TOP 10 nejlepších nahrávačů v historii plzeňského klubu

V nedávné době jsme vám představili nejúspěšnější kanonýry v historii plzeňského klubu. Dnes je na řadě další elitní desítka, a sice TOP 10 nejlepších nahrávačů! Do žebříčku byly započítávány přihrávky hráčů ze všech fází sezón.

10. místo: Jiří Hanzlík – 171 asistencí

Bývalý obránce a současný asistent trenéra HC Škoda Plzeň je jedním ze dvou beků, kteří se probojovali do elitní desítky plzeňských nahrávačů. Jiří Hanzlík se vždy řadil k produktivním zadákům, v plzeňském týmu během aktivní kariéry častokrát řídil přesilové hry ze své pozice na modré čáře. V modrobílých barvách odehrál bývalý bek během 17 sezón 735 zápasů, v nichž si připsal dohromady 171 přesných asistencí, což mu vyneslo 10. místo v našem žebříčku.

9. místo: Jan Kovář – 172 asistencí

Šikovné ruce a neuvěřitelně přesné hokejové myšlení a vidění. Díky tomu sbírá reprezentační útočník asistence jako na běžícím pásu, připisuje si je prakticky v každém utkání. Jan Kovář je jedním ze dvou útočníků v desítce nejlepších plzeňských nahrávačů historie, který stále aktivně hraje. A věřme, že si v budoucnu ještě mnoho nahrávek v dresu Škodovky připíše, zatím jich má na svém kontě třicetiletý útočník 172. V dresu Plzně se zatím během šesti sezón představil ve 337 duelech, ze všech hokejistů v elitní desítce je to nejmenší počet.

8. místo: František Černý – 180 asistencí

Bývalý útočník František Černý byl hlavní hvězdou našeho předešlého žebříčku, který se věnoval nejlepším střelcům plzeňského klubu, v němž obsadil první pozici. Černý válel v dresu Západočechů v sedmdesátých a osmdesátých letech minulého století, ke 189 trefám přidal i 180 přihrávek. To vše zvládl za 429 zápasů.

Čestná zmínka – Dušan Salfický a Matěj Machovský

Dušan Salfický a Matěj Machovský jsou gólmany, kteří během působení v plzeňském dresu zapsali nejvíce asistencí ze všech brankářů v historii klubu. Oba mají na svém kontě 8 přihrávek.

7. místo: Milan Volák – 195 asistencí

Sedmou příčku v žebříčku nejúspěšnějších nahrávačů obsadil Milan Volák. Bývalý forvard a veliký bojovník, který v modrobílém dresu odehrál ze všech útočníků nejvíce duelů, bylo jich dohromady 703. Milan Volák se probojoval jak do elitní desítky plzeňských kanonýrů, tak mezi nejlepší asistenty. Připsal si celkem 195 přihrávek.

6. místo: Tomáš Vlasák – 212 asistencí

Trojnásobný mistr světa obsadil v předchozím výčtu nejlepších střelců Škodovky šesté místo, stejnou pozici si pro sebe Tomáš Vlasák uzmul i v tomto žebříčku. Během sedmi sezón v plzeňském dresu si nynější sportovní manažer klubu připsal dohromady 212 asistencí, potřeboval na to pouze 384 duelů. Bývalý fenomenální forvard těžil hlavně z perfektní souhry s Martinem Strakou.

5. místo: Jaroslav Kracík – 218 asistencí

Druhým aktivním hokejistou, který se probojoval do elitní desítky nahrávačů, je nezastavitelný Jaroslav Kracík. Zároveň je jediným hráčem, který i aktuálně působí v dresu indiánů. Plzeňský patriot s kariérou rozhodně nekončí, přidá další extraligovou sezónu. Jaroslav Kracík měl v týmu modrobílých často po svém boku kanonýry, které zásoboval přihrávkami, jmenujme například Michala Důrase, Aleše Padělka a samozřejmě i Dominika Kubalíka. Plzeňská 81 má aktuálně na svém kontě 218 přihrávek, další může přidávat v extraligovém ročníku 2020/21.

4. místo: Michal Straka – 241 asistencí

Čtvrtou pozici ve výčtu nejlepších asistentů obsadil Michal Straka, momentálně hlavní kouč klatovských hokejistů. Bývalý forvard se v plzeňském dresu představil během 15 sezón v úctyhodných 615 zápasech. A připsal si dohromady 241 asistencí, také on se dostal jak do elitní desítku nahrávačů, tak i střelců Západočechů.

Čestná zmínka – Dušan Andrašovský

Slovák Dušan Andrašovský je cizincem s nejvyšším počtem přesných přihrávek v historii plzeňského klubu. Během své kariéry asistoval za modrobílé v 232 zápasech u 102 tref.

3. místo: Petr Kořínek – 243 asistencí

Je to tady, dostáváme se na medailové pozici. Na bednu vyšplhal Petr Kořínek, který si během 410 zápasů v plzeňském dresu připsal obdivuhodných 243 přihrávek. V průměru se jedná o naprosto skvělý počin. Bývalý nezdolný bojovník a nynější trenér plzeňských juniorů si tak díky svým výkonům vysloužil bronzovou pozici v našem žebříčku.

2. místo: Josef Řezníček – 251 asistencí

Možná to bude pro někoho překvapením, ale druhým nejlepším nahrávačem v historii plzeňského klubu, je obránce. Stříbrnou pozici v tomto žebříčku obsadil bývalý bek Josef Řezníček. Ten se v modrobílém dresu představil v celkem 14 sezónách a odehrál přesně 605 zápasů. Jako první se dostal přes hranici 250 přihrávek, dohromady si jich pak připsal 251.

1. místo: Martin Straka – 311 asistencí

Zlatá pozice, první místo a absolutní nadvláda! Martin Straka je nejúspěšnějším nahrávačem v historii plzeňského klubu. S obrovským náskokem se dostal do čela našeho žebříčku, před Josefem Řezníčkem, druhým v pořadí, vyhrál o 60 asistencí.

Martin Straka si své první přihrávky připsal ještě v československé nejvyšší hokejové soutěži před odchodem do NHL. Po svém definitivním návratu do své Plzně pak v sezóně 2010/11 vytvořil absolutní rekord klubu v počtu asistencí během základní části sezóny, připsal si jich 44. Dohromady jich pak Martin Straka posbíral 311.

Gratulujeme!


Související články

Tabulkové umístění Plzně v samostatné české lize!

Tabulkové umístění Plzně #2

TOP 10 nejproduktivnějších hráčů v historii plzeňského klubu

Klubová produktivita

Sezóna 2018/2019 ve znamení bronzu. Indiáni skončili třetí doma i v Evropě

Sezóna 2018/2019

Historické tabulkové umístění Plzně v období 1950 až 1993!

Tabulkové umístění Plzně #1

Aktuálně na webu

Ohlasy 4. kolo

Utkání se mi nehodnotí moc dobře, přiznává Filip Suchý

PLZ - SPA 1:5

PLZ - SPA 1:5 - Odveta se Spartou další body do tabulky nepřinesla

Sezóny tříd

Jednotlivé třídy znají rozpisy soutěží, začíná se v polovině září!

×
Odehrané v 17:30 | Muži
HC Škoda Plzeň
HC Sparta Praha