Preview 32. a 6. kolo

Jako v play-off! Plzeň čeká domácí dvojduel s Třincem!

Plzeň – Tipsport extraliga začíná pro indiány v novém roce stylově. Dvakrát během dvou dní totiž doma nastoupí proti lídrovi z Třince.

HC ŠKODA PLZEŇ
HC OCELÁŘI TŘINEC

LOGSPEED CZ Aréna, Plzeň
3. a 4. ledna 2021
32. a 6. kolo Tipsport extraligy

Na úspěšnou sérii z předešlého roku navázali indiáni v sezóně 2018/19 cennou výhrou 3:2 ve Slezsku, avšak Oceláři se pomstili v odvetě 4:1. Poté se strhla nevídaná přestřelka, která skončila úspěchem indiánů v nájezdech 6:5 a nakonec pozdější mistr loupil na západě Čech 2:1. A pak přišlo play-off. Indiáni začali skvěle, oba úvodní duely v Třinci zvládli. Jenže červenobílí se nedali a nakonec vše rozsekli v rozhodujícím střetnutí 5:1. Modrobílí se alespoň malinko pomstili na úvod ročníku 2019/20, kdy ze svého ledu hosty vyprovodili v poměru 6:1, hattrick stihl za necelých osmnáct minut hry Jan Eberle. Jenže Oceláři odpověděli prakticky na chlup stejně. Sice jako první inkasovali, nakonec ale brali všechny body po výhře 5:2. A hattrick domácích vysokých vítězství potvrdila Škoda na chlup stejně - 5:2, která v posledním kole na své nejdelší cestě republikou prohrála 0:3. Na úvod ročníku 2020/21 na stejném místě znovu zvítězili domácí (3:1) a potvrdili svůj snový vstup do soutěže - devět zápasů / devět výher. Jakou zápletku nám utkání přichystá nyní?

Pod pokličkou Třince

Loňskou základní část červenobílí zakončili druzí se ziskem 93 bodů. To bylo o devět méně než vítěz z Liberce a jen o jeden více než Plzeň. Letos ale soutěži doslova kralují. Až v desátém utkání jim porážku přichystaly Pardubice, ovšem až v prodloužení bez bodu zůstali červenobílí až ve svém dvacátém utkání. Jenže poté se dobře fungující stroj zadrhl a v dalších pěti utkáních přišly hned čtyři nezdary, naposledy již ale výhra v prodloužení ve Zlíně.

Mužstvo bodově nejvíce táhne Martin Růžička, který již stihl jedenáct branek a osmadvacet asistencí. O sedm bodů zpět je Matěj Stránský (19+13), třetí pak dokonce obránce - Martin Gernát (5+20). Mezi třemi tyčemi odchytal nejvíce minut Jakub Štěpánek s úspěšností zákroků přes jednadevadesát procent, přibližně o procento méně je Josef Kořenář, který ale již zamířil zpět do zámoří. Novou akvizicí se tak v brankovišti stal Ondřej Kacetl, jenž stihl necelých sto šedesát minut a je téměř u hodnoty 93.

Třinečtí v průměru v utkání nasázejí 3,84 gólu, nikdo si v Tipsport extralize nevede lépe. Méně (2,4) inkasují Sparta a Mladá Boleslav. Početní výhody jsou druhé nejproduktivnější, hra v oslabení třetí. Více hitů rozdává pět mužstev, zblokuje střel jen jihočeský Motor.

Výsledky posledních zápasů

PSG Berani Zlín 2
HC Oceláři Třinec 3pp
(1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Honejsek (Gazda, Řezníček), 27. Vopelka (Herman) – 9. Hrňa (Martin Růžička), 33. Hrňa (Martin Růžička, Gernát), 64. Martin Růžička (M. Stránský, D. Musil).
HC Oceláři Třinec: Kacetl (Štěpánek) – Gernát, M. Doudera, D. Musil, M. Adámek, Jaroměřský, Kundrátek – Hrehorčák, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – M. Stránský, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Martynek, Mikulík, Šedivý – Dravecký (A), Peterek, Hrňa – Kurovský.

Madeta Motor České Budějovice 4
HC Škoda Plzeň 3pp
(0:0, 3:1, 0:2 - 1:0)

Branky a nahrávky: 35. Forman (Lytvynov), 36. Z. Doležal (D. Voženílek, Plášil), 39. Plášil (Slováček), 61. Forman (Z. Doležal, Plášil) – 32. Stříteský (L. Kaňák, Kantner), 50. Kodýtek (Gulaš), 51. Rob (Stříteský, Frodl).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Pavlát) – L. Kaňák, Čerešňák, Lang, Stříteský, Kvasnička, Vráblík, Houdek – Straka (A), Kodýtek, Gulaš (C) – Kantner, Suchý, Eberle – Stach, Kracík (A), Pour – Slanina, Rob, Malát.

Nejtrestanější hráč Jaroslav Kracík - 44 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont