Je třeba hrát zodpovědně, nejlépe, jak každý umí, hledá recept na první body Richard Král

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Plzeňští hokejisté vstoupili do nové sezony hodně neslavně. V domácím duelu s pražskou Slavií sice vstřelili tři branky, což by v současném extraligovém hokeji mělo stačit na body, ale ještě o jeden více inkasovali. V zápase si nová posila Západočechů, Richard Král připsala jeden bod za asistenci u branky Davida Ludvíka. V českobudějovické Budvar Aréně vyšel nedávný nejproduktivnější hráč nejvyšší české soutěže zcela naprázdno. Stejně tak i všichni jeho spoluhráči. „Po psychické stránce nás to snad neovlivní. Jsou to pořád jen první dva zápasy. Teď nás čeká domácí zápas, který musíme vyhrát a zvednout se,“ nevěší hlavu plzeňský Král.

Utkání s Českými Budějovicemi se asi nehodnotí lehko, že?
Rozhodně nemůžeme být s ničím spokojeni, prohráli jsme 0:3, nedali jsme gól. Ve druhé třetině jsme vyloženě propadli. Stávalo se nám i v našich vlastních přesilovkách, že nám soupeř jezdil do otevřené obrany. Nebýt Máliče, tak bylo v půlce zápasu rozhodnuto.

Doplatili jste na svou vlastní nedisciplinovanost, když jste dva góly dostali v oslabení. A vůbec, v zápase jste měli jedenáct vyloučených hráčů...
S vyloučeními je to strašně těžké. Ani já, ani nikdo z kluků pořádně neví, co je faul a co ne. S tím se hraje strašně špatně.

To ale asi není jen problém plzeňského týmu, že?
To určitě ne. S vylučováním budou mít velké problémy všechny týmy.

Co se s tím dá dělat, abyste neměli tolik trestů?
Já opravdu nevím. Snad jen vždycky musíme doufat, že to faul není.

Na konci druhého dějství jste v krátkém časovém rozmezí třikrát inkasovali. Do třetí třetiny však nastoupili Jihočeši s náskokem trochu vlažněji...
To je možná pravda. Měli jsme měli ve třetí třetině i víc přesilovek a přišly i nějaké šance, ale bohužel jsme nedali gól. Ten by nám určitě v danou chvíli pomohl, protože bychom se dostali na kontakt. To se ale nestalo.

Hráli jste dohromady skoro dvě minuty přesilovou hru pět na tři. Proč se vám nepodařilo dát branku ani v této výhodě?
Těžko říct, prostě to tam nespadlo. Když už jsme mysleli, že je konečně gól, tak Pavel Trnka trefil břevno. Soupeři se to jednou odrazilo šťastně od zadního mantinelu před prázdnou branku. My jsme takové štěstí neměli.

Ve 45. minutě, už za stavu 0:3 z vašeho pohledu jste měl velkou šanci vstřelit kontaktní gól, ale z úhlu jste neokázal zasunout kotouč do poloodkryté klece. Vybavujete si tu situaci?
Určitě. Já jsem střílel z brankové čáry a na první pokus trefil z boku konstrukci branky. Na další dorážky už byl Eda u tyče. Chvilku nato jsem jel ještě sám na branku, ale puk se mi na hokejce dost mrskal. Snažil jsem se střílet nahoru, ale nakonec jsem to dal jen do Edovo betonů.

Romanu Turkovi jste nakonec nedali ani jeden gól...
Eda Turek je kvalitní gólman a dneska to potvrdil.

První dva zápasy, dvě prohry. Vstup do sezony tedy nelichotivý...
Určitě z toho nadšení nejsme. Měli jsme doma velmi těžkého soupeře, Slavii, proti které jsme nesehráli špatný zápas, ale bohužel to nevyšlo. Dneska byly Budějovice jednoduše lepší.

Mohou vás tyto neúspěchy nalomit po psychické stránce?
Já myslím, že ne. Jsou to pořád jen první dva zápasy. Teď nás čeká domácí zápas, který musíme vyhrát a zvednout se.

Dá se třeba něco změnit v systému hry za ten den, který máte mezi zápasem v Budějovicích a doma s Vítkovicemi?
Asi ne. Je třeba hrát zodpovědně, nejlépe, jak každý umí. Musíme se snažit vyhrát a jít si zatím. Mužstvo na to máme.