Ohlasy CHO

Snaha se nám upřít nedá, ale nepadá to tam, smutní Preisinger

Chomutov - Plzeňští hokejisté uzavřeli třetí čtvrtinu Tipsport extraligy porážkou. Na ledě Chomutova podlehli Pirátům 3:4, o všechny tři branky se postarala třetí formace kolem Miroslava Preisingera.

Jak byste zhodnotil dnešní utkání proti Chomutovu?
Už pár zápasů dostáváme laciné góly, říkáme si to v kabině každý den, ale musíme začít pořádně bránit a pak se snažit hrát dopředu. Snaha se nám úplně upřít nedá, ale nechce nám to tam spadnout.

Úvod utkání vypadal pro Plzeň nadějně, co se pak stalo?
My jsme měli po našem prvním gólu přesilovku čtyři minuty a měli jsme zvýšit na 2:0. Ten zápas by se pak vyvíjel jinak, jenže my udělali dvě chyby a oni je potrestali.

Váš gól na 4:3 byl trochu kuriózní, jak jste jej viděl?
Nevěděl jsem, co s pukem, tak jsem to zkusil vystřelit a od obránce se to odrazilo. Věřili jsme, že by nás to mohlo nakopnout, ale nestalo se tak.

V závěrečné powerplay se nedala odepřít snaha, co scházelo k vyrovnání?
Chybělo nám trochu více štěstí, stačil by jeden lepší odraz a mohlo to být úplně jinak.

Už v úterý je na programu západočeské derby proti Karlovým Varům. Co je potřeba zlepšit?
Určitě musíme zlepšit obranu, laciné góly nás srážejí. Od toho to všechno začíná.

Dnes jste opět hráli spolu s Erikem Hrňou a Tomášem Svobodou. Jak vám tato souhra vyhovuje?
Bylo to opět super, myslím si, že máme vyrovnané pětky. Dneska nám to sedlo, ale příště to může rozhodnout jiná formace.