Preview 52. kolo

Indiáni k přímému souboji o konečné druhé místo míří na led úřadujícího mistra!

Plzeň – Stylovější konec základní části snad ani nemohl být. Škoda v souboji o konečné druhé místo vyzve na souboj třetí Třinec, stříbrné ale stále ještě mohou být i další dva celky.

HC OCELÁŘI TŘINEC
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Werk Arena, Třinec
6. března 2020
52. kolo Tipsport extraligy

V předloňské sezóně se oba celky potkaly hned ve druhém kole a radovali se před svými fanoušky Slezané 5:2. V odvetě, opět na stejném místě, pak v prodloužení 3:2. Dotřetice to již vyšlo indiánům, když své fanoušky potěšil vteřinu před nájezdy Indrák a za tři body nakonec uspěli modrobílí 2:1. Na úspěšnou sérii navázali v sezóně 2018/19 cennou výhrou 3:2 ve Slezsku, avšak Oceláři se pomstili v odvetě 4:1. Poté se strhla nevídaná přestřelka, která skončila úspěchem indiánů v nájezdech 6:5 a nakonec pozdější mistr loupil na západě Čech 2:1. A pak přišlo play-off. Indiáni začali skvěle, oba úvodní duely v Třinci zvládli. Jenže červenobílí se nedali a nakonec vše rozsekli v rozhodujícím střetnutí 5:1. Modrobílí se alespoň malinko pomstili na úvod ročníku 2019/20, kdy ze svého ledu hosty vyprovodili v poměru 6:1, hattrick stihl za necelých osmnáct minut hry Jan Eberle. Jenže Oceláři odpověděli prakticky na chlup stejně. Sice jako první inkasovali, nakonec ale brali všechny body po výhře 5:2. A hattrick domácích vysokých vítězství potvrdila Škoda na chlup stejně - 5:2. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Ocelářů

Slezané zakončili loňskou základní část na druhém místě, o bod před indiány a o dva za Libercem. Právě s ním se nakonec i potkali ve finále, když nejprve ve čtvrtfinále zametli s Vítkovicemi 4:0 a poté ve velké přetahované 4:3 vyřadili i Plzeň. Mistrovský titul vybojovali v poměru 4:2.

Letošní aktuální umístění je velmi podobné - třetí. Právě s indiány si to Slezané rozdají v přímém souboji o konečnou druhou příčku, avšak smát se ještě nakonec může i Sparta či Mladá Boleslav.

Bodovým lídrem je v mužstvu Matěj Stránský, jenž má prakticky vyrovnanou bilanci - dvaadvacet branek a jednadvacet asistencí. V závěsu má Petra Vránu (12+26) a obránce Martina Gernáta (6+28). Mezi třemi tyčemi se vystřídalo již pět gólmanů, nejvíce minut odchytal Petr Kváča s úspěšností zákroků přes dvaadevadesát procent, ještě o něco lépe si vede Jakub Štěpánek.

Oceláři se před Plzní pyšní druhými nejlepšími početními výhodami, hra v oslabení je šestá. Suma posbíraných trestných minut zcela nejnižší, rozdaných hitů sedmá a zblokovaných střel pátá. Průměrná domácí návštěva lehce přes 4500 fanoušků je desátá.

Výsledky posledních zápasů

Bílí Tygři Liberec 0
HC Oceláři Třinec 4
(0:1, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 1. Růžička (M. Stránský, Gernát), 26. M. Stránský (Gernát, Dravecký), 38. Marcinko (M. Stránský, M. Doudera), 57. Chmielewski (M. Kovařčík).
HC Oceláři Třinec: Štěpánek – M. Doudera, Gernát, M. Adámek, D. Musil, Roth, Kundrátek, Zahradníček – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – O. Kovařčík, Marcinko, Hrňa – Dravecký, M. Kovařčík, Adamský – Kofroň, Novotný, Hrehorčák.

HC Škoda Plzeň 3
HC Kometa Brno 2
(1:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Kantner (Gulaš), 37. Kantner (Jank, Pour), 45. Kantner (Pulpán, Čerešňák) – 2. Červený (Pyrochta), 12. Střondala (Kunc, Kusko).
HC Škoda Plzeň: Frodl – Jank, Čerešňák, Pulpán, Jánošík, Vráblík, L. Kaňák – P. Zdráhal, Mertl, Gulaš – Straka, Kodýtek, Eberle – Kantner, V. Němec, Pour – Vracovský, Heřman, Rob.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 59 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont