První tréninky: zvykání si na výstroj

P l z e ň - Přestože je léto v plném rozmachu, hokejový LASSELSBERGER již začal s tréninky na ledě. V minulém týdnu probíhala příprava pouze dobrovolná, ale v pondělí 23. července se trenérskému duu Kučera, Černý hlásily již všechny opory. “Chybí pouze Martinec, který bojuje s horečkou,“ upřesnil Jiří Kučera, který neskrýval spokojenost se zdravotním stavem mužstva, právě početná marodka totiž zužovala plzeňský tým v uplynulé sezóně.

Tomáš Vlasák, největší posila útočných řad, na ledě při dobrovolných trénincích chyběl. “Teď mě tlačí asi všechno, ale to je tak ze začátku vždycky. Není to tedy žádné překvapení, že si tělo na výstroj teprve zvyká,“ prohodil. V pondělí dopoledne nepanovala extrémní horka, zima však rozhodně nebyla, zkušený forvard se přesto obává teplot kolem třiceti stupňů. “Led bude těžký a stane se z něj taková žmolka,“ vysvětloval. První den vidí jako lehčí, přesto dá jistě zabrat. “Na ledě je to úplně jiný pohyb. Já potřebuji tak čtrnáct dní až tři týdny na to, abych se na bruslích cítil lépe,“ popisoval krušné chvilky. Do startu extraligy chybí osm týdnů, přesto se hokejisti již na ledě zapotili. “Osm týdnů je hodně, na druhou stranu jsme od letní suché přípravy měli pauzu tři týdny, takže čas odpočinout si byl. Věřím tomu, že vše bude upravené tak, abychom na start byli připraveni na sto procent,“ tvrdí. V pondělí také vstřelil svůj první gól v tréninkovém plzeňském dresu. “První střela šla asi do plexiskla, ale pak jsem se při bagu už trefil,“ smál se. Dovolenou strávil s rodinou na Lanzarote, kde odpočíval. Kondici si přesto udržovat musel, vybral si tedy jako doplňkové sporty tenis a fotbal.

Brankáři mají na úvodních trénincích roli ještě těžší, v novém se trápí déle. “Je to hrozné, než se člověk dostane do správného rytmu. Výstroj, brusle, všechno tlačí... Připadám si, jako bych hokej nikdy nehrál. Než si zvyknu, trvá to rozhodně tři neděle až měsíc,“ přisadil si Roman Málek. Je tedy rád, že Plzeň vyjela na led takto s předstihem, protože si podle vlastních slov až po uplynutí již zmíněného měsíce konečně začíná v brance připadat civilněji. Před letní přípravou, těsně po skončení sezony, odletěl s rodinou na dovolenou do Egypta. “Teď jsme byli doma, jeli jsme na Šumavu a také navštívili s dětmi německý Legoland. Radši se připravuji v Čechách, jdu si třeba zahrát tenis, nechci se jen válet,“ vysvětloval.

Trenérovi Jiřímu Kučerovi se hlásil téměř kompletní tým, jen junior Martinec se omluvil kvůli nemoci. “Na tréninku byly čtyři kompletní pětky, plus Kubalík a Trojovský,“ upřesnil. Koučům se hlásila i nová tvář v modrobílém dresu – zkušený gólman Kamil Jarina, který by měl krýt záda brankářské jedničce Málkovi. “Teď nás čeká hlavně bruslení. Budeme se snažit, aby si kluci již od začátku dobře přihrávali, aby tréninky měly úroveň. Je mi ale jasné, že únava přijde,“ podotknul Kučera. V pondělí vyzkoušel jednu z mnoha možných variant složení pětek – centr Divíšek hrál s Vlasákem a Ludvíkem, ke Kracíkovi přišla křídla Matějovský a Dvořák, Šindel se sehrával s Adamský a Fabušem, Vampola spoléhal na Důrase a Laše. “U obránců se to jistě bude měnit, protože Benák hrál s Jasečkem a to jsou oba praváci. Jinak Čakajík byl s Cartellim, Nikolov s Dreslerem a Mazanec s Dobrovolným,“ prozradil plzeňský lodivod.

Související články

Změna času začátku venkovního zápasu se Spartou. V lednu s Třincem na O2TV Sport

Změny

Změna času začátku utkání 22. kola Tipsport extraligy

Zápas 22. kolo

Pardubice budou chtít odčinit debakl, varují Čihák s Budíkem

Čihák a Budík před Pardubicemi

AKTUALIZACE: Změny v rozpisu: S Vítkovicemi v sobotu, změna pořadatelství s Třincem a s Pardubicemi v TV

Změny v rozpisu

Aktuálně na webu

Ohlasy 22. kolo

Na trestné lavici jsem si zanadával, naštěstí to kluci ubránili, říká autor dvou gólů Petr Kodýtek

PLZ - VIT 6:3

PLZ - VIT 6:3 - Tři body zůstávají doma! Indiáni přehráli Vítkovice

Ohlasy 21. kolo

Druhá třetina od nás nebyla dobrá, do dalších zápasů musíme zlepšit koncovku, říká Pavel Musil