Ohlasy KOM

Už na parkovišti při fotbálku jsem věděl, že to bude dnes těžké, říká Jan Kovář

Brno - Škodovka se vrací z jihomoravské metropole s prázdnou. Zápas to byl od prvních minut velmi pro diváky atraktivní, domácí Kometa vedla po devíti minutách 2:0, ale indiánům se ještě v první třetině povedlo zásluhou Jonese snížit na rozdíl jediné branky. V prostřední části padly dvě branky, nejprve opět skóre navýšil Dočekal, ale hosté snížili po parádní kombinaci, kdy zakončoval Denis Kindl. A jelikož do konce zápasu už žádná branka nepadla, mohlo se Brno radovat ze zisku tří bodů.

Honzo, dalo by se říci, že jste si zápas prohráli v první desetiminutovce?

Určitě, dostali jsme dvě rychlé branky, čímž jsme je poslali na koně. Kometa je zkušené mužstvo, mají za sebou hodně vyhraných zápasů a my si takové situace musíme hlídat.

Přišlo mi, že jste přijeli s velkým sebevědomím, co se stalo před tím prvním gólem?

Propadli jsme na mantinelu a Kometa toho šikovně využila. Brno má velký silný kluky, vyhrávali zkraje zápasu souboje a tím nás zlomili.

Honzo, ty jsi seděl dvakrát po sobě na trestné lavici, nemohl jsi najít metr rozhodčích?

Já už jsem to viděl na parkovišti, když jsem hrál fotbálek.

Viděl jsi co?

Že to dneska bude těžké. (smích) Vážně, to se nesmí stávat, byla to ode mě hloupost.

V závěru byly emoce, věřili jste že byste to mohli ještě zlomit na svou stranu?

Oni si ten závěr šikovně pohlídali, vyhazovaly puky. My jsme se nedokázali udržet delší čas ve třetině, navíc nám dnes i hodně přeskakovaly puky a měli jsme hodně ztrát kolem modrých čar.

Často jsi se na ledě střetával s Tomášem Plekancem a Martinem Eratem, jak se proti nim hrálo?

Známe se, jsme kamarádi. Sehráli jsme spolu spoustu zápasů v národním týmu, tak je vždycky hezké se takhle potkat. My jsme oba s Plekim takové potvory, ale vše bylo v rámci fair play.

Po delší době tě čekají Vánoce v České republice, těšíš se?

Těším se strašně moc, nebyl jsem tady dlouho. Mám malého syna, tak se si užiju společné chvíle s ním.