Preview 40.kolo

Poslední čtvrtinu základní části načne Plzeň v Liberci!

Plzeň – Už jen kousek a základní část Tipsport extraligy bude minulostí. Poslední porci třinácti utkání rozehrají indiáni na půdě Tygrů.

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC
vs.
HC ŠKODA PLZEŇ

Home Credit arena, Liberec
30. ledna 2019
40.kolo Tipsport extraligy

Předloni vše načal výsledek 2:1 v Podještědí, svěřenci kouče Straky domů bod neodvezli. Stejně tak se indiánům nevedlo ani v odvetě, kdy tým zmítaný krizí doma podlehl Tygrům 0:5. Pak se ale již Západočeši nedali. Díky skvělé druhé třetině vyzráli na Podještědské v poměru 5:2. Naposledy v základní části ovšem v Liberci indiáni nestačili, dvě inkasované branky v poslední periodě rozhodly o vítězství domácích 3:1. A stejně dopadl i úvodní duel čtvrtfinálové série, když Západočeši nedohnali dvoubrankové manko z úvodní třetiny. V odvetě začali lépe, ale vaz jim zlomila branka z poloviny zápasu. Ve třetím utkání se již indiáni prosadili. A to hned šestkrát! Ukořistili duel ve svůj prospěch, ovšem druhý den šípy svištěly vzduchem naprázdno a Liberec získal mečbol po výsledku 4:0. Jenže před svým publikem jej nevyužil. Přestože vedl 3:1 po první části, indiáni předvedli parádní obrat a sérii tak vrátili do města piva (5:3). Šestý duel série patřil k těm ze škatulky: „Hokejová lahůdka.“ Padlo devět gólů, skóre se přelévalo z jedné strany na druhou a nakonec těsně dokonali postup Liberečtí. Vendeta v nové sezóně se Západočechům vyvedla, před téměř vyprodanou Home Monitoring Arénou nasázeli Tygrům tři branky za necelých deset minut a zvítězili pohodlně 5:1. I odveta se vyvedla pod Ještědem indiánům, ti totiž opět nasázeli soupeři bůra – 5:2 a hattrick zkompletovali v Plzni 4:2. Poslední slovo si ale vzaly šelmy při skóre 4:0. A přesně stejným výsledkem Západočeši zaúřadovali v rámci úplně prvního kola sezóny 2018/19. I ony však doma uspěly s čistým štítem – 3:0. V závěru roku 2018 doma zaúřadovali indiáni při skóre 7:3, čtyři branky přitom nastříleli za necelých jedenáct minut. Jakou zápletku na nás oba celky chystají nyní?

Pod pokličkou Liberce

Tým, který vloni vypadl ve čtvrtfinále s Mountfieldem po velké bitvě 3:4 na zápasy, skončil po základní části sedmý o pouhé vzájemné zápasy s Pardubicemi.

Tygři si letos vedou o poznání lépe. S Třincem se perou o vedoucí pozici, přitom extraligu nezačali vůbec dobře, první dva duely v Plzni a s Dynamem dokonce skončily porážkou bez vstřelené branky. Jenže pak se ze zimního spánku šelmy probudily, naposled uspěly na Spartě 2:1, což Severočechy katapultovalo na pozici lídra soutěže před Oceláře. Indiáni ztrácejí pět bodů, mají ovšem duel k dobru.

Souboj se na ledě bude odehrávat i v osobní rovině. Dva nejproduktivnější hráči soutěže jsou totiž z Liberce a Plzně. Statistikám vévodí Marek Kvapil (19+29) před kapitánem Západočechů Milanem Gulašem (20+23). V brankovišti si zase lépe vede vedoucí muž statistik Dominik Frodl s procentuální úspěšností zákroků 93,86 před Romanem Willem – 91,60.

Jako tým mají hráči z Podještědí nejlepší přesilové hry a po Plzni druhou nejlepší hru v oslabení. Jen tři celky nasbíraly více trestných minut, suma rozdaných hitů a zblokovaných střel je shodně devátá. Průměrná domácí návštěva 6162 fanoušků je v extralize čtvrtá nejvyšší.

Výsledky posledních zápasů

HC Sparta Praha 1
Bílí Tygři Liberec 2
(0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 37. Košťálek (Rousek, Blain) – 13. Ordoš (P. Jelínek, L. Krenželok), 57. Lenc (T. Hanousek).
Bílí Tygři Liberec: Will (Schwarz) – Derner, Stříteský, Šmíd (A), T. Hanousek, Ševc, Doherty, Maier – Birner, L. Hudáček, Lenc – M. Kvapil, Filippi, Valský – L. Krenželok, P. Jelínek (C), Ordoš – J. Vlach, Redenbach, M. Zachar.

HC Energie Karlovy Vary 1
HC Škoda Plzeň 5
(1:1, 2:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 40. T. Mikúš (Bednář) – 25. Eberle, 29. Gulaš (Pulpán, Jan Kovář), 47. Straka (V. Němec, Eberle), 55. Eberle (Straka, Čerešňák), 56. Indrák (Jan Kovář).
HC Škoda Plzeň: Frodl (Milčakov) – J. Kindl (A), Jones, Allen, Čerešňák, Kvasnička, Vráblík, L. Kaňák – Stach, Nedorost, Gulaš (C) – Pour, Preisinger, Kratěna – D. Kindl, Kracík (A), V. Němec – Straka, Kodýtek, Eberle.

Nejtrestanější hráč Conor Allen - 88 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont