Václav Eiselt čeká na splacení havířovského dluhu a pak se rozhodne

Přesně týden přípravy mají za sebou hokejisté Keramiky. Ta se většinou odehrává na zimním stadionu, v posilovně či na palubovce. Tu jim speciálně pro toto období připravili zaměstnanci zimního stadionu. Využíván je rovněž areál ve Štruncových sadech, kde kromě běžecké dráhy, hřiště a tělocvičny probíhá pravidelná rehabilitace. Jedna tréninková jednotka v týdnu má však neobvyklého trenéra.

Cvičení s míčem hokejisté absolvují pod vedením ženy. Tou je cvičitelka Šárka Zoubková. Náhodným divákům se tak nabízí zajímavý pohled na třicítku chlapů plnících pokyny mladé ženy. „Kluci jsou v pohodě a mohu říci, že poslouchají úplně bez problémů. Není to poprvé, již během loňské přípravy jsme několikrát cvičili.“ Jedná se o kondiční cvičení s balony různých velikostí. „Tyto cviky mají posilovací prvky a zároveň jsou i na koordinaci pohybů, což je velice důležitá věc. Cvičí se na kulatých plochách a kluci se musejí hodně snažit a držet balanc,“ doplňuje cvičitelka.
Na tréninku chyběli pouze zranění, či rekonvalescenti Barta, Hanzlík, Michal Straka a Krátoška. Volno si ještě tento týden užívají Radek Duda a Josef Straka. Hráči jsou na většinu tréninků rozděleni do dvou skupin. „První je složena z hráčů, kteří jsou zde delší dobu, z věkově zkušenějších. Naopak druhá jsou většinou junioři. Chceme, aby se připravovali společně, aby nás nikdo nemohl obvinit, že jednomu či druhému nadržujeme. Všichni jsou na stejné startovací čáře,“ upřesňuje Milan Razým. Ten zároveň přiznává, že „B“ skupina, což jsou právě mladíci, má o něco větší zátěž. „Jsou mladí a potřebují nasbírat hodně sil, proto dostávají o něco více přidáno.“ Mezi keramiky se připravuje i Robert Hamrla, brankář, který měl v Plzni angažmá formou hostování do konce sezóny. „Minulý týden se rozhodlo. Ve čtvrtek mi volal pan Setíkovský, že zůstanu v Plzni. Mělo by to být opět na hostování,“ říká spokojeně mladý gólman. „Chtěl jsem zde zůstat a jsem rád, že to tak dopadlo. Od pondělí tedy zde trénuji. A teď už bude záležet pouze na mě, jak to bude dál.

Další známou tváří, která se připravuje na novou sezónu v Plzni, je Václav Eiselt. „Mám stále smlouvu v Havířově, kde jsme se dohodli, že budu trénovat individuálně. Jelikož jsem hráčem Plzně, jsem tady,“ nastíňuje svoji situaci forward. Do přípravy se zapojil v pondělí, ale ani to ještě nemusí nic znamenat. „Co bude však dále, zatím nejsem schopen říci. Mám dvě srovnatelné nabídky. Ta první je z Havířova, ale ten mi dluží od prosince peníze. Teď je tedy tah na Havířovu. Mojí prioritou je dostat peníze. Jakmile bude dluh vyrovnán, jsem ochoten zasednout ke stolu a jednat o smlouvě.“ Výměna trenérů v Plzni jeho zapojení do přípravy usnadnila. „S panem Fardou se znám ještě ze Slavie, kdy postupovala do extraligy. Velice dobrý trenér, vynikající člověk. Ale i v Havířově jsem si velice rozuměl s Františkem Výborným, kterého jsem zažil ve Spartě.“ Jak vzpomíná sympatický útočník na minulou sezónu? S jakým cíle půjde do té nastávající? „Vlastně od 31. října byla dobrá, po třech, čtyřech zápasech jsme začali hrát s Hruškou a Baculem a docela se nám dařilo. Dokonce jsme chvilku klepali na dveře play-off. V té nastávající bych chtěl navázat alespoň na takové výkony, jako s Havířovem.“

Ve středu 1. května odpadá keramikům odpolední trénink, důvodem není lehkovážnost trenérů, či jejich libovůle, hokejisté budou totiž hrát fotbal. V Horní Bříze slaví 70 let od založení fotbalu a na slavnostní den si pozvali k fotbalovému utkání právě hokejisty Keramiky. Utkání začíná na hřišti v Horní Bříze ve 14. hodin.

Související články

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!

Den na hokej.cz

Indiáni trénují také na otevřeném kluzišti v Dobříši

Tréninky A týmu

Jak si vedli indiáni před nucenou pauzou?

Statistické okénko

Roman Vráblík hostem živého streamu na IG účtu klubu již ve čtvrtek 15. října od 18:00!

Živý stream - Roman Vráblík

Aktuálně na webu

Dorost v karanténě

Dorost potřetí v karanténě. Trenér Kořínek: Jakmile jsme se do toho vždy alespoň trochu dostali, tak nás zase vypli

Novinky ve Fanshopu

Novinky ve Fanshopu! Slevový kód STRITA11 a podpisy pro všechny

Den na hokej.cz

Čtvrteční den bude na webu hokej.cz patřit indiánům!