duelech jsme si na body nesáhli, je zapotřebí to napravit, hlásí trenér Čihák

Rozhovor

Aktuálně na webu

Ohlasy 10. kolo

Nic není ztracené, do zbývajících zápasů půjdeme naplno, hlásí Peter Čerešňák

PLZ - LIB 4:3sn

PLZ - LIB 4:3sn - Parádní přestřelka ve znamení dvou cenných bodů!

Rozhovor před PLZ - LIB

Nyní máme poslední šanci porvat se o čtyřku, burcuje Ladislav Čihák