Sedmý pokus o zdolání Litvínova

P l z e ň - Čtyři zápasy venku neporažená Plzeň míří do Litvínova, který již pět zápasů nevyhrál. Chemici tak po raketovém nástupu ztrácejí, před Plzní mají na 5. pozici náskok dvou bodů. Západočeši venku válí, páteční tříbodový výlov ve Znojmě byl dalším dopinkem pro sebevědomí. Litvínov již však šest zápasů nedokázali v základní části porazit. Lasselsberger se bude muset opět obejít bez Martina Straky, Jaroslava Špačka, Martina Paroulka a Pavla Šreka. Litvínovští vyjedou na led kompletní.
Zápas začíná v neděli v 17:30 na Stadionu Ivana Hlinky!

Nedělním kolem se extraliga papírově přehoupne do své druhé čtvrtiny, týmy Plzně a Litvínova spolu sehrají druhý letošní vzájemný duel. 28. září načali Západočeši s Litvínovem čtyřzápasovou sérii domácích zápasů a ne zrovna povedeně. I přes množství plzeňských střel a šancí stačily chemikům na výhru dva góly.

Severočeši podobně jako Plzeňáci často ztrácejí na vlastním ledě. Sehráli doma šest utkání a pouze ve dvou odcházeli z ledu se třemi body. Třikrát nechali soupeře, aby na Stadionu Ivana Hlinky zvítězil, z toho jednou v prodloužení.

"Muziku" v Litvínově tvrdí především zámořské posily Reichel, Ručinský se Škoulou, kteří vsítili téměř třetinu všech litvínovských gólů. Horší je to u litvínovských posil z NHL ve statistice +/-, kde je z pětice Reichel, Ručinský, Škoula, Kůrka a Šlégr nejlepší Robert Reichel s bilancí 0. Šlégr se Škoulou jsou také daleko nejtrestanějšími muži týmu.

Všechny zápasy Chemopetrolu odchytal brankář Kamil Jarina, dlouhá léta prvoligový gólman. A drží se statečně, v brankářských statistikách mu patří čtvrté místo. Litvínovským sedí hra při neplném počtu hráčů na ledě. Jak ve využití přesilových her tak v procentuelní úspěšností ubráněných oslabení jsou na tom lépe jak Plzeňáci.

vs. HC Chemopetrol Litvínov HC Lasselsberger Plzeň
Bilance týmů v extralize
Postavení v tabulce 5. 8.
Skóre 32:30 30:29
Výhry 6(1) 5
Remízy 1 1
Prohry 5(1) 6(1)
Body 19 17
Hráči
Nejproduktivnější hráč Ručinský - 12 (5+7) Michal Straka - 8 (2+6)
Nejlepší střelec Ručinský - 5 Josef Straka - 4
Nejvíce trestných minut Škoula - 42 Výtisk - 28
Nejlepší +/- Kroupa - +5 Trnka - +8
Brankáři Jarina - 93,61 % Duba - 93,13 %
Úspěšnost týmů
Úspěšnost střel 8,70 % 6,56 %
Využití přesilovek 16,98 % 7,54 %
Ubráněná oslabení 90,47 % 88,46 %

Sestava Litvínova z posledního kola:
Jarina - Šlégr, Škoula, Kroupa, Skuhrovec, Hranáč, Ťupa, Bombic, Klobouček - L. Havel, Reichel, Ručinský - Trávníček, Kubinčák, Balázs - V. Hübl, Branda, Gombár - Kůrka, Hreus, Sklenička.

Sestava Plzně z posledního kola:
Duba - Nedoma, Trnka, Cartelli, Jindřich, Výtisk, M. Výborný - Mrázek, J. Straka, Andrašovský - Cibák, Kracík, Matějovský - Adamský, Michal Straka, Pospíšil - Havelka, Kraft, Důras.