Nemoci a zranění decimují tým

P l z e ň - Hokejisté HC Lasselsberger Plzeň hrají ve značně okleštěné sestavě, na marodce je už dvouciferný počet hráčů. Ze zraněných se do sestavy vrátil po otřesu mozku Lukáš Derner, ale další čtyři hokejisté na marodku přibyli. Václav Benák byl s podezřením na zánět slepého střeva odvezen do nemocnice, s těžkou virózou ulehl kapitán týmu Radek Matějovský. Zranění jsou i Adam Šaffer, jenž má poraněný palec na pravé ruce a brankář Petr Jež, jenž dostal ránu pukem a nyní leží v nemocnici s vážným zraněním ohryzku. "Stav je samozřejmě zoufalý, ale nijak ho neovlivníme. musíme vydržet do přestávky a doufat, že se během ní dají všichni zdravotně do pořádku," uvedl prezident klubu Tomáš Král.

Už v úterý hrají hokejisté Lasselsbergeru Plzeň proti Pardubicím. "Pokud jde o řešení situace, sáhneme do vlastních řad a tým doplníme našimi mladými odchovanci," nastínil řešení prezident klubu. Zapeklitá je též situace s brankáři. Chybějí oba. "Pokud jde o gólmany, Roman Málek má teploty a o jeho situaci rozhodne aktuální situace. Jinak lze předpokládat, že k zápasu bude připravena dvojice Štelmach - Halmoši. Uvidíme zítra, jaký bude aktuální stav," dodal Král.