Plzeň – Netradičně v sobotu vyrážejí indiáni mimo své prérie, představí se na ledě Středočechů.

HC ŠKODA PLZEŇ

ŠKOENERGO Aréna, Mladá Boleslav
15. února 2020
45. kolo Tipsport extraligy

Úvod roku 2017 patřil Bruslařům. Nejprve v závěru základní části uspěli v hlavním městě piva 2:1, stejně tak na začátku přípravy 4:1. Úvodní duel extraligy ale lépe vyšel modrobílým, kteří uloupili ve městě automobilů dva body a doma vítězství potvrdili při skóre 4:1. Bodovali i dotřetice, když ve středních Čechách padli v nájezdech, avšak v posledním vzájemném duelu sezóny prohráli 1:4 před svými fanoušky. Ročník 2018/19 načali lépe modrobílí, když v Home Monitoring Aréně slavili pohodlné vítězství 5:1. Poté se ve středních Čechách strhla nevídaná bitva, kterou rozsekl jediným gólem utkání Jones. V Plzni opět došlo na přetahovanou, kterou za dva body ovládla Mladá Boleslav, ta se ale následně musela sklonit 1:4. Ovšem stejným výsledkem uspěli Středočeši na úvod sezóny 2019/20 na ledě indiánů a v odvetě 4:3 v prodloužení. Třetí souboj také šedesát minut nerozhodlo, to až Západočeši v nájezdech 3:2. Jaká zápletka se nám rýsuje nyní?

Pod pokličkou Bruslařů

Mladá Boleslav zakončila loňskou základní část na osmém místě a musela tak do předkola play-off. V něm se strhla tuhá bitva se Zlínem, kterou rozsekl až pátý zápas. Ten Středočeši opanovali v poměru 4:1. Ve čtvrtfinále ale čekal silný Liberec, který pouze jednou zaváhal a postoupil.

Letos je to příčka vyšší, aktuálně čtvrtá, s pouhým dvoubodovým mankem na indiány. Ti ovšem mají utkání k dobru. Středočeši začali dobře již od samotného začátku sezóny, když v úvodních sedmi duelech pouze jednou padli - v Liberci 3:4. Naposledy přišel cenný skalp na ledě Třince, díky kterému také Oceláře přeskočili v tabulce.

Mužstvo nejvíce táhne šestý nejproduktivnější hráč celé soutěže Pavol Skalický, který nasázel sedmnáct branek a přidal čtyřiadvacet asistencí. V zádech má osmadvacetibodové Adama Zbořila (12+16) a Jakuba Klepiše (7+21). Mezi třemi tyčemi se vystřídalo již pět gólmanů, jasně nejvíce minut odchytal Gašper Krošelj s úspěšností zákroků téměř dvaadevadesát procent, druhý nejvyšší počet jde za Justinem Williamem Petersem, jenž se do dokonce blíží hodně 94%.

Bruslaři se pyšní osmými nejlepšími početními výhodami, hra v oslabení je pak zcela nejlepší. Pouze tři celky posbíraly méně trestných minut, dva rozdaly více hitů a jeden zblokoval méně střel. Průměrná domácí návštěva lehce přes 3300 fanoušků je v extralize nejnižší.

Výsledky posledních zápasů

HC Oceláři Třinec 4
BK Mladá Boleslav 6
(2:1, 1:3, 1:2)

Branky a nahrávky: 3. Adamský (Novotný, Dravecký), 5. Wolski (Gernát, P. Vrána), 39. M. Kovařčík (Martin Růžička), 58. Martin Růžička – 15. Skalický (Klepiš), 26. R. Zohorna (Pláněk, Zbořil), 27. Najman (P. Kousal, Flynn), 30. Zbořil (Kašpar, Klepiš), 57. Bičevskis (Kašpar, Dlapa), 60. Lunter (Kašpar).
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Hrdinka, Fillman, Bernad – Skalický, Zbořil, Klepiš – R. Zohorna, Jeglič, Šťastný – Lunter, Bičevskis, Kašpar – Flynn, Najman, P. Kousal.

HC Škoda Plzeň 3
HC Energie Karlovy Vary 1
(2:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 8. Kantner (Rob, V. Němec), 10. Jánošík (L. Kaňák), 59. Straka (Gulaš) – 44. Vondráček (Vildumetz, Šenkeřík).
HC Škoda Plzeň: Frodl – Budík, Čerešňák, Jánošík, Kaňák, Jank, Vráblík, Pulpán – P. Zdráhal, Mertl, Gulaš – Kantner, V. Němec, Rob – Straka, Kodýtek, Pour – Vracovský, Kolda, Heřman.

Nejtrestanější hráč Michal Houdek - 57 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont