Preview 30.kolo

Šlágr kola před pauzou! Lídra z Plzně přivítá druhý Mountfield

Plzeň – Indiány čeká před reprezentační pauzou poslední duel a to hned šlágr kola! Představí se na ledě Mountfieldu.

MOUNTFIELD HK
HC ŠKODA PLZEŇ

ČPP Aréna, Hradec Králové
10. prosince 2017
30.kolo Tipsport extraligy

Předloni začali indiáni na ledě soupeře výhrou 6:2, přičemž poslední dvacetiminutovku ovládli v poměru 5:1. V odvetě modrobílí dvakrát vedli, jednou dokonce o dvě branky, ale hosté se nakonec probojovali k vítězství v nájezdech. A série venkovních výher pokračovala i nadále, když Plzeňští uspěli ve Fortuna Aréně 3:1. Pak se ale již Západočeši nedali a doma duel ovládli v poměru 6:2. Stejně tak načali loňskou sezónu, když smazali dvoubrankové manko a zvítězili v prodloužení a v odvetě dokonce 3:1. Pak se poprvé vydali na východ Čech a i zde se jim dařilo, zvítězili nejvyšším rozdílem 4:1, poslední slovo si však Mountfield vzal výsledkem 6:3. Lépe začal i v nové sezóně, kdy modrobílé skolil v prodloužení 4:3. Ti se však před svými fanoušky pomstili a vyhráli fotbalově 1:0. Jakou zápletku nám oba týmy přichystají nyní?

Pod pokličkou Mountfieldu

Mountfield od získání extraligy vloni poprvé prošel přes nástrahy čtvrtfinále. Proti Litvínovu sice ztratil úvodní domácí zápas, následné však čtyři ovládl a jeho cesta tak skončila až v semifinále, kde byl na síly pozdější mistr z Brna 2:4. I tak byl zisk bronzových medailí velkým úspěchem, který nyní chtějí na východě Čech ještě vylepšit. Prezident klubu Miroslav Schön totiž prohlásil: „Obhajovat bronz by byl alibismus. Letos chceme víc!“

A zatím mužstvo ambice naplňuje, je druhé. Přesto byl vstup do extraligy hrůzostrašný, v prvních třech duelech na konto nenaskočil jediný bod! Pak se ale karta obrátila, Východočeši zachránili první čtvrtinu základní části ziskem čtyřiadvaceti bodů, druhou ještě o jeden vylepšili. V klubu si tradičně zakládají hlavně na defenzivě, ta platí za nejlepší v celé lize. V jednatřiceti duelech se inkasovalo pouze sedmapadesát bodů. Neztrácí se ale ani útok, více branek nasázela pouze Ridera, Kometa a právě Plzeň. Potká se tak nejlepší útok s nejlepší obranou!

V individuálních statistikách bude zajímavý souboj hlavně mezi gólmany. Patrik Rybár drží nejlepší číslo v úspěšnosti zákroků – 94,14%, Miroslav Svoboda je v zádech s hodnotou 93,32%. V útoku zase nejvíce řádí v kádru Mountfieldu Rudolf Červený, který nasázel třináct branek a přidal jedenáct asistencí. V rámci celé soutěže tento počin stačí na desátou příčku. Hned patnáctý je Jaroslav Bednář (6+16).

Mountfield je čtvrtý ve statistice využívání přesilových her, pátý pak ve hře v oslabení. Jen čtyři celky posbíraly méně trestných minut, stejný počet zase rozdal více hitů. Sedmá nejvyšší je pak průměrná domácí návštěva, na východě Čech chodí na hokej v průměru lehce přes pět tisíc fanoušků.

Výsledky posledních zápasů

HC Verva Litvínov 3
Mountield HK 4
(1:0, 1:2, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Gerhát (Hunkes, F. Lukeš), 26. J. Černý (Sörvik), 46. M. Hanzl (Hunkes, Trávníček) – 26. Červený (Köhler), 39. Cingel (Džerinš), 45. Graňák (Džerinš, Bednář), 60. Smoleňák (Bednář, Graňák).
Mountfield HK: Rybár – Vydarený, Pláněk, Gregorc, Cibulskis, Graňák, Zámorský, F. Pavlík – Berger, Dragoun, Köhler – Smoleňák, Džerinš, Bednář – Červený, Koukal, Látal – Cingel, Kukumberg, R. Pavlík.

HC Škoda Plzeň 6
HC Olomouc 0
(1:0, 4:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 5. D. Sklenička, 22. L. Kaňák (Straka, Kratěna), 29. Indrák (Kracík, Stach), 35. Stach (Mertl, J. Kindl), 39. Indrák (Jones), 53. Kratěna.
HC Škoda Plzeň: M. Svoboda – J. Kindl, Jones, Moravčík, L. Kaňák, Kvasnička, Čerešňák, D. Sklenička – Schleiss, Mertl, Gulaš – Stach, Kracík, Indrák – Straka, Kratěna, M. Chalupa – D. Kindl, Preisinger, Hollweg.

Nejtrestanější hráč Ryan Hollweg - 40 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont