Přeskočí Plzeň v tabulce svého rivala?

P l z e ň – V netradičním čase – 17:05 hod. – začne utkání Karlových Varů s Plzní, třetí západočeské derby probíhající sezóny. Televizní diváci budou stejně jako fanoušci na stadionu svědky debutu Patrika Hučka v modrobílém dresu. Zajímavé bude sledovat i souboj elitních gólmanů Mensatora s Málkem o třetí místo ve statistice úspěšnosti zásahů. Nejdůležitější bude ovšem výsledek, potažmo body, které s jistotou zamíchají pořadím v extraligové tabulce.

Zápas Karlovy Vary-Plzeň začíná v 17,05 karlovarském zimním stadionu.

SOUPEŘ :

Karlovy Vary mají od Karjala Cupu zajímavou bilanci: Nejprve třikrát za sebou remizovaly a ve zbývajících pěti utkáních zase hrály vždy nejméně s dvougólovým rozdílem. Střídavě přijely s debaklem zvenku a získali tři body na domácím ledě. Pozoruhodná byla především prohra 1:6 minulý pátek na Spartě. Karlovarští se obávali, aby se na nich Pražané „nechytli“ jako vítězstvím 1:0 na hřišti soupeře v říjnu po sérii čtyř porážek. Situace se ovšem opakovala. „Asi jsme se letos rozhodli pro charitu ve prospěch Sparty. Byli jsme tu jako na výletě,“ pronesl Václav Baďouček, asistent trenéra mužstva, jež ve 3. kole prohrálo v Holešovické T-Mobile Areně 4:6. Na rozdíl od Lasselsbergeru, který ve dvou zápasech se Spartou získal pět bodů, má Energie ze soubojů s momentálně horším pražským „S“ pošramocené sebevědomí.

Skuhrá Skuhravý?

Karlovarský A-tým se stejně jako ten plzeňský může chlubit svým zástupcem v nominaci na Rosno Cup. Reprezentační kouč Alois Hadamczik znovu povolal Václava Skuhravého, jenž absolvoval oba předchozí podniky Euro Hockey Tour v probíhající sezóně. Jak na Poháru České Pojišťovny, tak i na Karjala Cupu dal gól. Otázkou zůstává, jestli příští týden pojede s radostí do Ruska, kam se obvykle hráčům příliš nechce. Robustní útočník se čtyřmi starty za národní tým by však pozvánku měl přijmout vždy s povděkem.

Burger Karlovarským nechutnal

Zatímco vítkovičtí diváci si v úterním duelu 31. kola s chutí smlsli na vysoké výhře 6:2, hosté se vraceli přes celou republiku značně rozmrzelí. Z jejich pohledu trpkou příchuť střetnutí dodal útočník domácího celku Jiří Burger, který vstřelil dva góly a na další dva přihrál. Klíčová pro vývoj zápasu byla jeho druhá trefa (ve 38. minutě), protože do té doby Karlovarští drželi nerozhodný stav 2:2.

Letošní vzájemná utkání:

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Petr Kumstát (Duben, A. Nedorost), 48. Alinč (A. Nedorost), 49. Pech (Hurtaj) - 5. A. Padělek (Andrašovský, Kracík), 44. A. Padělek (Kracík). Vyloučení: 1:6, navíc Klaus (PLZ) 10 min. OT. Využití: 2:0. Diváci: 3700.

V prvním západočeském derby hraném v Karlových Varech plzeňský tým dvakrát vedl, ovšem Alinč v přesilovce 5 na 3 vyrovnal a Pech za 14 sekund využil i početní převahu o jednoho hráče.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 4:1
Vyloučení: 9:6 Diváci: 6538.

Po dvou zápasech bez vstřelené branky dala Plzeň gól už ve 4. minutě zásluhou Moravcovy samostatné akce. Ve 26. minutě Němec vyrovnal, ale ve 34. a 35. minutě Cartelli a Jindřich dvěma trefami v během 24 sekund posunuli modrobílé mužstvo k vítězství. Na konečných 4:1 upravil v 58. minutě Koukal. „Rozhodly dva góly soupeře v rychlém sledu,“ řekl asistent karlovarského trenéra Václav Baďouček.