Hrozné, co jsme na Kladně předvedli, klopil oči Jan Výtisk

K l a d n o - Zklamání bylo cítit na každém kroku, nejen mezi fanoušky Plzně. Hokejisté Lasselsbergeru by raději na zápas na Kladně zapomněli. „Přijeli jsme vyhrát, ale výhru jsme si nezasloužili. Hrozné, co jsme tu předvedli,“ nešetřil upřímností řízný bek Jan Výtisk. Jako rána z milosti působila zpráva, že Litvínov vede v Liberci. „Teď musíme vše vyhrát, ale jestli budeme podávat takové výkony, do play-off se nedostaneme,“ odhazuje v dáli růžové brýle. Plzeň se po zápase na Kladně dívá na Litvínov s již tříbodovým odstupem.

Již nástup do zápasu nevěstil pro Plzeň nic dobrého. Po několikaminutovém oťukávání režírovali dění domácí hráči. Lasselsberger tak navázal na nepovedené vstupy do posledních několik zápasů. „Nevím, čím to je, kdybych to věděl ... Asi se špatně soustředíme,“ přemítá Výtisk. „Kladno nastoupilo do zápasu koncentrovaně, lépe bruslilo, byli důraznější, k tomu se jim dařilo dávat góly. Hráli pohyblivě,“ líčil viditelně smutný a zklamaný David Moravec. Krok hosté nedrželi. „Jestli nás svazuje psychika,“ nechápe způsob nástupu do zápasu ani zkušený forvard.

Poprvé kapitulovali hosté v přesilové hře, i třetí a čtvrtá branka Kladna padly při výhodě jednoho muže v poli. Poslední dva zápasy přinesly pět gólů v plzeňské síti při přesilové hře soupeře. „Zpočátku sezóny se nám hra v oslabení dařila, ale teď?“ klade řečnickou otázku Výtisk. „Každé druhé oslabení gól,“ dodává. „Budeme si zase muset říct, jak je hrát.“ Bránit se Plzeňáci museli dokonce dvojnásobnému oslabení. „A to jsme paradoxně přežili. Chtěli jsme hrát zodpovědně zezadu, což se víceméně dařilo, při hře pět na pět jsme nepropadli. Ale v přesilovkách jsme dostali tři,“ rekapituluje Moravec.

I Lasselsberger mohl udeřit v přesilové výhodě, k dispozici měl několik přesilovek. „Nešly nám,“ hlesl Výtisk. „Trefily jsme nějaké konstrukce, tyče,“ doplňuje Moravec. Jenže neurodilo se, Plzeň udeřila pouze jednou při hře pět na pět. Bodový zisk Lasselsbergeru tak zůstává 68 bodů, chemici si připsali překvapivé tři body, o které vedou v tabulce. Vzhledem k lepší vzájemné bilanci de facto o čtyři. Zbývají tři kola. „Jdeme od zápasu k zápasu, teď musíme vyhrát v pátek,“ burcuje Výtisk. Postoupit bude podle Moravce již velmi těžké: „Ale musíme se dívat hlavně na sebe.“ Scházet však bude Plzni klíčový útočník Martin Straka. „Chybí, jasně. Je to lídr, podle něj hraje první lajna,“ dodává plzeňská jedenadvacítka.


Související články

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Den na hokej.cz

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši

Tréninky A týmu

Jak si vedli indiáni před nucenou pauzou?

Statistické okénko

Roman Vráblík hostem živého streamu na IG účtu klubu již ve čtvrtek 15. října od 18:00!

Živý stream - Roman Vráblík

Aktuálně na webu

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Ladislav Čihák

Kluci si možnosti být na ledě ohromně váží, říká trenér Ladislav Čihák

Tréninky A týmu

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši