Roman Tvrdoň přichází do Plzně s optimismem

P l z e ň - Vedle Jiřího Zelenky se druhou posilou plzeňského útoku stal slovenský forvard Roman Tvrdoň. Odchovanec Dukly Trenčín působil dlouhou dobu v zámoří. Zahrál si i NHL, ve které nastoupil v devíti zápasech za Washington Capitals. Minulý ročník strávil juniorský reprezentant Slovenska v anglickém Nottinghamu, za který však kvůli zdravotním problémům odehrál jen devět zápasů. V letošní sezóně zatím Tvrdoň nehrál. O svém příchodu do Plzně i o působení v Anglii se pětadvacetiletý útočník rozpovídal v krátkém rozhovoru pro naše stránky.

Jaký jsou vaše dojmy z prvního tréninku s plzeňským mužstvem?
„V pohodě. Neviděl jsme zatím úplně všechny hráče, ale tým vypadá takový svižný. Bude to zajímavé.“

Jak došlo k vašemu kontaktu s Plzní?
„Čekal jsem na nějaké angažmá v zahraničí. Oslovil mě jeden pán na Slovensku, který se zná s panem Setikovským, jestli bych nezkusil přijít na trénink. Tak jsem přišel na trénink, zalíbil jsem se a jsem tu.“

Jaké jste měl o Plzni informace? Sledoval jste výsledky LASSELSBERGERU?
„Trochu jsme to sledoval. Doufám, že pomůžu Plzni k lepším výsledkům.“

Neměl jste obavy jít do mužstva, které je v současné době v krizi?
„Vůbec, určitě se to otočí. Vždy to byly vždycky těsné výsledky! Je to jen otázka štěstí, dát nějaké góly a ono to určitě začne jít.“

Znáte se osobně s někým z plzeňského kádru?
„Ne.“

V loňské sezóně jste toho příliš nenahrál...
„Poslední sezónu jsem odehrál devět zápasů v Nottinghamu. Šel jsem tam tak neplánovaně. Dlouho jsme čekal, že se NHL rozběhne. Potom jsme se zranil a celou sezónu jsme nehrál. Byl jsem na operaci. Pak jsem si dal čas, aby se rameno dalo do kupy.“

Jak vypadala vaše letní příprava před letošní sezónou?
„Letní přípravu jsem absolvoval už naplno. Individuálně, jak to dělám už pět roků.“

Rozhovor s Jiřím Zelenkou čtěte zde!