Polovinu základní části zakončí Plzeň na Kladně

P l z e ň - Souboj dvou sousedů v tabulce zakončí první polovinu extraligy. K zápasu 26. kola jedou hokejisté LASSELSBERGERu na led Kladna, se kterým mají téměř shodné statistiky. Aktuálně jedenátý Rabat je na tom jen o bod lépe něž dvanáctá Plzeň. Oba týmy mají na kontě stejný počet vítězství i proher. První vzájemné střetnutí rozuzlilo až prodloužení. Kladno však prochází v současné době krizí, Plzeň naopak v posledních dvou zápasech zvítězila.
Utkání Kladno - Plzeň začíná na ledě kladenského zimního stadionu v úterý v 17:30!

Soupeř:

Kladno po překvapivě úspěšném vstupu do sezóny zažívá v poslední době krizi. Rabat v posledních deseti zápasech bodoval jen dvakrát a propadl se ze čtvrté příčky až na dvanáctou pozici. Naposledy kladenští hokejisté prohráli 0:4 se Zlínem. “Nacházíme se v herní krizi. I zkušení hráči jsou psychicky na dně. Nejde nám to,“ přiznal po zápase se Vsetínem asistent trenéra Tatíček. Tým trápí velká marodka. Klíčové hráče sužují zranění. “Patera má pravděpodobně pošramocené vazy v koleni, vypadá to na delší dobu. Frolík jde na operaci s ramenem, nevypadá to, že by ještě do sezony zasáhl. Hluchý má koleno v sádře, to je minimálně do Vánoc,“ vypočítává ztráty trenér Müller.

Kalla v roli kanonýra

Výjimkou v kladenské mizérii byl zápas Rabatu v Pardubicích. V divoké přestřelce padlo dvanáct branek. Kladno se radovalo z výhry 7:5 především díky útočníkovi Jaroslavu Kallovi, který se trefil hned čtyřikrát. “To se mi ještě v žádném extraligovém utkání nepovedlo. Vždyť já jsem dal maximálně dva góly, nikdy jsem nebyl žádný superstřelec,“ řekl Kalla v rozhovoru pro MF DNES.

Na pomoc přišel Kucharczyk

Forvard Radim Kucharczyk, kterého Karlovy Vary uvolnily do Slovanu Bratislava se vrátil do české extraligy v dresu Kladna. „Jsem rád, že jsem zpátky v české extralize, i když ve Slovanu chtěli, abych zůstal. Ale s mým agentem Robertem Spálenkou jsme hledali angažmá v Česku. Věděl o zájmu dvou klubů z extraligy a doporučil mi návrat. Rád bych zapadl co nejdřív do týmu a pomohl mu k postupu do play-off,“ řekl Kucharczyk pro klubové stránky hcrabatkladno.cz.

Letošní vzájemné utkání:

HC Lasselsberger Plzeň - HC Rabat Kladno 2:3 v pr. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky a nahrávky: 10. Důras (Výborný, Catelli), 49. Trnka (Důras) - 13. Hájek (Besser), 54. Hluchý (L. Procházka, Gardoň), 61. Kalla (Ševc,Gardoň). Rozhodčí: Skoupý - Machálek, Škach. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:1. Diváci: 5072.

Na závěr úvodní čtvrtiny z porce dvaapadesáti extraligových zápasů přivítali hokejisté plzeňského Lasselsbergeru na svém stadionu kladenský Rabat. V bojovném a vyrovnaném utkání Plzeňští dokázali dvakrát strhnout vedení na svou stranu, hosté ale pokaždé rychle odpověděli. Duel tak dospěl do prodloužení, do kterého domácí vstupovali oslabeni o vyloučeného Dušana Andrašovského. Přesile Středočechů se dokázali bránit přesně půl minuty, pak hosté skórovali.