Porazí Plzeň poprvé v sezóně Vítkovice?

P l z e ň - Po vysoké výhře 7:2 nad Kladnem čeká hokejisty Lasselsbergeru utkání s Vítkovicemi, které v letošní sezóně nedokázali zatím ani jednou porazit. Vítkovičtí po čtyřech vítězstvích v řadě v úterním kole poprvé prohráli. Vítěznou sérii ukončil Třinec, jenž v ČEZ Aréně zvítězil 3:2. Moravský celek uzavírá první čtyřku, Plzeň dotáhla ztrátu na play-off na jediný bod a je aktuálně desátá. “Ve Vítkovicích to budě hodně těžké, protože se nám tam vůbec nedaří. Naposledy jsme tam dostali šest gólů, takže se budeme snažit, abychom to odčinili a bodovali,“ hlásí nejproduktivnější muž Plzně, Jaroslav Kracík.

Utkání Plzeň-Vítkovice startuje na ledě vítkovické ČEZ Arény v pátek v 17,00!

SOUPEŘ :

Mizerné přesilovky – to je problém vítkovických hokejistů, který trápí trenéra Vladimíra Vůjtka v současné době nejvíce. V posledním zápase s Třincem hrály Vítkovice v početní převaze celkem desetkrát, přesto se nedokázaly prosadit. “Přesilovku procvičujeme na tréninku málo. Skoro se jí nevěnujeme. Jako by trenéři počítali, že nám to v zápase vyjde," řekl vítkovický zadák Petr Jurečka pro MF DNES. To si Vladimír Vůjtek nenechal líbit: “Jsem toho názoru, že mužstvo, které spolu hraje půl roku, přesilovky nacvičovat nepotřebuje. Ti hráči už vědí, kde mají stát, kam si mají najet. Jenže si někdy neumí nahrát. Prostě záleží na kvalitě hráčů," reagoval hlavní kouč.

Ivan Padělek oblékne dres Třince

Bratr plzeňského Aleše Padělka – Ivan Padělek, odešel do Třince. Útočník se Ocelářům upsal na dva roky. “U nás mu po sezoně končila smlouva. Hráč se domluvil na novém kontraktu s Třincem a nakonec byl přestup po vzájemné dohodě všech stran realizován," řekl generální manažer Vítkovice Steel Aleš Pavlík pro oficiální stránky klubu. Zároveň dodal, že za Padělka nebude bezprostředně shánět náhradu. “Hrál až ve čtvrtém útoku. Tři pětky máme stabilizované a do čtvrté řady může naskočit některý z mladých hráčů. Změny však do konce přestupního termínu samozřejmě vyloučit nelze," dodal Pavlík.

Vítkovice zaplatí za Kubinu pokutu

Vedení vítkovického klubu zaplatí dvousettisícovou pokutu za Pavla Kubinu, kterou mu udělila Asociace profesionálních klubů za obvinění sudího Boliny z korupce. "Klub si to pak s hráčem vyřeší sám. Chtějí, aby měl Kubina klid na přípravu na olympijské hry,"vysvětlil generální sekretář svazu Martin Urban.

Letošní vzájemná utkání:

HC Lasselsberger Plzeň - HC Vítkovice 2:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. J. Straka (Adamský, Vorel), 60. Nedoma (J. Straka, Andrašovský) - 15. Köhler (Chmelíř), 33. Dresler (R. Procházka, Štefanka). Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 5763.

Bojovné utkání se valnou část základní hrací doby odehrávalo pod taktovkou Moravanů, kteří působili uvolněnějším dojmem. Plzeň ale nezlomilo ani dvoubrankové manko. Zlepšená hra celého týmu byla korunována v samotném závěru třetí třetiny vyrovnávacím gólem z hole Milana Nedomy. V prodloužení měli modrobílí k vítězství blíže než rozčarovaní hosté, ale žádná branka již nepřibyla. Hokejisté Plzně si tak připsali do extaligové tabulky první bod sezóny.

HC Vítkovice - HC Lasselsberger Plzeň 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 6. Krenželok (S. Hudec, Burger), 13. Burger (Štefanka, Krenželok), 28. Irgl (P. Hubáček), 36. Kropáč (Köhler), 36. I. Padělek (R. Procházka, Tomášek), 53. Šimíček (S. Hudec) - 43. A. Padělek (Adamský). Vyloučení: 4:9. Využití: 2:0. Diváci: 4079.

Druhé vzájemné měření sil bylo jednoznačnou záležitostí domácích Vítkovic. Na výhře domácích se podílely všechny čtyři pětky, definitivně o výsledku rozhodly dvě branky, které Vítkovice dosáhly ve druhé třetině v přesilových hrách. Poprvé si v plzeňském dresu zachytal brankář Petr Jež, který po čtvrté brance vystřídal Romana Málka. Jediný gól Plzně vstřelil ve 43. minutě Aleš Padělek po přihrávce Martina Adamského.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Vítkovice 3:4 (1:0, 1:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 7. Tvrdoň, 31. Cartelli (Výborný, M. Straka), 55. A. Padělek (Andrašovský) - 25. R. Procházka (Philipp), 28. Kuboš (Philipp), 32. Irgl (Krenželok), 47. Káňa (Krenželok). Vyloučení: 7:9, navíc Philipp (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5163.

Již po necelých sedmi minutách střetnutí s rivalem z Vítkovic vedla Plzeň brankou Tvrdoně ve vlastním oslabení. Pak však zaúřadovali hosté. V rozmezí tří minut otočili vývoj skore Procházka a Kuboš. Modrobílí snížili v polovině zápasu, kdy unikátní souhru beků zakončil Cartelli. Radost domácích však netrvala ani dvě minuty. Ve 32. minutě vyhnal Málka z branky Irgl. Třetí třetina se Plzni nepovedla, ve 47. minutě vrátil Vítkovicím dvoubrankové vedení Kaňa. Západočeši ještě šest minut před koncem snížili, na dokonání zvratu už však neměli čas ani síly.