Jak proti Jihlavě? Hlavně soupeře nepodcenit!

P l z e ň - Po výhře ve Zlíně čeká LASSELSBERGER další utkání na ledě soupeře. Plzeň ze sebe v souboji s HC Hamé dokázala setřást nervozitu z domácích zápasů a porazila úřadujícího mistra 4:1. Jihlavská Dukla se oproti Zlínu nachází v naprosto opačné situaci. Nováček extraligy se usadil na posledním místě tabulky a zdá se, že nezadržitelně míří do baráže. Porazit Duklu? Zdánlivě jednoduchý úkol. Radek Matějovský však před podceněním soupeře varuje: "Netvrdíme, že jedeme do Jihlavy vyhrát, to by nemuselo dopadnout dobře. Chceme hlavně podat dobrý výkon, a od toho se bude odvíjet výsledek."
Zápas začíná na jihlavském zimním stadionu v pátek v 17,30 hod!

Absence zraněných obránců Jindřicha a Výborného donutila ve Zlíně plzeňské trenéry sáhnout do řad mládežnických výběrů. Druhý extraligový start si připsal junior Lukáš Pulpán, extraligovou premiéru si odbyl teprve patnáctiletý dorostenec Jakub Štich. Šticha si vzal na starost Pavel Trnka, Pulpán nastoupil v obranném páru s Mariem Cartellim. „Hrál perfektně, určitě má předpoklady, aby z něj vyrostl výborný hokejista," řekl po zápase na adresu Jakuba Šticha trenér Jiří Kučera.

Plzeňští velvyslanci v barvách Dukly

Dva hráči důvěrně známé plzeňskému publiku hájí v současné době barvy Dukly. Poté, co se neprosadil do kádru Lasselsbergeru, zamířil do Jihlavy Pavel Vostřák. V dosavadních osmnácti zápasech si Vostřák připsal deset kanadských bodů za pět branek a pět nahrávek. Již před sezónou byl na hostovaní směrem Jihlava odeslán obránce Jiří Dobrovolný. Dobrovolný odehrál všech třicet zápasů, do statistik gólů a asistencí se však zatím nezapsal.

Zkušení matadoři mají vytáhnout Duklu z bryndy

Angažováním zkušených hráčů se vedení Dukly snaží posílit převážně mladý a nezkušený kádr. Do Jihlavy zamířil Ladislav Lubina, který se rozhádal s domovskými Pardubicemi. Hned v prvním zápase v jihlavském dresu si Lubina připsal dva body. Nejnovější posilou útoku se stal Pavel Janků. I tomu se premiéra v novém působišti vydařila. Ve 36. minutě utkání proti Liberci snížil na 4:5. A protože to pro útočníka patřícímu kmenově Třinci byla již 250. trefa kariéry, radoval se Janků ze vstupu do elitního Klubu střelců.

Předchozí vzájemná utkání

Problémy s dodávkou elektřiny na Horáckém zimním stadionu provázely první letošní střetnutí Dukly s Lasselsbergerem. Tím se však Modrobílí nenechali zaskočit. V nepříliš pohledném utkání dokázali Západočeši zvítězit především díky dvěma gólům Josefa Straky poměrem 4:2. První zápas v základní sestavě se vydařil Františku Mrázkovi, který v 16. minutě otevřel skóre zápasu.

Druhý duel na ledě Plzně se od prvních minut vyvíjel pro domácí příznivě. V půli zápasu vedla Plzeň již 4:0, pak však přišly dvě slepené branky Jihlavy. Drama se ale nakonec nekonalo, na góly bohatý zápas skončil výhrou domácích 7:4. Martin Straka se blýskl hattrickem.