Preview 22. kolo

Plzeň před kamerami vyzve mistra

Plzeňští indiáni se po dlouhé odmlce představí také před svými diváky a na znovushledání si nepozvali nijakého neznámého soupeře - za doprovodu televizních kamer vyzvou na ostrý souboj úřadujícího mistra z Třince. U toho nemůžete chybět!

HC PLZEŇ 1929
HC OCELÁŘI TŘINEC

ČEZ aréna, Praha
18. listopadu 2011
22. kolo hokejové Tipsport extraligy

Letos se celky potkaly jen jedenkrát, a to v rámci 9. kola, když střetnutí hostil Třinec. Po velikém boji nakonec ani šedesát minut po vítězi nerozhodlo, ale prodloužení nakonec nemělo dlouhého trvání. Po minutě a 44 vteřinách o vítězství domácích barev rozhodl Peterek. Plzeň má tedy šanci na reparát...

-----------------------------------------------------------------------------------

Karlaja Cup pohledem Ocelářů

Třinec vyslal do boje za reprezentační dres na Karlaja cup hned trojlístek hráčů. Se sedmičkou naskakoval obránce Lukáš Zíb, v útoku pak dvojice Jakub Orsava, nadějný teprve dvacetiletý rychlík, a v Plzni dobře známý Martin Adamský. Češi na turnaji obsadili třetí příčku a nikdo z Ocelářů se bodově neprosadil.

Úřadující mistr na páté příčce

Jak je náročné vstoupit do sezóny pravou nohou, zvlášť pokud se na vás pořádají hony jakožto na úřadujícího mistra. To už teď přesně vědí Třinečtí. Ti zprvu první tři utkání prohráli, média se jejich formou/neformou zabývala spousty slovy, ale i přes občasné tápání a trápení se Oceláři zvedají a momentálně drží pĚtizápasovou bodovou šňůru, kterou jistě budou proti Plzni chtít protáhnout. Indiány tedy na ledě mistra rozhodně nic jednoduchého nečeká.

Po pauze v plné síle

Oba soupeři se po reprezentační pauze představili ve výborném světle. Plzeňské vítězství 3:1 na ledě neoblíbeného Zlína není fanouškům nutné snad ani připomínat, podívejme se proto na Třinec. Ten na vlastním ledě přivítal Litvínov a vedl si náramně. Sedmi góly zcela ovládl utkání a rychle chemiky vyprovodil. Komu druhý zápas zhořkne? Budou se radovat hosté, nebo body zůstanou v Plzni?

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

HC Oceláři Třinec:

Postavení v tabulce: 5.
Počet bodů: 36
Počet vstřelených branek: 72
Počet inkasovaných branek: 55
Nejproduktivnější hráči: David Květoň 18 (8+10)

Počet inkasovaných branek: 53
Nejproduktivnější hráč: Ondřej Kratěna 16 (4+12)

(3:0, 2:2, 2:1)

Branky a nahrávky: 3. Hrabal (Bonk, Hampl), 4. Hrňa (Klimenta, Polanský), 12. Hampl (Zíb), 23. Polanský (Klimenta, Hrňa), 38. Květoň (Zíb, Hrabal), 58. Květoň, 60. Hrabal (Hrňa) - 29. Lukeš (Kubát, Ručinský), 10. Hujsa (Frolík), 41. Lukeš (Pojkar).
HC Oceláři Třinec: Hamerlík (Vojtek) - Zíb, Hrabal, Hudec, Cartelli, Hořava, Richter, Davison, Lojek - Květoň, Bonk, Hampl - Kohn, Peterek, Adamský - Hrňa, Polanský, Klimenta - Orsava, Mičulka, Rufer.

PSG Zlín 1
HC Plzeň 1929 3
(0:1, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 35. Holík (Hamrlík) - 11. Pitule (Dvořák), 26. Straka (Duda, Kratěna), 50. Kratěna (Straka).
HC Plzeň 1929: Mazanec - Růžička, Hanzlík, Marušák, Kinrade, Havíř, St. Pierre, Dresler - Duda, Straka, Kratěna - Dvořák, Pitule, Johnson - Stránský, Kovář, Havlíček - Horna, Vostřák, Mrňa.