Preview o páté místo RBS 2011

O páté místo s Pardubicemi

Plzeň – Indiáni si ve finálovém turnaji European Trophy nakonec zahrají dva duely ze tří s českými týmy. V souboji o páté místo čekají na svěřence kouče Jelínka Pardubice, které ve čtvrtfinále podlehly domácímu Salcburku a v minulém kole porazily švédskou Frölundu.

HC ČSOB POJIŠŤOVNA PARDUBICE
HC PLZEŇ 1929

Eisarena, Salzburg
18.prosince 2011
Red Bulls Salute 2011, o páté místo

Indiáni se potkali s Pardubicemi již základní skupině European Trophy v létě. Přetahovanou nakonec rozhodl Radek Duda šest minut před třetí sirénou. První vzájemné extraligové utkání této sezóny se hrálo v Pardubicích, kam indiáni přijížděli s myšlenkou, že by je výhra za tři body mohla posunout na samotný vrchol průběžné tabulky. Domácí ale rozhodně nechtěli svému soupeři cestu na špici nijak ulehčit, a tak začali pěkně zostra – hned v úvodních deseti minutách vstřelili dva góly a určili vývoj zápasu. Když pak Kolář I. a Starý přidali další dvě branky, bylo o utkání téměř rozhodnuto, indiáni se zmohli už jen na čestný úspěch díky trefě Jana Stránského. Doma ale svěřenci kouče Jelínka svém sokovi porážku vrátili – uspěli 5:2. Jak si oba týmy povedou v souboji o páté místo Red Bulls Salute 2011?

Výsledky Red Bulls Salute 2011

Ve čtvrtfinále vypadly všechny tři české týmy. Plzeň s Luleou 1:2 na nájezdy, Mountfield s Jokeritem Helsinky 2:7 a Pardubice s domácím Salcburkem 1:2. Frölunda vypadla s Linköpings 2:4.
V semifinále na nájezdy uspěl Salcburk nad Linköpings a Lulea v prodloužení nestačila na Jokerit. Jen připomínáme, že domácí Red Bull skončil na nepostupovém místě v základní skupině, vstupenku mu zařídilo až pořádání závěrečného turnaje. Místo tak musel uvolnit německý Berlín, který minulý rok celou soutěž vyhrál. V souboji poražených uspěla Plzeň nad Mountfieldem a Pardubice nad Frölundou 5:4.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...