Plzeň - Reprezentační pauza je u konce a modrobílí opět míří mezi extraligové mantinely. Představí se v našem hlavním městě na Spartě.

HC ŠKODA PLZEŇ

O2 arena, Praha
18. prosince 2019
27. kolo Tipsport extraligy

V předloňské sezóně byl první duel velmi vyrovnaný, přesto po výsledku 4:3 slavili zisk všech bodů Západočeši. Odveta v Praze také patřila indiánům, ti zvítězili 2:0 a pomyslný hattrick dokonali při skóre 3:1. S povedeným ročníkem se rozloučili vítězstvím 4:2 v našem hlavním městě. Plzeň tak brala všech dvanáct bodů! První duel sezóny 2018/19 byl ve znamení pražského vzdoru, když Sparta na západě Čech urvala dva body v prodloužení. Po Štědrém večeru se již indiáni nedali a ochránili své prérie při skóre 5:2. V roce 2019 začali lépe modrobílí, kteří Prahu dobyli v nájezdech, ztratili ovšem třígólové vedení. V posledním měření sil naopak modrobílí prohrávali (0:2 a 3:2), přesto brankami v závěru otočili na konečných 4:3. První zápas sezóny 2019/20 byl reklamou na hokej. Oba celky ztratily dvoubrankové vedení, Sparta dokonce třígólové, nakonec vše v prodloužení rozsekli Pražané. Za dva body uspěli i v odvetě, kdy třikrát vedli. Jaké drama nám oba celky nachystají nyní?

Pod pokličkou Sparty

Pražané před rokem opět nenaplnili vysoké cíle, když základní část zakončili až na desátém místě, pět bodů před play-out. V předkole play-off čekaly Vítkovice, které domácí dvojzápas zvládly vždy poměrem 2:1. V našem hlavním městě ještě napoprvé nepostoupily do čtvrtfinále (3:4), o den později již ano - 5:1.

Letos je to zatím jiná píseň. Hráči z našeho hlavního města jsou lídry, avšak pokud dnes indiáni vyhrají a zvládnou i dvě utkání, které mají k dobru, štafetu převezmou. Přitom start do extraligy se příliš nevyvedl, v úvodních pěti střetnutích přišly pouze dvě výhry. Ovšem poté se Sparta rozjela a zaznamenala osmnáct výher z devatenácti střetnutí, pouze Liberec zvítězil 2:0, navíc venku. Před pauzou ale přišly dva nezdary, 3:4 v Pardubicích a 1:2 s Olomoucí.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Jiří Smejkal, jeho bilanci 9+13 překonalo pouze osm jiných hokejistů. Jen o bod zpět je Michal Řepík (10+11). Mezi třemi tyčemi o něco více minut odchytal Matěj Machovský, stejně ale jako Jakub Sedláček se drží s úspěšností zákroků nad dvaadevadesáti procenty.

Přesilové hry Pražanů jsou v extralize šesté nejúspěšnější, hra v oslabení je dokonce druhá. Suma posbíraných trestných minut pátá, rozdaných hitů třináctá a zblokovaných střel desátá. Průměrná domácí návštěvnost se přehoupla přes 10 000 fanoušků a je jasně nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

BK Sparta Praha 1
HC Olomouc 2
(0:0, 3:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Košťálek (Kalina, Tomášek) – 8. Olesz (Ondrušek), 49. Kolouch (Ondrušek).
HC Sparta Praha: Machovský – Kalina, Blain, Tomáš Dvořák, Jurčina, Polášek, Košťálek, Piskáček – Smejkal, Tomášek, Rousek – Michnáč, Pech, Forman – Kudrna, Sukeľ, Říčka – Vitouch, V. Růžička, Dvořáček.

HC Oceláři Třinec 5
HC Škoda Plzeň 2
(1:1, 1:0, 3:1)
Branky a nahrávky:
6. M. Kovařčík, 24. M. Kovařčík (M. Stránský, Gernát), 45. M. Stránský (P. Vrána, Krajíček), 54. Martynek (Adamský, D. Musil), 59. Dravecký (Adamský, D. Musil) – 3. Kantner (Budík), 56. Mertl (Gulaš, Budík).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Kolář) – Pulpán (A), Čerešňák, Jank, Budík, Moravčík, L. Kaňák, Vráblík – Kantner, Mertl (A), Gulaš (C) – Eberle, Kracík, Indrák – Straka, V. Němec, Pour – Rob, Kodýtek, Malát.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 57 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont