Preview 50. kolo

Po nedělním obědě na reprízu finále!

Plzeň – Předposlední domácí zápas základní části obstará repríza loňského finále. Ve vzájemných utkáních jsou na tom zatím lépe indiáni, kteří dokázali uhájit domácí tvrz a jednou vyloupit tu zlínskou. Pozor, utkání začíná netradičně již v 15:00!

HC ŠKODA PLZEŇ
vs.
PSG ZLÍN

ČEZ Aréna, Plzeň
2. února 2014
50. kolo hokejové Tipsport extraligy

Předloňská sezóna vyšla proti Zlínu indiánům na jedničku! Nejprve doma po více jak dvou letech a pěti zápasech na modrobílé nestačil. Přestože v zápase dvakrát vedl, nakonec odcházel z ledu jako poražený 3:4. I odveta vyšla lépe svěřencům kouče Jelínka, doma zvítězili 4:1, třemi body se zaskvěl Radek Duda. A do třetice. Modrobílí vyloupili Stadion Luďka Čajky po výhře v prodloužení, rozhodl Modrý. Poslední zápas posledního kola základní části pak skončil fotbalově - výhrou domácích 1:0. Modrobílí na takto vydařenou sérii navázali i v osmém kole aktuálního ročníku, když doma v souboji o první místo udolali PSG v nájezdech. V odvetě brali tři body za výhru 3:1 a před svými fanoušky opět uspěli na penalty. Osmý zářez přidali svěřenci kouče Jelínka v sedmačtyřicátém kole, kdy šachovou partii ovládli 2:1. Štěstí se pak Západočechům naklonilo i v prvním čtvrtfinálovém souboji, kdy Radek Duda rozhodl gólem v poslední minutě, naopak jubilejní desáté vítězství v řadě oslavili modrobílí nejvyšší výhrou - 5:1. Jenže na této kulaté cifře se série zastavila, domácí duely ovládli ševci se štěstím 1:0 a 5:4 po prodloužení. Jenže Západočechy tvrdé K.O. nepoložilo a v nervydrásajícím duelu dokázali doma v nájezdech urvat mečbol. Ale Zlín si domácí tvrz pohlídal a sedmý zápas i celo sérii nakonec musel Johnson rozhodnout až v 58. minutě. Na úvod další sezóny dokázali Západočeši zlínské prokletí zlomit a uspěli na ledě PSG 4:1, v odvetě se pak radovali 4:2. Pak ale přišly dvě výhry Zlína, doma 4:1 a po velkém obratu i v Plzni 5:4. Sérii nezdarů v prvním finále indiáni zlomili, když uspěli 3:0. I v odvetě byli lepší, nakonec ale padli v nájezdech. Naopak třetí duel se Západočechům vůbec nevydařil a dopadli doma stejně jako v prvním duelu Zlín. V odvetě však zabrali a dokráčeli před svými fanoušky k pohodlnému vítězství 5:2. V důležitém pátém utkání modrobílí jako jediný tým v historii dokázali ve finále vyhrát na ledě soupeře, ale doma slavit po dalším nezdaru nemohli. A sedmý duel? Ten nepotřebuje slov... Letos si Ševci na úvod pohlídali domácí tvrz po výsledku 4:1, když vedli 3:0 po sedmi minutách hry. Vedli i v odvetě, ale domácí během pěti minut zápas třemi brankami otočili a ze strany hostů přišlo jen pouze snížení na konečných 3:2. A i v dalším utkání brali body modrobílí. Po sérii nezdarů na ledech soupeřů přišlo vítězství právě ve Zlíně, když Západočeši ztratil dvoubrankové vedení, ale i tak dokázali zvítězit. Jak si povedou oba soupeři nyní?

Změny v kádru

Tým PSG poměrně šlape a proto nebyl důvod k velkým změnám v kádru. Hned zkraje sezóny odešel na měsíc hostovat do Znojma Oldřich Horák, stejnou formou nadále působí v týmu HC Břeclav Kristian Kučera a v Třebíči Martin Matějíček, Pavel Sedláček a Tomáš Fořt. Střídavé starty mají vyřízené v Jihlavě Patrik Urbanec a Horácké Slávii Tomáš Valenta.

Dosavadní výsledky

Zlín vstoupil do extraligy téměř na chlup stejně jak Plzeň. V úvodních třinácti utkáních posbíral devatenáct bodů, jeho loňský finálový soupeř – indiáni – o bodík více. To druhá čtvrtina již byla o poznání lepší. PSG vybojovalo hned šestadvacet bodů, když nebodovalo pouze v Plzni a Brně. Jenže třetí část se vicemistrům vůbec nepovedla. Nasbíral pouze tři tříbodové výhry a čtrnáct bodů. Ale ševci se nedali a již opět šlapou naplno. V poslední čtvrtině odehráli deset utkání a zapsali již 24 bodů!

Začínáme již v 15:00!

Z důvodu kolize s fotbalovým utkáním Viktorie Plzeň se Znojmem, došlo k posunutí začátku 50.kola mezi indiány a Zlínem v neděli 2.3.2014 na 15:00. Fotbalisté pak svůj duel odehrají od 19:00.

Statistika nuda je, má však cenné údaje...

PSG Zlín:

Postavení v tabulce: 5.
Počet bodů: 83
Počet vstřelených branek: 129
Počet inkasovaných branek: 113
Nejproduktivnější hráč: Petr Leška 42 (5+37)

Počet inkasovaných branek: 112
Nejproduktivnější hráč: Radek Duda 41 (17+24)

(2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Nosek (Gregorc, Pianov), 13. Pianov (Nosek, Vašíček), 30. Semorád (Ďaloga, Sýkora) – 5. Kratěna (Sýkora, Boháč), 15. Kratěna (Straka, Slovák), 32. Lev (Kašpařík), 63. Vlasák (Straka, Duda).
HC Škoda Plzeň: Mensator (Machovský) – Slovák, Seman, Jeřábek, Boháč, Mozík, Frolo, Moravčík – Kratěna, Martin Straka, J. Sýkora – Duda, Vlasák, Pletka – Indrák, Kašpařík, Lev – Dvořák, T. Sýkora, Pitule.

PSG Zlín 4
HC Mountfield 2
(1:0, 1:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 4. Tesařík (Čajánek, Veselý), 30. Köhler (Balaštík, Leška), 48. Honejsek (Leška), 57. Ondráček (Kubiš) - 44. Tvrdík (Pospíšil), 60. Frühauf (Harant, Knotek).
PSG Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, Holík, Čech - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.