Krok za krokem uplynulou sezónou - říjen

Měsíc říjen začal slibně. Plzeň navázala na poslední vyhraný zápas v září a hned dva první zápasy v říjnu vyhrála. Dušan Andrašovský zaznamenal v plzeňskékem dresu svůj první hattrick. Lasselsberger sice vyválčil těžká vítězství nad soupeři jako jsou Sparta, Pardubice, či Zlín, ale prohrál se slabým soupeřem v Litvínově nebo na poslední chvíli zachraňoval remízu ve Vsetíně.

CO ŘÍJEN PŘINESL

2. 10. 2005 - PCE – PLZ 2:3 - Minulý měsíc čekala Plzeň až po posledního zářijového hracího dne na první výhru v sezóně. A hned první říjnový hrací den vyhrála Plzeň na ledě obhájce titulu. Vypadalo to tak, že krize už je zažehnána. Po gólech Michala Důrase a Dušana Andrašovského šli Západočeši s dvougólovým náskokem do poslední třetiny. Pardubičtí dokázali v přesilových hrách během 80 sekund srovnat. Výhru na stranu Plzně nakonec strhl v 54. minutě centr Jaroslav Kracík! Za Lasselsberger naskočil obránce Jihlavy Jan Šmarda.

7. 10. 2005 - PLZ – SPA 4:1 - Na takový zápas dlouho zkoušený plzeňský fanoušek čekal! Hokejisté plzeňského Lasselsbergeru předvedli hru, která místy zvedala diváky ze sedadel. A odnesl to rival z největších - Sparta Praha. Už v první části domácí Pražany zřetelně přehrávali, ale z úvodní branky se radovali hosté. Vše se zlomilo v druhém dějství, ve kterém modrobílí nejdříve srovnali krok a těsně před sirénou strhli vedení na svoji stranu zásluhou Davida Moravce. V poslední třetině Plzeňští nepřipustili žádnou diskusi o výsledku a dvěma trefami Aleše Padělka rozhodli o osudu utkání. Byla to třetí výhra modrobílých v řadě.

8. 10. 2005 - ZNO – PLZ 4:2 - Vítězná série skončila. Vinou nepovedené první třetiny Plzeňáci doháněli třígólový náskok Znojemských Orlů. Ve 48. minutě snížil Jiří Dobrovolný již na rozdíl jediného gólu, ovšem nešťastný odraz o pět minut později Mikulík definitivně rozhodl o výhře Znojma. V plzeňské sestavě opět chyběl David Moravec, naopak nastoupil obránce Jiří Dobrovolný a poprvé se na soupisce objevil japonský útočník Junji Sakata, který však do zápasu nezasáhl.

11. 10. 2005 - PLZ – KLA 2:3 po prodl. - V bojovném a vyrovnaném utkání Plzeňští dokázali dvakrát strhnout vedení na svou stranu, hosté ale pokaždé rychle odpověděli. Duel tak dospěl do prodloužení, do kterého domácí vstupovali oslabeni o vyloučeného Dušana Andrašovského. Přesile Středočechů se dokázali bránit přesně půl minuty, pak hosté skórovali. Modrobílí si tak připsali do extraligové tabulky další bod, předzápasová očekávaní však byla určitě vyšší.

14. 10. 2005 - VIT – PLZ 6:1 - Na výhře domácích se podílely všechny čtyři pětky, definitivně o výsledku rozhodly dvě branky, kterých Vítkovice dosáhly ve druhé třetině v přesilových hrách. Poprvé si v plzeňském dresu zachytal brankář Petr Jež, který po čtvrté brance vystřídal Romana Málka. Jediný gól Plzně vstřelil ve 43. minutě Aleš Padělek po přihrávce Martina Adamského.

16. 10. 2005 - PLZ – ZLN 4:0 - Plzeňští hokejisté ukončili sérii nevydařených zápasů a porazili Zlín na domácím ledě 4:0. Góly padaly v první a poslední třetině. Skóre otevřel Jiří Zelenka, čímž zaznamenal 250. gól kariéry. Další úspěchy přidali Cartelli, Matějovský a Padělek. Roman Málek se po výborném výkonu raduje z první vychytané nuly v sezóně. To ovšem ještě nikdo netušil, jakou taktiku chystá Hamé do listopadové odvety.

21. 10. 2005 - CEB – PLZ 3:3 - Plzeň šla v 16. kole na ledě dosud nedobyté Budvar Arény do vedení, přesto většinu zápasu pouze doháněla náskok Jihočechů. Skóre otevřel Dušan Andrašovský, stejný hráč ve 42. minutě snížil a 37 sekund před koncem překonal i potřetí gólmana Romana Turka. Křídelní útočník dosáhl svého prvního hattricku v plzeňském dresu a posunul se na pozici nejproduktivnějšího hráče týmu.

23. 10. 2005 - PLZ – SLA 0:0 - V 17. extaligovém kole přivítali hokejisté plzeňského Lasselsbergeru na svém kluzišti vedoucí pražskou Slavii. Od úvodního vhazování se hrál rychlý hokej, ve kterém dominovaly pozorné obrany a výborní brankáří. Za šedesát minut čistého času se nenašel nikdo, kdo by byl schopen rozvlnit síťku. V prodloužení po prémiovém bodu několikrát důrazně sáhli hosté, ale Roman Málek jim několika skvostnými zákroky pokaždé vystavil červenou. V Plzni se nakonec urodila fotbalová bezbranková remíza.

25. 10. 2005 - LIT – PLZ 4:0 - Po domácí remíze s lídrem tabulky Plzeňáci vyhořeli na ledě předposledního Litvínova, odkud odjeli s vysokou porážkou 0:4. Chemiky poslal do vedení Kubinčák, ve druhé třetině zvýšil Sklenička. Plzeň nevyužila přesilovou hru 5 na 3, Branda a Petružálek v poslední třetině nakonec upravili na definitivních 4:0! Lasselsberger po této prohře klesl na 12. místo extraligové tabulky.

28. 10. 2005 - PLZ – KVA 4:1 - Západočeské derby přilákalo do hlediště plzeňského stadiónu slušnou diváckou návštěvu. Většina nakonec odcházela domů spokojena. Hned v úvodu ukončil dvouzápasové čekání na branku David Moravec. V prostřední části sice Energie nejdříve srovnala krok, modrobílí si však v závěru dvěma rychlými zásahy vytvořili uklidňující náskok. V poslední dvacetiminutovce pohlídal několika jistými zákroky cenné vítězství výborný Roman Málek. Úsilí celého týmu korunovala na konci duelu čtvrtým zásahem čerstvá posila z Pardubic Petr Koukal.

30. 10. 2005 - VSE – PLZ 3:3 - Duel 20. kola na vsetínském ledě přinesl Plzni bod. Západočeši po celý duel tahali za kratší konec a museli dotahovat až dvoubrankové vedení Valachů. Premiérovými brankami se blýskli Jakub Šindel a Martin Adamský. Za stavu 3:2 vyrovnával pět minut před koncem Michal Důras. Z ledu posledního týmu tak Západočeši vezou rozpačitý výsledek. Vzhledem k vývoji zápasu však mohli být modrobílí s bodem spokojeni.

ZMĚNY V KÁDRU

PŘÍCHODY:

JAKUB ŠINDEL - Po Jiřím Zelenkovi se 13. října do Plzně přistěhoval další sparťanský hráč. Syn slavného brankáře přišel na hostování do konce sezóny výměnou za Josefa Straku s cílem posílit produktivitu ofenzivních řad.

PETR KOUKAL - Svízelnou situaci mezi plzeňskými centry přišel na přání trenérů vyřešit pardubický Petr Koukal. "V souvislosti s prodloužením doby léčení Michala Straky jsme se rozhodli, že do konce listopadu posílí náš tým výměnou za křídelníka Marka Vorla centr Petr Koukal," řekl Tomáš Král.