S Pardubicemi počtvrté, znovu vítězně?

Plzeň - Po pátečním galapředstavení, kdy si hráči Plzně s chutí zastříleli a vyprovodili třinecké Oceláře debaklem 7:1, zajíždí v neděli Lasselsberger do města perníku, do Pardubic. Domácí jsou sice z boje o play-off prakticky vyřazeni, nicméně před výtečnou diváckou kulisou se dá čekat urputný boj, a Pardubice jistě nedají svou kůži lacino. Plzeň v boji o přímou účast v play–off potřebuje bodovat, a tak, pokud se nechystáte přímo do ČEZ Areny, fanděte modrobílým u našeho on-line přenosu..

Navrch mají zatím Západočeši

Hráčům Lasselsbergeru se v letošní sezóně proti Pardubicím daří. První duel těchto tradičních soupeřů se odehrál v Plzni a domácí vyhráli 2:0. Psalo se deváté kolo a domácí poprvé v sezóně vyhráli za tři body! Hokej nabízel spoustu šancí, ale skóre zápasu se nepohnulo ani po 40. odehraných minutách. Na rozuzlení si museli diváci počkat do poslední třetiny. Utkání rozhodla 44. minuta a góly Divíška a Důrase. Ani závěrečná přesilovka 5:3 hostům nepomohla. Plzeň se ubránila a se svými fanoušky slavila první tříbodové vítězství.

Druhý zápas v pořadí přivítala ČEZ aréna v Pardubicích. A bylo se na co koukat! Divoký zápas, ve kterém obrany zrovna nedominovaly, dopadl lépe pro Plzeňské, kteří si odvezli důležité body za vítězství 7:5! Plzeň sice vedla 5:1 a s Východočechy to vypadalo hrozivě, ale výměna gólmana a oddechový čas domácí probudil a ejhle! Během několika minut se jednoznačný průběh zápasu proměnil v nervydrásající podívanou se stavem 4:5! Pardubice však obrat nedokončily, naopak inkasovaly a stav před 3. třetinou byl opět příznivější pro Plzeň – 4:6- . Třetí třetina sice tak gólově bohatá nebyla, ale Plzeň znovu odskočila, stav byl 4:7. Další zaváhání už hosté nepřipustili, a i když domácí korigovali na 5:7, Plzeň si své vítězství pohlídala.

K zatím poslednímu zápasu, který byl k vidění na západě Čech přijeli hráči Moelleru s novou trenérskou dvojící Martinec – Kusý. Oba stáli na střídačce sice jediný zápas, ovšem na hráčích Pardubic byla vidět veliká snaha a téměř celý zápas vedli. Naštěstí 2 minuty před sirénou Michal Důras prostřelil Lašáka, a Plzeň tak zůstala v domácím prostředí po základní hrací době neporažena. O druhý bodík se postaral krásnou střelou od modré Václav Benák. Plzeň tak vyhrála i třetí zápas nad Moellerem Pardubice.

Pod novými trenéry Lasselsberger neprohrává

Plzeň vyměnila trenéry a obrana šlape jako hodinky. V zápasech pod vedením trenérů Hořavy a Rulíka hráči Lasselsbergeru v základní hrací době ještě neprohráli a ve čtyřech zápasech inkasovali pouze sedmkrát. Změna trenérů mužstvu výrazně prospěla a tým se vrátil do bojů o první šestku, zaručující přímý postup do play–off.

Pardubické snahy zlepšení nepřinesly

Naopak v Pardubicích ani trenérská výměna nebyla tím správným impulsem pro mužstvo, a tak s největší pravděpodobností bude vyřazovací část bez loňského vicemistra. V posledních zápasech se Východočechům nedařilo. Dvakrát po sobě prohrál s předposledním celkem tabulky, s RI OKNA Zlín a má před ním náskok pouhé dva body.

Moeller výprodej nepořádá, přesto přišly změny

Tým Pardubic dobře ví, že rozprodávat hráče nemůže. Sezóna není u konce a po 52. kole čekají Moeller utkání o co nejlepší umístění. Přesto v týmu Moelleru došlo ke změnám, tou nejvýraznější je ukončení smlouvy s Miroslavem Hlinkou, který vzápětí přestoupil do pražské Sparty.

Pardubice jsou dobře známy svými věrnými fanoušky, kteří jistě svůj tým poženou i v zápase proti Lasselsbergeru. Plzeň však do města perníku jede pro další body, nejlépe tři. Zaváhání si modrobílí nepřipouštějí a tak věřme, že i čtvrtý vzájemný duel dopadne lépe pro nás. Zápas začíná v 17 hodin.

Sestavy z posledního kola:

HC Lasselsberger Plzeň: Málek - Benák ("A"), Redlihs, Čakajík, Posmyk, Jasečko, Dresler, Cartelli - Vlasák, Vampola, Adamský - Důras, Divíšek ("C"), Ludvík - Fabuš, Kracík, Matějovský ("A") - Stránský ("J"), Šindel, Dvořák - Laš.
HC Moeller Pardubice: Lašák (33. Hylák) – Snopek, Nikolov, Nakládal, Táborský, Linhart, Koma, M. Šeda – Sýkora, Rolinek, Bláha – Tvrdík, Pucher, Cetkovský – Kolář I, Koukal, Starý – Klejna, Zohorna, Semorád.

-----------------------------------------------------------------------------------