Preview 37.kolo

Indiáni se představí na ledě úřadujícího mistra!

Plzeň – Venkovní dvojboj na ledech soupeřů zakončí indiáni stylově – za asistence televizních kamer na ledě úřadujícího mistra z Brna!

HC KOMETA BRNO
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

DRFG Arena, Brno
5. ledna 2018
37.kolo Tipsport extraligy

V úvodu předloňské sezóny se lépe vedlo Plzeňákům, když smazali dvougólový náskok soupeře a uspěli nakonec 4:3. V odvetě, opět před vlastním publikem, zvítězili díky brance Kubalíka z desáté minuty nejtěsnějším možným rozdílem 1:0. Poté se hrálo dvakrát v Brně a na úvod pod širým nebem domácí nezaváhali 5:2, pak se indiáni vzepjali, zvládli nájezdy a vezli si tak na západ Čech dva body. Vloni načali vzájemné duely lépe Jihomoravané, kterým vyšel vstup do utkání a nakonec dokráčeli k vítězství 6:3 na plzeňském ledě a v odvetě před svými fanoušky zvládli další přestřelku - 8:5, Západočechům nestačily ani čtyři branky Kubalíka. Do třetice to již indiánům vyšlo, před svými fanoušky uspěli v šachové partii 2:1 v prodloužení a dva bodíky si nakonec odvezli i následně z DRFG Arény. Úvodní duel nové sezóny přinesl devítigólovou přestřelku, po které se v prodloužení radovali v Home Monitoring Aréně hosté. Výsledkem 5:4 skončil i druhý zápas, to ale již uspěli Západočeši. Jakou zápletku bude mít utkání nyní?

Pod pokličkou Komety

Brno žádnou pomistrovskou kocovinou netrpí, krizi se však hráči nevyhnuli. Bylo to zejména ve druhé čtvrtině. V té první pouze jednou nebodovali – s Mladou Boleslaví. V té druhé však naopak jen třikrát brali všechny body. Aktuální je již ale opět série úspěchů, konkrétně čtyři, naposledy doma s Libercem 3:2 v repríze loňského finále. Výsledkem je pátá příčka a devítibodový náskok na sedmý Zlín.

Kometa se v celé extralize pyšní po Plzni a Vítkovicích nejproduktivnějším útokem (102) a po Rideře a Montfieldu zároveň nejméně propustnou obranou. Útočné šiky táhne Martin Erat, jenž zaznamenal osm branek a pětadvacet asistencí a platí za čtvrtého nejpilnějšího sběrače bodů v soutěži. Druhým v pořadí je pak Martin Zaťovič (11+11). V brankovišti pak trenéři řeší pouze příjemné starosti. Nejvíce minut odchytala brněnská stálice Martin Čiliak a úspěšnost zákroků vytáhl na téměř dvaadevadesát procent. Ještě lépe si vede navrátilec ze zámoří Martin Langamer. Ten dosáhl již na metu téměř 93. Tu překonal Karel Vejmelka, jenž ovšem nyní vypomáhá Jihlavě.

Přesilové hry Komety platí za páté nejlepší, ve hře v oslabení si ale hůře vedou již jen dva celky. Kometa si je toho fakt vědoma a méně trestných minut posbíral pouze Mountfield a Jihlava. A dvanáctá pozice patří Brnu i v celkovém počtu rozdaných hitů, třináctá zase v sumě zblokovaných střel. Zároveň také přišel drobný úbytek fanoušků, oproti loňské sezóně tak na druhou příčku v domácí návštěvnosti poskočily Pardubice. V obou letech nejvíce táhly zápasy Sparty.

Výsledky posledních zápasů

HC Kometa Brno 3
Bílí Tygři Liberec 2
(2:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 14. Erat (Hruška, Krejčík), 15. Dočekal (Čermák), 28. Štencel (Dočekal, Mallet) – 7. Krenželok (Bakoš), 47. Kvapil (Lakatoš).
HC Kometa Brno: Čiliak – Krejčík, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Vágner – Zaťovič, V. Němec, Haščák – Erat, Hruška, R. Zohorna – Havránek, H. Zohorna, Mallet – Dočekal, Čermák, Gajarský.

HC Vítkovice Ridera 3
HC Škoda Plzeň 0
(0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Olesz (Lev, Trška), 31. Kucsera (Klok, Kolouch), 60. Tybor.
HC Škoda Plzeň: Svoboda – Moravčík, Kadlec, Sklenička, Jones, Pulpán, Čerešňák, Kaňák – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, Indrák – D. Kindl, Kratěna, P. Straka – Rubner, Preisinger, Pour.

Nejtrestanější hráč Tomáš Mertl - 49 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont