Tentokrát to proti Kometě bude úplně jiný zápas, upozorňuje Lukáš Kaňák

Po dvou tříbodových výhrách čeká na hokejisty HC Škoda Plzeň první venkovní zápas v roce 2021. Modrobílí se potřetí v probíhající sezóně střetnou s týmem brněnské Komety, utkání odstartuje na jihu Moravy v neděli v 17:00. Střetnutí vyhlížejí obránce Lukáš Kaňák a trenér Ladislav Čihák.

VÍTĚZSTVÍ! 👏 Z Brna si nakonec odvážíme dva body, v prodloužení totiž do útoku vyrazil Milan Gulaš, který na sebe natáhl...

Zveřejnil(a) HC Škoda Plzeň dne Neděle 10. ledna 2021

Indiáni se na startu nového roku drží v tabulce na třetím místě s tříbodovou ztrátou na druhý Třinec, který má odehráno o jeden zápas méně, i na první Spartu, která má naopak o jeden zápas více. V uplynulých duelech sice indiáni v dost nekompletním složení na ledě nedominovali, dokázali však bodovat již šestkrát v řadě. „Sami víme, že naše momentální situace není ideální, určitě jsme ale rádi za to, že sbíráme body. V posledních dvou duelech jsme vyhráli za plný počet, navíc proti Třinci, lídrovi tabulky, jsme získali čtyři body ve dvou dnech, což je super. Co se týká hry – aktuálně je nás málo, hrajeme to jen na pár lidí. I tak zápasy zvládáme ubojovat, musíme se ale zlepšit, aby všichni hráči předváděli takové výkony, které od sebe chtějí,“ hlásí obránce Lukáš Kaňák.

V prvním západočeském derby tohoto ročníku Karlovarští na domácím ledě dokázali uspět fotbalovým výsledkem 1:0, tentokrát duel lépe vyšel indiánů. Lépe výsledkově, jak říká hlavní trenér Škody Ladislav Čihák: „Body jsou zlaté, výborné! Energie měla v pátek navrch, přestřílela nás, to je prostě pravda, ale my jsme předvedli bojovný výkon. Kluci v čele s gólmanem to v defenzivě dobře odbránili. Hra s pukem byla horší, ale byli jsme efektivní v koncovce, také jsme si pomohli přesilovkou. Za vítězství jsme moc rádi.“

Další zisk tří bodů po urputně bojovném výkonu, navíc proti soupeři, který se v tabulce pohybuje okolo Plzně, těší kouče Čiháka o to více: „Stoprocentně. Když v utkání bojujete a bojujete, ale body z toho nakonec nejsou, tak je to dost frustrující. Historie se neptá – extraliga je o získávání bodů. My je sbíráme, přestože neprocházíme ideálním obdobím. Kluci do toho prostě jdou naplno a zápasy odmakají, hlavně v tom musíme setrvat.“

Jak prozradil trenér Čihák v minulém rozhovoru před západočeským derby, sestava modrobílých se v každém duelu upravuje podle aktuální situace. Je tomu tak i v defenzivní sekci. „Během nahuštěného programu hrajeme na sedm obránců, abychom více rozmělnili síly. Hraji i přesilovky, jsem moc rád za důvěru. Tu teď splácíme, v posledních utkáních jsme dokázali v početních výhodách několikrát skórovat, tyhle zásahy rozhodně nějakou měrou týmu pomáhají,“ věří Lukáš Kaňák. I to zmiňoval Ladislav Čihák, že si proti Energii indiáni pomohli přesilovkou. Stejně jako v předchozím mači s Oceláři, když zužitkovali hned dvě. Právě během početních výhod vstřelil v těchto zápasech vítězné góly Jakub Pour, u obou tref si připsal asistence bek Kaňák.

Ke složení plzeňského celku pro další extraligový zápas, který Západočeši odehrají v neděli na ledě brněnské Komety, přidává komentář Ladislav Čihák: „Sestava by měla zůstat stejná, možná přijdou kosmetická změny u jednoho nebo dvou hráčů.“ Hlavní kouč Plzně záhy vyjmenovává důležité aspekty náročného utkání na jihu Moravy: „Kometa je zkušené mužstvo, které velmi dobře brání a čeká na brejky. Brněnští hráči po ledě nelétají tolik jako ti z Varů, ale chyby umějí potrestat. Mají i velmi silnou přesilovku, na to si musíme dát pozor, hrát chytře a neztrácet zbytečně puky.“

Indiáni se na ledě Brna představí v základní části Tipsport extraligy podruhé. V prvním vzájemném klání sezóny dokázala Plzeň uspět, když zvítězila jasně 7:3. Lukáš Kaňák ale nyní očekává o dost jinačí duel: „Tehdy Kometa nebyla vůbec rozehraná, jednalo se pro ně o první zápas v sezóně, čehož jsme výborně využili a vyhráli. Aktuálně se jim naopak daří, určitě se tentokrát bude jednat o úplně jiný zápas, musíme se dobře připravit. Brno nedostává moc gólů, takže na ně musíme zatlačit a nějaký tam fláknout.“