Ohlasy SPA - PLZ

Neměli jsme už co ztratit, říká o obratu na Spartě Bližňák

Praha - V dalším extraligovém kole zavítali indiáni na led pražské Sparty v souboji pátého s prvním týmem tabulky. Plzeňský tým prohrával v utkání už 4:1, ale ve třetí části dokázal srovnat, ale následně prohrál v prodloužení.

Mário, jak byste okomentoval dnešní utkání?
Byl to dobrý zápas pro diváky, nám se nepovedlo zachytit začátek a dali jsme jim šance, aby se lacino dostali do vedení. To se pak těžko dotahuje, obzvlášť proti týmu jako je Sparta, mají hodně dobrý tým, ale nám se dařilo v oslabení, i když jich bylo příliš a někteří hráči tam pak byli pořád a někteří se nedostali do tempa.

Jaká slova padala v kabině po druhé třetině?
Po druhé třetině jsme si řekli, že nemáme co ztratit a umíme to otáčet. Ukázali jsme charakter a sílu mužstva. Za ten bod jsme vděční.

Obraty v zápasech vám zatím vychází skvěle, to je asi potěšující fakt?
Zatím nám to vychází, ale rozhodně se na to nemůžeme spoléhat. Nesmíme nechávat takový náskok soupeři. Teď je začátek sezóny a máme dost sil ještě, ale čím dál to bude těžší.

Vy jste dal vyrovnávací gól, z tribuny to vypadalo, že to nebylo úplně jednoduché?
Bylo to ještě v přesilovce, dostal jsem přihrávku od Pulpyho a ten puk se mi postavil a trefil jsem to přesně. Někdy to bývá nevýhoda, teď to pomohlo.

Ve třetí třetině jste Spartu v určitých fázích přehrávali, bylo na nich znát, že v týdnu hráli Ligu mistrů?
To je otázka spíše na domácí, pro nás je ten bod zlatý a teď se musíme nachystat na Mladou Boleslav.

Jak vnímáte zápas proti Spartě, ve které jste strávil část kariéry?
Pár hráčů tam ještě zůstalo, ale spousta dalších se vyměnila. Není to nic speciálního, navíc Sparta hraje v O2 aréně, takže to prostředí je trochu jiné. Na druhou stranu proti partě se hraje dobře a člověk se chce ukázat.

Michal Poletín po zápase

"Pro nás je ten bod zlatej, ale je škoda, že jsme i to prodloužení nedotáhli do vítězného konce," řekl o utkání na ledě Sparty MICHAL POLETÍN.