NOTES#14: Bude Lasselsberger bodovat i podeváté v řadě?

Plzeň - Podruhé během čtyř dní se Keramici představí před vlastním publikem. V úterý jen s vypětím všech sil ubránili Plzeňáci domácí neporazitelnost v utkání s Pardubicemi, ale opět přišli o Martina Adamaského. Na západ Čech přijíždí odvěký rival ze Sparty a určitě se dá očekávat tuhý boj. A to nejen o pátou příčku v tabulce, ale Pražané budou chtít soupeři vrátit porážku z prvního vzájemného měření sil.

HC LASSELSBERGER PLZEŇ
HC SPARTA PRAHA

26. kolo – pátek 30. listopadu v plzeňské ČEZ Areně

Po úspěšném víkendovém dvojboji na cizích kluzištích se Plzeň vrátila opět domů. Kde po osmé dovedla zápas do prodloužení. Celkově to však bylo jedenácté prodloužení v sezóně. Poprvé byl ale nastavený čas potřeba proti Pardubicím. Perníkářům chyběli necelé tři minuty do tříbodové výhry, ale Michal Důras svým šestnáctým přesným zásahem nenechal Plzeň bez bodů. Prodloužení rozhodl útočně laděný obránce Václav Benák a Čez aréna mohla opět slavit. Plzeň opět nenašla protivníka, který by dokázal odvézt všechny body. Nyní přijede Sparta. Doma se jí v posledních kolech moc nedaří, jistě bude chtít potěšit své fanoušky alespoň výhrou z venku. Udrží Lasselsberger domácí bodovou sérii? Který střelec bude v pátek úspěšnější, Michal Důras nebo Petr Ton? Co ukáže plzeňským divákům bývalá hvězda NHL Petr Nedvěd? Uvidí se v utkání HC Lasselsberger Plzeň vs. HC Sparta Praha.

PLZEŇSKÝ ZÁPISNÍK

výsledky hráčské statistiky
aktuální sestava zajímavosti a aktuality

Třetí prodloužení v řadě, druhé vítězství

Keramici se kromě dobrých výsledků, potentního útoku a domácí neporazitelnosti v této sezóně prezentují ještě jednou zajímavostí. Nebývalým počtem utkání, které musí být rozhodnuty až v prodloužení. Nejinak tomu bylo i v posledních třech případech a vždy byl konečný stav 3:2, jednou se radovala Slavia a dvakrát Lasselsberger, poslední výhru Plzni vystřelil ranou od modré obránce Václav Benák, předtím v Liberci se taktéž v nastaveném čase prosadil Michal Důras.

Série neporazitelnosti stále trvá

Již z osmi po sobě jdoucích utkání si Plzeňáci odnesli alespoň bod. Je to zvláště cenný fakt, když přihlédneme k rozlosování, které Západočechům připravilo pořádně těžké závěry čtvrtin. Lasselsberger dokázal získat body v Pardubicích, na Slavii, v Liberci i doma se Zlínem či Karlovými Vary.

Lasselsberger přišel o Adamského

Velmi tvrdou hrou u mantinelu s maximálním nasazením si získává sympatie plzeňských fanoušků bojovník Martin Adamský. Rychlonohé levé křídlo ale provází v této sezóně smůla, nejdříve musel brněnský odchovanec vynechat celou jednu čtvrtinu po nepříjemném zásahu pukem, který mu zlomil ruku, a nyní si přivodil pohmoždění ramene v utkání s Pardubicemi. Naštěstí se nepotvrdili první prognózy a Adamský nemusí na operaci, přesto jej čeká delší odpočinek a na ledě se již před reprezentační pauzou neobjeví.

Obrana kompletní, vrací se Derner

Plzeňští trenéři mohou opět počítat s kompletní obrannou sílou. Až na Angela Nikolova, který je na hostování na východě Čech, jsou všichni beci připraveni proti Spartě nastoupit. Po naordinovaném klidu se znovu představí miláček fanoušků Lukáš Derner, který je v Plzni na hostování z Liberce a vinou vleklého zranění zad zatím moc ze svých důrazných zákroků ukázat nemohl.

Sestava HC LASSELSBERGER PLZEŇ z posledního zápasu:

Málek - Cartelli, Čakajík, Benák ("A"), Dresler, Jasečko, Dobrovolný - Vlasák, Divíšek ("C"), Adamský - Fabuš, Kracík, Ludvík - Důras, Vampola, Laš - Dvořák, Šindel, Matějovský ("A").

situace soupeře změny v kádru
předpokládaná sestava zajímavosti a aktuality

Plodný moravský víkend

Pražané si spravili chuť po nepříliš výrazných výsledcích z předchozích kol a o minulém víkendu doslova vyrabovali Moravu. V pátek třiadvacátého zajelo pražské S na led Znojemských Orlů, kde se střetly dva celky, jejichž koncovka rozhodně nepatří mezi ozdoby ročníku. A také to na výsledku bylo znát, po šedesáti minutách se muselo prodlužovat za stavu 1:1. Protože se střelci nezmátožili ani v pětiminutovce navíc, došlo až na nájezdy. V nich kralovali hosté a dodali si tak sebedůvěru potřebnou na následující zápas na stadionu v Třinci, jednoho z milých překvapení probíhající extraligy. A Sparta si vedla více než zkušeně. Houževnatého soka zlomila pětibrankovým nášupem, a ze dvou venkovních zápasů si tak připsala úctyhodných pět bodů.

Pražanům pláchla úspěšná série mezi prsty

Po ostudném propadáku na vlastním ledě s nováčkem z Ústí nad Labem asi proběhla sparťanskou kabinou nepříjemná, leč potřebná vlna vysvětlování, která zdá se přináší úspěchy. Hned v dalším kole úřadující mistr sestřelil na ledě silných, a doma takřka neporazitelných Budějovic tamní Mountfield a nadechl se k velké jízdě. Doma poté podlehli karlovarské Energii až v samostatných nájezdech a pak si zajel na Moravu pro pět bodů. O to větší překvapení se konalo v úterý, když si Pražané předehrávali sedmadvacáté kolo. Zlínští ševci totiž dokázali vyrabovat T-Mobile Arénu, a rázně tak ukončili čtyřzápasovou šňůru domácích. Dokáží Plzeňané to samé?

Přetahovaná o páté, respektive šesté místo

Plzeňský Lasselsberger se nyní pohybuje ve sférách horních pater tabulky, což modrobílí dlouho nepamatují. Po domácí drtivé výhře nad zlínským rivalem přeskočili právě pražskou Spartu a posunuli se až na páté místo. Mistr dýchal Západočechům na záda ale nedlouho. Již v pětadvacátém kole tříbodovou výhrou z Třince vrátil Lasselsbergeru „jeho“ šestou pozici a sám se katapultoval na průběžné páté místo s bodovým náskokem na Plzeň. Ale teď už to opět neplatí! Sparta nečekaně rozdávala na vlastním ledě, když Prahu vyloupil Zlín (2:4), a tak se Plzeň před svého tradičního rivala znovu prodrala výhrou nad Východočechy v předehrávce pětatřicátého kola v poměru 3:2 v prodloužení.

Sestava HC Sparta Praha z posledního zápasu:

Štefl (35. Altrichter) - Černošek, Jerofejevs, Vykoukal, Cunik, J. Nedvěd, Jan Hanzlík, Tabaček - Netík, P. Nedvěd, Melichárek - P. Ton, Langhammer, Štrba - Zelenka, Vaic, Sivek - Mrňa, Podlešák, Hromas. Trenéři: Výborný a Jelínek.

HISTORICKÁ BILANCE

Ve vzájemných zápasech Plzně se Spartou je dlouhodobě úspěšnější pražský tým. Západočeši jsou možná i právě kvůli tomu na Spartu vždy speciálně nabuzení. Navíc mají v kádru Jakuba Šindela, který v Holešovicích odehrál pár úspěšných sezón.

Celková bilance Plzeň vs. Sparta
5517236134:189

Zatímco v extraligovém ročníku 2005/06 získali Plzeňští v soubojích se Spartou nezvykle hodně bodů (8), v minulé sezoně uloupili pouze tři.

První zápas na Spartě skončil 5:3, přestože Plzeň vedla po první třetině 2:0. Štrba dal dva góly a na jeden přihrál, nejproduktivnější hráč extraligy Hlinka si připsal tři asistence.

Ve druhém utkání se doma po zranění vrátil Kracík a výrazně se podílel na vítězství 4:2, když jeden gól vstřelil a další dva připravil pro Ludvíka.

Třetí střetnutí skončilo 3:0 pro Spartu a do kanadského bodování se nejvýznamněji zapsal obránce Vykoukal, který dal druhou branku a na třetí přesně přihrál Hlaváčovi.

Poslední duel byl součástí sedmizápasové série plzeňských porážek. Domácí sice dvakrát vedli (Divíšek 1+1), hosté však i díky dvěma Tonovým asistencím zvítězili 4:2.

V prvním souboji aktuální sezóny Plzeňští svému soupeři oplatili porážku na jeho ledě hodně podobnou mincí. Sparťané vedli od 15. do 35. minuty, ovšem Západočeši v oslabení vyrovnali a v poslední třetině dalšími dvěma góly uzavřeli skóre na 1:3. To znamená, že když teď získají tři body také doma, budou mít v tomhle ročníku s Holešovickými minimálně vyrovnanou bilanci...