Richard Král opouští Plzeň!

P l z e ň - Zkušený centr Richard Král v Plzni skončil. "Dnešním dnem byla po vzájemné dohodě ukončena smlouva s Richardem Králem," oznámil prezident klubu Tomáš Král. Na vysvětlení ještě dodal: "Situace se vyvinula tak, že Richard Král neměl místo mezi prvními třemi centry a ukončení smlouvy bylo pro obě strany nejrozumnějším řešením." Šestatřicetiletý centr zaznamenal v jednadvaceti utkáních pouhých pět kanadských bodů.

Před sezónou přicházel Richard Král do Plzně s pověstí zkušeného hráče stále disponujícího obrovským přehledem. Ve chvíli, kdy byli na odchodu Šindel s Kracíkem, byl ideálním kandidátem na uvolněné místo středního útočníka. Jenže vše je nakonec jinak. Oba mladíci hrají a hrají výborně. Navíc září i posila ze Slavie Tomáš Divíšek. Naopak Král příliš neoslnil, pět kanadských bodů je na hráče jeho formátu poněkud málo. Navíc v kolonce plus/ minusových bodů je zápis -12. V utkání se Zlínem se již šestatřicetiletý forvard nepředstaví, po svém uvolnění má namířeno do Mladé Boleslavi.