O letní finále s Třincem

HC Plzeň 1929 po zisku Prezidentského poháru může polehoučku pošilhávat i po jiném poháru. Letní Tipsport Hockey Cup hlásí další kolo, tentokrát již prestižní a vyřazovací. Semifinále proti týmu HC Oceláři Třinec budou doprovázet v přímém přenosu televizní kamery. Plzeň si pořadatelství vybojovala v minulé sezóně, kdy byla po základní části v tabulce výše než Oceláři. Chcete začít nasávat tu pravou vůni zajímavých a atraktivních duelů a 17. září ne a ne se přiblížit? Není nic jednoduššího, než ve středu v 17:05 zavítat do ČEZ Arény a povzbudit plzeňské Indiány v cestě za dalším pohárem!

Třinečtí draci v přípravě

Již v minulých předzápasových představovačkách jsme poukazovali na velkou zápasovou zátěž, kterou prochází plzeňský tým. Chceme-li být naprosto spravedliví, musíme smeknout klobouk i před Oceláři. Ti, co do počtu přípravných utkání, nemají v extralize zdaleka konkurenci. Zatím odehráli úctyhodných patnáct zápasů a dařilo se jim také převelice. Výborně do léta nakročili trojbojem na vlastním ledě, kdy postupně skolili slovenský Trenčín, prvoligové Znojmo a poté v rámci prvního kola Tipsport Hockey Cupu i brněnskou Kometu. Hned v dalším klání letního turnaje triumfovali i na ledě Olomouce. Pak ale přišly jediné tři porážky (zatím). A všechny na Rona Cupu, který se odehrál v Trenčíně. Třinečtí zde nestačili v odvetě na Trenčín, pak také na Nitru a Skalicu. Jako repete si pak střihli domácí derby proti Vítkovicím, které ovládli jasně 4:0, a venkovní mač proti Zlínu (5:6sn) a už znovu pospíchali na přípravné turnaje. Zde se jim dařilo náramně. Vyhráli v Sosnowci, jejich kořistí se stalo i dobře obsazené měření sil v Košicích.

Martin Adamský zpátky na východě

V Plzni jsme si tak trochu už zvykli, že Martin Adamský je kovaný Plzeňák. Promiňte, byl. Ale pravda je trochu jinde. Rodák z moravské Studénky se prokousával do nejvyšší soutěže přes brněnskou Hvězdu a tehdejší Slovnaft Vsetín. Nakonec v roce 2001 přišel ještě jako čerstvě dvacetiletý do Keramiky Plzeň. S městem nejlepšího piva spojil svůj život po dlouhé roky, celkem napočítáme devět předlouhých sezón. Letos se ale jeho kroky nesloučily s příběhem Plzně a Martin Adamský odešel právě k Ocelářům Třinec.
Pojďme se ale podívat i na ostatní příchozí, respektive odchozí. Dalším výborným útočníkem, který Třinec posílil, je Václav Varaďa. Z americké soutěže AHL přišel Guillaume Lefebvre, z kolegyně OHL obránce Milan Dóczy. Bryan McGregor zase našel cestu do České republiky z finského celku Vaasan Sport. Naopak, trenéři Marek a Kopřiva se nebudou moci opřít o služby těchto jmen: Roman Tomas (odchod do Vítkovic), Rostislav Martynek (České Budějovice), Jozef Balej a Tomáš Pospíšil (oba odchod do Komety Brno), Janis Andersons (Dinamo Riga - KHL) a Zbyněk Hampl, Erik Hrňa, Rostislav Marosz, Jakub Orsava, Martin Podešva a Tomáš Vrba (všichni hostování Orli Znojmo).

Hvila s Tvrdíkem na odchodu

Jak už tomu tak bývá, přípravné zápasy časem vykrystalizují přibližné modely, se kterými by trenéři všech týmů chtěli pracovat. Stejně tomu tak je i v HC Plzeň 1929. Do koncepce mužů, již rozhodují o celistvosti a komplexnosti kádru Indiánů, se nevešli dva útočníci - Lukáš Hvila a Michal Tvrdík. Druhý jmenovaný loňskou sezónu z poměrně zásadní části promarodil, nedostal tak ani dostatek prostoru připravit si stálé místo pro letní boje o pozice v týmu. Lukáš Hvila přišel předloni s pověstí obávaného střelce a rychlonohého útočníka. Druhé tvrzení několikrát při bruslařských soubojích potvrdil, první až tolik ne. Jeho 7 vstřelených branek ve 43 zápasech základní části nenaplnilo očekávání.

Sestavy z posledního utkání

HC Plzeň 1929: Salfický - Hanzlík, Modrý, St. Piere, Slaney, Dresler, Frolo, Růžička, Hošťálek - Lammers, Kovář, Johnson, Stránský, Heřman, Dvořák, Hvila, Obdržálek, Tvrdík, Vostřák, Sedláček, Heřman.
HC Oceláři Třinec: Hamerlík - Hrabal, Seman, Cartelli, Zíb, Lojek, Kania, Váger, S. Hudec - M. Růžička, Květoň, Kohn - Polák, Varaďa, Bonk - Czuy, Sakrajda, Mičulka - Podešva, McGregor, Polanský.


Fotogalerie

Související články

PLZ - TRI 3:1 - Plzeň zdolala Třinec a je ve finále Tipsport Cupu

Report

Zápas s Třincem už snesl přísnější měřítka, věří Milan Razým

Ohlasy

Aktuálně na webu

Ohlasy 22. kolo

Na trestné lavici jsem si zanadával, naštěstí to kluci ubránili, říká autor dvou gólů Petr Kodýtek

PLZ - VIT 6:3

PLZ - VIT 6:3 - Tři body zůstávají doma! Indiáni přehráli Vítkovice

Ohlasy 21. kolo

Druhá třetina od nás nebyla dobrá, do dalších zápasů musíme zlepšit koncovku, říká Pavel Musil