Příprava v Karlových Varech začala bez rozhodčího

Zápas začal se zpožděním, protože se dlouho čekalo na příjezd rozhodčího. Hráči si nakonec úvodní buly vhodili sami, ale sudí nakonec dorazili. V přípravě se dařilo hlavně druhé formaci, vynikající výkon podal Kamil Brabenec, který vstřelil hattrick. Plzeň, v jejíž brance nastoupil Robert Hamrla, zlomila zápas ve druhé třetině. Vítěznou branku zaznamenal Josef Straka.

Becherovka Karlovy Vary - Keramika Plzeň 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 14. Soukup, 57. Němčický - 15., 25 a 54. Brabenec, 33. J. Straka, 58. Volák

Utkání, které mělo začít v 17:00 hodin, začalo s několikaminutovým zpožděním a dokonce bez rozhodčích. Hráči po chvíli čekání ztratili trpělivost a úvodní buly si vhodili sami! Po minutě hry se sudí konečně objevili a zápas měl rázem oficiálnější ráz. Plzeň postavila do branky Hamrlu a před ním byli Řezníček, Dobrovolný a v útoku Volák, J. Straka, Duda. Karlovy Vary začaly s Fraňkem v brance a v poli stáli Rodine, Dobroň, Němčický, Pavliš a Kopecký.

Hra byla od začátku velice opatrná a nepříliš přesná. Becherovka se snažila tvořit hru, tato činnost však domácím nešla celou letošní sezónu a ani dnešní zápas nebyl výjimkou. V sedmé minutě si Krátoška vyměnil puk se svým spoluhráčem, najel si mezi kruhy a vystřelil pěkně nahoru, Franěk reflexivně vyrazil ramenem. Po chvilkovém tlaku Keramiky si zakouzlil s pukem Brabenec, z domácích hráčů si dělal kuželky, branky však nedocílil. To se naopak povedlo ve 14. minutě Varům. Nádherná kombinace v útočném pásmu skončila střelou Šinágla, kterou Hamrla vyrazil jen před sebe a zapomenutý puk v brankovišti dorazil Jan Soukup. Ale hned minutu nato vyrovnal po samostatné akci výborný Kamil Brabenec, který tvrdou střelou nad lapačku nedal Fraňkovi šanci. Ke konci třetiny měla Becherovka ještě dvě veliké šance, při které se jednou puk zastavil na brankové čáře, ale skóre se už neměnilo.

Začátek druhého dějství domácím už tradičně nevyšel a Plzeň měla několik šancí, které zakončila brankou. Kamil Brabenec dorazil vyraženou střelu Voskára. V osmé minutě byli poprvé vyloučeni hosté a to za úmyslné posunutí branky. Vary předvedly pěkný zámek, vytvořily si však pouze jedinou nebezpečnou akci, při které pálil od modré Zíb. Jak se střílí góly, ukázal po chvíli Josef Straka, při jehož střele mezi betony se musel Franěk červenat. Ve 14. minutě byl vyloučen Řezníček za sekání, jenže za pár okamžiků byl vyloučen domácí obránce Zíb a síly se vyrovnaly. Před koncem druhé části, se nechal vyloučit další hráč Keramiky, ale domácí přesilovku opět nevyužili, ač měli několik pěkných příležitostí.

V deváté minutě třetí třetiny jel Juraj Štefanka sám na Hamrlu, ale nevystřelil a pak celou akci ještě překombinoval. Správné zakončení v takovéto situaci mu předvedl Kamil Brabenec, který tak završil hattrick. Po šanci Šinágla vstřelil Tomáš Němčický druhý gól domácích. Hamrla neměl při svém zákroku čisté svědomí. Ale o půl minuty později vrátil tříbrankové vedení Milan Volák, který zametl vyražený puk. V 18. minutě byl vyloučen ještě jeden hráč Plzně, ale skóre se už neměnilo.