Představení celku HC Oceláři Třinec

Po loňské nevydařené sezóně vedení angažovalo trenéra Antonína Stavjaňu, známého svou propracovanou defenzívou, nakoupilo celou řadu kvalitních hokejistů a vytvořilo vynikající podmínky pro útok na čelné pozice. Největšími posilami by měli být obránci Libor Procházka, který byl členem olympijského týmu v Naganu, a Miroslav Gureň, jenž dlouhá léta úspěšně působil na farmě Montrealu. Z Pardubic navíc přišel již podruhé do Třince Petr Jančařík. Třinec opustili zejména hokejisté, kteří v loňské sezóně vyhořeli. Jozef Daňo po letech cenných služeb odešel do ruské Kazaně, další Slovák Richard Kapuš se vrátil do Slovanu Bratislava a někdejší hrdina Marek Novotný se přes Opavu a Kometu Brno dostal až do rakouského Štýrského Hradce. Do Slavie přišli výměnou za ostrostřelce Viktora Ujčíka útočník Zdeněk Skořepa, který si již zahrál dva zápasy i v NHL a obránce Jan Slavík, který rovněž působil v zámoří. Letos posílil Oceláře na hostování juniorský mistr světa ze Skelleftey útočník Jan Boháč. Po příchodu letošního cestovatele po České republice Pavla Zdráhala však zamířil do prvoligového Liberce.

Třinec dobře odstartoval, ovšem v zejména v poslední době podává hodně nevyrovnané výkony. Ocelářům se tentokrát příliš nedaří v domácím prostředí, tým nepůsobí dostatečně stmeleným dojmem a zklamaný trenér Antoním Stavjaňa dokonce nabídl generálnímu manažerovi Husičkovi svou rezignaci. „Tohle mužstvo potřebuje pevnou ruku. A takový trenér já nejsem,“ říkal bývalý zlínský obránce. Příliš se nedaří olympijskému vítězi Liboru Procházkovi, po Švédských hokejových hrách šel s formou dolů Miroslav Gureň. Nedaří se bývalým reprezentantům Gřegořkovi a Cartellimu, kterého dokonce vedení poslalo rozehrát nejdříve do Prostějova a poté ho vyměnilo na měsíc do Kladna za podobně se trápícího juniorského šampiona Ladislava Vlčka. Na lepší formu čeká i loni superúderná dvojice Král – Zadina, kteří se snad v posledních zápasech zvedají. V brance udělal další krok kupředu mladý Vlastimil Lakosil a spolehlivě ho jistí opavský odchovanec Vojtek. Velké zkušenosti mají rovněž Branislav Jánoš, Pavel Janků a někdejší zlínská hvězda Roman Meluzín, který se loňskou sezónou pořádně protrápil. Velké střelecké hody prožívá opět někdejší nejlepší střelec extraligy Pavel Janků. Jeho řada s Meluzínem a Jánošem letos Oceláře opravdu táhne.

Třinec letos hodně boduje na kluzištích soupeřů. Loni se mu naopak venku vůbec nedařilo.. Zatím patří Ocelářům v tabulce čtvrtá příčka.


Související články

Plzeňáci jedou do Kladna. Potřebují bodovat...

Zaboduje Plzeň v Praze i počtvrté?

NOTES#17: Skončí i třetí vzájemný duel dělbou bodů?

NOTES#16: Sestřelí konečně Plzeňáci Orly?

Aktuálně na webu

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!